Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Πάτημα με το ίδιο Polo tsi τριπλέτα Polo vs passat vs Audi A4 turbo Quattro 220-230 άλογα. Μέχρι τέλος το Audi 1.5 αμάξι μπροστά απο το πόλο και εγώ 5-6 αυτοκινητα +. Πάτημα με Ibiza 1.2 tsi 105,2ες 60 μεχρι τα 140-150 μισο αμαξι μπροστά το Ibiza. Πάτημα απο στάση πετάγομαι,με μαζευει μου κάνει ένα αμαξι και κατι ψηλουλια μολις κουμπωνω τριτη μαζευω και έρχομαι στην πορτα του. Πάτημα 2ες 60 αναβαση μου πετάει 1 αμάξι και μένει εκεί σταθερό.....

Edited by Passatoukos
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κανει να απλωνει δυναμη μετα τα 130 οι κοντρες γινονται 0-400 δν γινονται κανα χιλιομετρο εγω παραδειγμα στα 400 εχω βαλει τεταρτη 145 χιλιομετρα μετα δν με νοιαζει να απλωσει η δουλεια ειναι απο σταση να πυροβολας.

Δεν βολεύονται όλα τα αυτοκίνητα από στάση.Και η κόντρα δεν είναι μόνο το 0-400.Απλά έχει επικρατήσει γιατί αυτό ξεκίνησε απο Αμερική.Κάποια αμάξια βολεύονται απο στάση όπως τα ελαφριά και πολύστροφα όπως saxoralla και civic βελτιωμένα ατμοσφαιρικά.Αν δεις τα περισσότερα δυνατά Golf από στάση ξεκινάνε σαν μπουρούχες γιατί πασχίζουν να βρούν πρόσφυση.Βολεύονται καλύτερα από ρεπρίζ γιατί μπορούν και πατάνε κάτω.Το θέμα με την κόντρα είναι να βρείς μια μέση λύση να βολεύει "σχετικά" και τους δύο.Και μην ξεχνάς Σταύρο τα δυνατά πισωκίνητα των Αθηνών,ονόματα δεν λέμε, πάνε απο τα 100 χιλιόμετρα μέχρι τα τελειώσει το κοντέρ δηλαδή 300+.Οπότε η κόντρα είναι σχετική

Link to comment
Share on other sites

μπράβο φίλε για τα πατήματα..!!!ίσως αν έβαζες ένα χειροκίνητο θα έβλεπες το αμάξι στα όρια του..και σίγουρα είναι πιο ψηλά από αυτά που κάνει τώρα..δεν σε υποτιμώ..μην το πάρεις έτσι!!τώρα που κάνει αλλαγή?

Link to comment
Share on other sites

Mέχρι 6.400 το κρατάω μέτα δεν έχει να δώσει κάτι.

Το θέμα είναι οτι το αυτόματο σασμάν προ2ετίας κόστισε 2.200$ για ανακατασκευη-ανέβα-κατέβα.

Είναι απίστευτα ξεκούραστο,ευκολοδοδήγητο,και γαμάτο για αυτό που κάνω εγώ.

100 χλμ εντός πόλεως την ημέρα.

 

Ένα θέμα έχει με την κατανάλωση,που για 100 χιλιόμετρα χρειάζεται 23 ευρώ,αλλά θα λυθεί με το υγραέριο.

Το αμάξι δεν είναι για πατήματα,είναι για χαλαρές βολτούλες,στροφιλίκια,1 ταξίδι που κάνω τον μήνα,και όταν κάτσει μου κάνει και τα γούστα σε πατήματα ;)

 

Απο 26 μαρτίου μέχρι τώρα έχω κάνει 5.150 χιλιόμετρα σχεδόν και την δευτέρα λόγω ταξιδιού θα πάνε 6 χιλιάδες.....και όλα αυτά χωρίς συμπλεκτη,σκορτσαρισματα,ταχυτητες,αλλαξε δευτέρα,ξεκινα σε ανηφόρα,κάνε το ένα....όποιος έχει αυτόματο δεν νομιζω οτι θα το αλλαζε ποτέ ;)

Link to comment
Share on other sites

Αστα αυτά!Φήμες λένε ότι χαλβαδιάζεις κομπλέ ντιζάτο τροπέτο από Passat 1.8Τ!Αληθεύουν?

Μεταξύ μας αυτά κρυφά απ τον daddy που το θέλει αυτόματο!

Link to comment
Share on other sites

Πάτημα με Mazda 2 114 hp,2ες 60 μέχρι τα 180 1 κολώνα μπροστά το Mazda.

 

 

Noμίζω οτι αρκετές κολώνες άρπαξα,ήρθε ή ωρα να δυναμώσουμε και να ελαφρώσουμε λιγάκι.

Coming soon 

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έγινε σώβρακο και πήγε 1259 κιλά :D

Συμφωνα με τα λεγομενα σου αν ελαφρωσω εγω πεφτω κατω απο 1200 ? πριν το κανεις κοτετσι το μετρησες ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σταυρο.

Πήγα πλάστιγγα ντυμμένος κομπλε.

Και καπάκι πήγα σωβρακο.

 

Καθισμα συνοδηγου,πλάτες,ρεζερβα,εργαλεία κλπ είναι γύρω στα 90 με 100 κιλά.

 

Η όλη δουλειά είναι 5 λεπτά του συνοδηγού,2 λεπτά οι πλάτες,και 1 λεπτό η ρεζέρβα.

Σε 8 λεπτά έχεις κερδίσει ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ,2-3 αυτοκινητα.

Link to comment
Share on other sites

Πάτημα σήμερα με Mazda 2 1.5.

2ες 60 μέχρι 180 περίπου ήμουν στον κώλο του.

 

Εγώ ντυμμένος κομπλέ με ρεζέρβα και απλή 95άρα χωρίς προσθετα.

Το mazda μαμά με τελικό και μεσαίο.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=XTdh7kH_eSI

Link to comment
Share on other sites

μπραβο passatouko.το 2αρι παει παρα πολυ καλα.

αυτο δειχνει οτι το πασσατ ειναι πολυ μαχιμο!!!!!

 

Ευχαριστώ αγορίνα,θέλω να πιστέυω οτι χωρίς Lagaρισμα στην αλλαγή απο 2α σε 3ή είμαι έστω και ένα καπό μπροστά χωρίς να γδύσω.

Το 2άρι πάει όντως πολυ καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλική δοκιμούλα σήμερα με Kia Ceed Φίλτρο εξάτμιση πρόγραμμα(Autoveltiosis).

2ες 60 στο πάτα και μέχρι τα 160 ήμουν μισό αμάξι μπροστά,μολις κουμπώνω 4η έρχεται δίπλα μου και ουσιαστικά πέταξα ένα καπό μέχρι τέρμα δλδ κοπίο.

2ες 60 ανάβαση στο πάτα φύγαμε μαζί,μέχρι την γέφυρα ήμουν μισο αμάξι μπροστά και αλλαγή 3η σε 4η ήρθε διπλα μου και κόψαμε.

Ανεβαίνουμε πάνω και γδύνω,συνοδηγού και πίσω πλάτες.

2ες 60 κατάβαση φευγουμε μαζί και σταδιακά του κάνω 1.5 αμάξι μεχρι τέλους.

2ες 60 ανάβαση φεύγουμε μαζί και σταδιακά μεχρι την γέφυρα του κάνω 3 αυτοκίνητα.

Όλα αυτά με ρεζέρβα,εργαλεία,95άρα χωρίς προσθετα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλική δοκιμούλα σήμερα με Octavia scout 4x4 1.8 Tsi 160 hp.

 

2ες 60 μέχρι τα 180 κολώνα μπροστά το OCTAVIA.

 

To passat με ένα κάθισμα 100στάρα+Torco.



Golf 7 lefteris_7 stock 140 hp vs Golf 6 160 hp DSG.

 

Απο ότι μου είπε ο λευτεράκης 2ες 60 στο πάτα πεταγόνταν το 7ρι και σταδιακά μάζευε το 6ρι και μέχρι τα 170 του έκανε 1.5 αμάξι.

 

Υ.Γ Billare το βίντεο ήταν να το τραβήξουμε εκείνη την ώρα αλλά σκάσανε στρουμφάκια και εξαφανιστηκαμε!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε βλέπω να κυκλοφορείς με πλαστικά τζάμια,μπαλόνια Mickey Thomson,πολυεστερικό καπό,χωρίς φανάρια μπροστά και μαμά μοτέρ!ΑΑΑΑ και στυλάκι Vin Diesel γ...... και δέρνω!

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σε βλέπω να κυκλοφορείς με πλαστικά τζάμια,μπαλόνια Mickey Thomson,πολυεστερικό καπό,χωρίς φανάρια μπροστά και μαμά μοτέρ!ΑΑΑΑ και στυλάκι Vin Diesel γ...... και δέρνω!

 

Όχι ρε,απλά ξέρωντας τον αντίπαλο πάω κατάλληλα εξοπλισμένος.

Το octy ήξερα οτι θα μου πίει το αίμα,άμα πήγαινα ντυμμένος και με 95άρα,θα μιλούσα για πυλώνες της ΔΕΗ.

 

Είχα όρεξη χθές να το κάψω στα πατήματα αλλά τα στρουμφ μας την χάλασαν και πήγαμε για μάσα.

Link to comment
Share on other sites

εχει αναβαζει ο πασσατεμπος μια αγγελια τροπετο πασσατ..δεν το σκευτεσαι?θα σε κομπλε μετα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.