Jump to content
teos56

Filtro

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.

εχω το golf 6 με τα 160.

εχω βρει απο φιλο bmc carbon το μεγαλο βαρελακι και μου το δινει 100Ευρω.το εχει φορεσει 1.5 μηνα.

θα υπαρχει προβλημα με την εγγυηση?εχω τα 2+2

επισης πες πως το βγαζω καθε φορα που παω για service (1 φορα τον χρονο σχεδον)δεν θα μου χρεωνουν νεο φιλτρο αερα?

και κατι τελευταιο.εχει συναντησει καποιος κανενα προβλημα μετα την τοποθετηση του?δλδ αρυθμιες κοψιματα κλπ?

θα παρακαλουσα να μου απαντησει καποιος γιατι λεω το οκ και το παιρνω.

thnx!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

εχω το golf 6 με τα 160.

εχω βρει απο φιλο bmc carbon το μεγαλο βαρελακι και μου το δινει 100Ευρω.το εχει φορεσει 1.5 μηνα.

θα υπαρχει προβλημα με την εγγυηση?εχω τα 2+2

επισης πες πως το βγαζω καθε φορα που παω για service (1 φορα τον χρονο σχεδον)δεν θα μου χρεωνουν νεο φιλτρο αερα?

και κατι τελευταιο.εχει συναντησει καποιος κανενα προβλημα μετα την τοποθετηση του?δλδ αρυθμιες κοψιματα κλπ?

θα παρακαλουσα να μου απαντησει καποιος γιατι λεω το οκ και το παιρνω.

thnx!!!

Ναι στα service Πρεπει να το βγαζεις..

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις τον κωδικο απο το βαρελι BMC για να δω εαν μπαινει σε TSI?

ειναι τραβηγμενο να το βγαζεις καθε φορα που πας αντιπροσωπεια δε νομιζω νε υπαρχει θεμα

παντως αν δε το θες στειλε μου πμ για το βαρελι

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις τον κωδικο απο το βαρελι BMC για να δω εαν μπαινει σε TSI?

ειναι τραβηγμενο να το βγαζεις καθε φορα που πας αντιπροσωπεια δε νομιζω νε υπαρχει θεμα

παντως αν δε το θες στειλε μου πμ για το βαρελι

αν θυμαμαι καλα ειναι το 85/150.

δεν δινω και ορκο!

το μονο που με καιει ειναι να ξερω αν εχει αντιμετωπισει προβλημα κανεις μετα την τοποθετηση του.

και η δικη μου γνωμη πως πρεπει να το βγαζω καθε φορα...για να εχω το κεφαλι μου ησηχο.2+2 ειναι αυτα!

φιλε μου μαλλον θα το παρω εγω! tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω προσωπικα οτι αλλαγη κανω την κανω στην vw για να ειμαι ησυχος ...

παντως αν βρεθεις σε κανενα μυστηριο μηχανικο μπορει να σ πει οτι αλλαξες εισαγωγη επηρεαστηκε το maf και καηκε το πισω στοπ οποτε ακυρο η εγγυηση οποτε σκαστα καημενε τα μουρμουρια :cry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..Αγορασα μεταχειρισμενο ενα golf mk4 1.6 16v και το εχω ερωτευτει..Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος αν και φοραει 18αρες και δεν παει βημα..Στο θεμα μας ομως..Ο τυπος που το ειχε του εχει τοποθετησει μια φιλτροχοανη Simota και δεν ξερω για αποδοση παντως απο ηχο σκιζει..Σε καθε γκαζια κανει σαν να φτερνιζεται..Αλλα ενας φιλος που ασχολειται με βελτιωσεις μου ειπε καλυτερα να την ξηλωσω γιατι καιει παραπανω βενζινη χωρις ουσιαστικα να μου προσφερει κατι στην αποδοση ισα ισα παιζει να μου κοβει κιολας..Ειμαι αρκετα ανησυχος και θα ηθελα να την αντικαταστησω..Μηπως εχει κανεις να μου προτεινει κατι για το αμαξι μου ειτε σε χοανη ειτε βαρελακι ειτε ελευθερας? Ποια ειναι η καλυτερη επιλογη? Ενδιαφερομαι και για αποδοση και για ηχο..Αυτη η simota δεν μου γεμιζει το ματι..Ο κωδικος του κινητηρα ειναι AZD αν παιζει καποιο ρολο..Ειμαι και ασχετος..Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στην οικογενεια μου μκ4 azd σαν το δικο σου..φιλε το καλυτερο για το αμαξι σου ειναι βαρελακι bmc ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ.βαλτο και δεν θα χασεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.