Jump to content
FSI V

Προτάσεις για μάρκα ελαστικών σε Fsi

Recommended Posts

έχω το fsi με ζάντα16 και τα τωρινά λάστιχα 205/55. ¶νοιξα καινούργιο post γιατί πιστεύω θα ήταν λάθος να πάρω την πρόταση ένος με GTI και να φορέσω τέτοιο λάστιχο σε εμένα και να πάει ψιλοχαμένο.

Σαν κορυφή τι προτείνεται σε μάρκα και σε τύπο?? Κάτι που να είναι αθόρυβο, με καλό κράτημα και να μην θέλει κάθε χρόνο αλλαγή.

Κάτι σε continental??bridgestone? michelen?

Link to comment
Share on other sites

dunlop sp 9000 δνε θα το μετανιωσεις

για ποιο λόγο τα προτείνεις? ρωτάω γιατί σίγουρα ρόλο παίζει και το τι θέλει κάποιος από ένα λάστιχο για να είναι ευχαριστημένος. σε σχέση με παλαιότερα λάστιχα βλέπεις διαφορά?? Ρωτάω γιατί παλιά σε άλλο τουτου είχα bridgestone και έλεγα πως δεν θα αγόραζα άλλη μάρκα μετά το ίδιο τουτου το οδήγησα με continental και άλλαξα γνώμη...

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κατέληξα. ContiPremiumContact 2. από τίμες ξέρεται τι πάιζει για 205/55/16??? θα ήθελα και γνώμες από κατόχους

φιλε θα σου προτεινα μη τα βαλεις.εχουν πολυ μαλακα πλαινα...

σου προτεινω τα dunlop γιατι τα εχω και στο δικο μου 1.600 golf iv και τα λαστιχα ζεσταινονται και κρατανε παρα πολυ καλα...τα χω τοσο καιρο και ουτε που εχουν ξεραθει ουτε τιποτα..κρατανε παρα πολυ καλα ουτε καν σπινιαρουν.ειναι απο τα καλυτερα λαστιχα που εχω δοκιμασει γι αυτο το αμαξι!ζαντα 16αρα 205!δεικτη w

http://www.tirerack.com/tires/BigPic.jsp?s...l=SP+Sport+9000

αθορυβο....

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

sorry, αυτα βγαινουν ακομα? ειναι λιγο παλια...

βγαινουν και βασιλευουν...δεν ξερω για αλλο αμαξι αλλα στο 1.6 σε 16 αρα ειναι βεντουζα...+στη βροχη κανεις παρτυ...επισης αν και bilstein sprint αποροφουν τους θωρυβους τελεια!+ μεγαλη αντοχη...η γομα ειναι ολα τα λευτ!]α!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.