Jump to content
ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS

Golf 3 Agu 1.8t

Recommended Posts

καλησπερα.σκεφτομαι να βαλω μια ko3s .κουμπωνει κομπλε στισ ιδιεσ βασεισ?επισησ μου χουνε πει και για μια κο4-οοο1.την εχει βαλει καποιοσ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.σκεφτομαι να βαλω μια ko3s .κουμπωνει κομπλε στισ ιδιεσ βασεισ?επισησ μου χουνε πει και για μια κο4-οοο1.την εχει βαλει καποιοσ.

Καλησπερα φιλε...Και εγω τον AGU εχω στο 2αρι μου..Η Κ03S μπαινει απευθειας καθως ταιριαζει και στην πολλαπλη και στο downpipe το ιδιο και η K04-001 απλα για να μπει η Κ04-001 θελει αλλαγη η Αγελαδα ή μετατροπη της δικιας σου!Αν ειναι να βαλεις Κ03S να βρεις με κωδικο Κ03-082 και να εχει μεσα στο γραμμα N ή Ε που ειναι η μεγαλυτερη Κ03S που εχει βγει και εμπαινε στα τελευταια Polo 1.8T και Ibiza 1.8T!

Link to comment
Share on other sites

τι μετατροπη χρειαζεται στην αγελαδα?να βαλω απο s3? για την κο3s δεν καταλαβα για το γραμμα.μεταχειρισμενη την εχω βρει την κο3s.γραφει επανω η τουρμπινα τον κωδικο?ξερεισ περιπου ποσα αλογα φτανει

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

Γραφει πανω τον κωδικο...Αναλογα τον κωδικο της Κ03S..Moνο με Φιλτρο-προγραμμα-εξατμιση και ΙC και αναλογα που θα βαλεις προγραμμα μπορεις να βγαλεις 230-240!Επειδει ο AGU ομως εχει μικρα μπεκ 285cc θα σου προτεινα να βαλεις και μπεκ απο S3 και τοτε 240 αλογα τα εχεις ευκολα...Αλλα οπως σου ειπα παιζει ρολο και ποιος θα στο προγραμματισει!

Link to comment
Share on other sites

για προγραμμα ανδριανακη ελεγα.καινουρια την εχεισ βαλει?οι αλλεσ οι μικρεσ κο3 s τη κωδικο εχουν.σιγουρα θα βγαζουν ποιο λιγα αλογα

Link to comment
Share on other sites

για προγραμμα ανδριανακη ελεγα.καινουρια την εχεισ βαλει?οι αλλεσ οι μικρεσ κο3 s τη κωδικο εχουν.σιγουρα θα βγαζουν ποιο λιγα αλογα

Σου ειπα η Κ03S με κωδικο Κ03-082Ν ειναι η πιο τελευταια και βγαζει τα περρισοτερα αλογα θεωρητικα και ειναι πιο ανθεκτικη!Μεταχειρησμενη την βρισκεις 250-350¤...Καινουργια δν αξιζει να την παρεις!Ο Ανδρειανακης ειναι πολυ καλος αλλα τα κανει καπως Safe...Εγω Overload θα βαλω...

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

περιπου ποσα παει η τιμη τησ?εχω βρει μια 400 ευρω.αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτη που λεσ.κο4 καινουρια εχει 900.δεν ξερω τι να κανω

Link to comment
Share on other sites

περιπου ποσα παει η τιμη τησ?εχω βρει μια 400 ευρω.αλλα δεν ξερω αν ειναι αυτη που λεσ.κο4 καινουρια εχει 900.δεν ξερω τι να κανω

Kαινουργια η Κ03S παιζει στα 800 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 3 AGU ΜΟΤΕΡ.ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ.ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΕΙ.ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ 900-1100 ΣΤΡΟΦΕΣ.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ MAF Η Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ?ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΣΚΑΣΤΡΑ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΙ ΕΒΑΛΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MAF ΑΠΟ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ.ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ?

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 3 AGU ΜΟΤΕΡ.ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ.ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΕΙ.ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ 900-1100 ΣΤΡΟΦΕΣ.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ MAF Η Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ?ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΣΚΑΣΤΡΑ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΙ ΕΒΑΛΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MAF ΑΠΟ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ.ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ?

Σου μπερδευει μονιμα μετα ή ξαναστρωνει μετα απο λιγο?Οταν μου ειχε καψει μαφ το αμαξι δν πηγαινε και μπερδευε 2-3 φορες στο ρελαντι οταν ημουν και μετα εστρωνε και εκαιγε πολυ παραπανω βενζινη!Ιδιο κωδικο μαφ θα βαλεις εννοειται οτι αλλο κωδικο και να βαλεις δν θα δουλευει σωστα...Επισης να δεις μηπως φταιει ο MAP αν εχεις ειναι στη σωληνα του ιντερκουλερ!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΚΑΝΕΙ 2 ΜΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΡΩΝΕΙ.ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ.ΜΠΟΡΕΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΑΠΟ ΑΠΟΔΟΣΗ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ.ΑΠΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙΑ ΤΟ ΠΗΡΕΣ?ΚΑΙ ΠΟΣΟ?ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ BOSCH.ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΒΛΕΠΩ ΚΑΥΣΙΜΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ

Edited by ΓΙΩΡΓΟΣ-VAGARIOUS
Link to comment
Share on other sites

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ MAP ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΔΕΝ ΕΧΩ.ΕΠΡΕΠΕ?ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΝΕΙ?

Οχι δν ειναι απαραιτητο και εγω το εχω καταργησει...Ειναι ενας αλλος αισθητηρας αερα που μπαινει στη σωληνα του IC...αλλα αφου δν εχεις αστο!Εγω τον ειχα παρει 140 απο παζαροπουλο και εχει δωσει πισω το δικο μ!

Link to comment
Share on other sites

Σου ειπα η Κ03S με κωδικο Κ03-082Ν ειναι η πιο τελευταια και βγαζει τα περρισοτερα αλογα θεωρητικα και ειναι πιο ανθεκτικη!Μεταχειρησμενη την βρισκεις 250-350¤...Καινουργια δν αξιζει να την παρεις!Ο Ανδρειανακης ειναι πολυ καλος αλλα τα κανει καπως Safe...Εγω Overload θα βαλω...
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχει προγραμμα του το λες αυτο ,ετσι?γιατι αν ειχε και αλλαζε μαφ πχ απο σ3 δεν θα ειχε προβλημα που θα ηταν διαφορετικος..

Link to comment
Share on other sites

σωστα καινουργια που πηρα 800+εκανε και μετοΝ..το 82 annuator..παντως ταιριαξε κουτι..

Link to comment
Share on other sites

για προγραμμα ανδριανακη ελεγα.

====

:D Έχουν βάλει και άλλα παιδιά στην Πάτρα και ειδικά για τέτοια μετατροπή (κ03ς) στο AGU έχει πολύ καλά αποτελέσματα !

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ GOLF 3 AGU ΜΟΤΕΡ.ΜΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΤΟ ΡΕΛΑΝΤΙ.ΨΙΛΟΜΠΕΡΔΕΥΕΙ.ΑΝΕΒΟΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΑΠΟ 900-1100 ΣΤΡΟΦΕΣ.ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ?ΣΤΗ ΠΟΡΕΙΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΑΜΑΞΙ.ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ MAF Η Η ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ?ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΣΚΑΣΤΡΑ ΜΗΠΩΣ ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΚΙ ΕΒΑΛΑ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ.ΑΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ MAF ΑΠΟ ΤΙ ΝΑ ΒΑΛΩ.ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΑΛΙ ΤΟ ΙΔΙΟ?

====

Δοκίμασε με την φύσα του μαφ ξεκούμπωτη αν το κάνει.

Αν δεν το κάνει - ψάξε για μικροδιαρροή.

Επίσης, πες του Φάνη να σου κάνει ένα καθάρισμα στην πεταλούδα και μια βασική ρύθμιση με το μηχάνημα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης να δεις μηπως φταιει ο MAP αν εχεις ειναι στη σωληνα του ιντερκουλερ!

=====

Τα AGU δεν έχουν ΜΑΠ... μόνο βαρομετρικό και εκείνο ΑΝ δεν το ξεχάσει ο ηλεκτρολόγος...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.