Jump to content
HATZIKOS

ΡΕΤΑΡΙΣΜΑ ΜΟΤΕΡ ΓΚΟΛΦ

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΣΤΕΙΣΟΝ ΒΑΓΚΟN ΓΚΟΛΦ ΤΟΥ 95 1800 ΜΕ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΜΑΛΛΟΝ ΣΕ 2000

ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΤΙ ΨΙΛΑ ΜΕ ΑΒΑΝΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΠΕΡΝΕ ΚΑΤΙ ΑΝΑΠΟΔΕΣ ΣΤΟ ΣΒΗΣΙΜΟ ΑΛΛΑ ΑΝΟΙΓΕ ΤΟ ΜΟΤΕΡ.ΣΚΟΤΩΝΕ.

ΠΡΟΧΤΕΣ ΕΤΣΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΗΡΕ ΜΠΡΟΣ.ΓΥΡΙΖΕ ΜΙΖΑ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.

ΤΟ ΠΑΩ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ μια ιμιτασιον ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΠΑ.ΔΕΝ ΕΦΕΡΝΕ ΡΕΥΜΑ. στο ντρισιμπιτερ

Ε ΜΕΤΑ ΜΟΥΠΕ Τ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΛΩΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΟΘΗΚΗ ΚAI ΚΑΤΙ ΦΙΣΕΣ. ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΡΕΤΑΡΙΖΕ.Τ ΑΡΠΑΖΩ ΜΙΑ ΚΑΙ 2 ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΩ ΣΕ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΤΟ ΦΤΙΑΧΝΕ ΑΝΕΚΑΘΕΝ. ΤΟΥ ΑΛλΑΖΩ ΜΠΟΥΖΙ ΤΟΥ ΚΑΘΑΡΙΖΟΥΝΕ ΙΤΖΕΚΣΙΟΝ, ΤΟ ΒΑΖΟΥΝΕ ΣΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΦΥΣΙΞΑΝΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΑΛΙΟ ΝΑ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΑ ΓΚΟΛΦ ΤΟΥ 95 ΜΕ Κ ΤΖΕΤΡΟΝΙΚ .ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΕΓΚΕΦΑΛΛΟ ΚΑΙ ΛΟΥΦΤ ΜΟΥΠΑΝΕ. το πηρα και τοφερα σπητι.μεχρι τις 3000 στροφες ανοιγει μετα μπουκωνει και ρεταρει.. ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥΚΟΨΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ.

 

Edited by nikdev
όχι προσωπικά στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

θα χαιρεμουν πολυ να σε βοηθουσα αλλα δεν ξερω:rolleyes: απο οτι καταλαβα με ολα αυτα που του αλλαξες για να δεις τι ειναι σου κοστισε ποιο πολυ και απο το αυτοκινητο....;)

Link to comment
Share on other sites

Το λουφτ ισως εχει προβλημα...Απο την αλλη ισως δν ειναι ρυθμισμενο σωστα και το Αβανς και μετα τις 3000 το πνιγει στις βενζινες...Δοκιμαστε να το αλλαξετε και αυτο λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Το λουφτ ισως εχει προβλημα...Απο την αλλη ισως δν ειναι ρυθμισμενο σωστα και το Αβανς και μετα τις 3000 το πνιγει στις βενζινες...Δοκιμαστε να το αλλαξετε και αυτο λιγο...

to λουφτ εχει προβλημα και ψαχνω να βρω.ο κινητηρας ειναι μαλλον του 2000 16βαλβιδος και 2000 κυβικα.

προσπαθω απο εδω μεσα μηπωσ γνωριζει κανενασ κανεναν που να μπορει να μου προμηθευσει.

Link to comment
Share on other sites

to λουφτ εχει προβλημα και ψαχνω να βρω.ο κινητηρας ειναι μαλλον του 2000 16βαλβιδος και 2000 κυβικα.

προσπαθω απο εδω μεσα μηπωσ γνωριζει κανενασ κανεναν που να μπορει να μου προμηθευσει.

σημερα ξεκινησα να παω καπου να ρωτισω για λουφτ.

κουτσα κουτσα πηγα αλλα στο τελοσ με αφησε το αυτοκινητο.

τωρα δεν περνει μπροσ και εμεινα.

βοηθεια ρε παιδια???????????? εχω και νεογενητο να φρεψω.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΠΑΩ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΤΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΡΟΜΠΑ ΒΕΝΖΙΝΗΣ μια ιμιτασιον ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΡΟΜΠΑ.ΔΕΝ ΕΦΕΡΝΕ ΡΕΥΜΑ. στο ντρισιμπιτερ

Ε ΜΕΤΑ ΜΟΥΠΕ Τ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΛΩΔΙΑ ΣΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΟΘΗΚΗ ΚAI ΚΑΤΙ ΦΙΣΕΣ. ΤΟ ΒΑΖΩ ΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΡΕΤΑΡΙΖΕ

ωραιος μαστορας .... να μας πεις και διευθυνση να προσεχουμε .....

απο εκει και περα απο τι γνωριζω εγω k jetronik (μηχανικος ψεκασμος) εβγενε μεχρι το 1992 .τωρα πως γινετε 95 μοντελο να εχει k jetronik ... λογικα θα εχουν γινει μεγαλες αρκουδες στον μηχανοστασιο.

λοιπον καταρχην κοιτα στον κορμο στο μπροστινο μερος προς τα πανω ,να βρεις τον κωδικο της μηχανης(τα νουμερα που λεμε) . ανεβασε και καμια φωτο απο τον χωρο της μηχανης αμα εχεις την δυνατοτητα.

εγω εχω λουφτ απο τον kr 1.8 16v που δουλευε αριστα. κατεβασα ολη την μηχανη μετα απο τρακαρισμα αφου το αμαξι πηγε για ανακυκλωση.

Αλλα προτου πεταξεις και αλλα λεφτα θα σου προτεινα να πας στον "Μονιό"' στην ελευσινα ειναι εξουσιδιοτημενο vw και εχει εμπειρια στα παλια μοντελα ελπιζω οταν πας εκει να πετυχεις τον ιδιοκτητη (ασπρομαλης με κοτσιδα καποτε... εχω χρονια να παω ) .

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ, ΜΕΡΣΕΝΤΕΣ ΒΕΝΖΙΝΟΚΙΝΗΤΟ, ΜΠΟΥΚΟΝΕ ΚΑΙ ΕΣΚΑΓΕ ΟΤΑΝ ΓΚΑΖΩΝΑ,ΑΝΑΠΟΔΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΟΤΑΝ ΕΣΒΗΝΑ. ΤΟ ΠΗΓΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ , ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ 24ΚΜ.., ΜΟΥ ΕΙΠΑΩ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ, ΣΤΙΧΙΖΕΙ 1200 ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ...ΤΟ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΜΑΝΘΟ ΝΙΚΑΙΑ-ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡ, ΜΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΕΝΑ ΡΕΛΕ, ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΦΤΙΑΞΕ, 

ΠΑΡΕΜΕΙΝΑΝ ΟΜΩΣ ΟΙ ΑΝΑΠΟΔΕΣ ΣΤΡΟΦΕΣ

 

Edited by nikdev
όχι προσωπικά στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.