Jump to content
iosif2006

Scirocco 160 Dsg7

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.Περιμενω σε λιγες ημερες το καινουργιο μου αυτοκινητο(scirocco 160 desg7) και με αυτα που ακουω για το dsg7 ρε παιδια μετανιωνω που το παρηγγειλα.Τελικα το κιβωτιο ειναι τοσο αναξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Περιμενω σε λιγες ημερες το καινουργιο μου αυτοκινητο(scirocco 160 desg7) και με αυτα που ακουω για το dsg7 ρε παιδια μετανιωνω που το παρηγγειλα.Τελικα το κιβωτιο ειναι τοσο αναξιοπιστο?

Έχω 7000 χλμ και κανένα πρόβλημα, επίσης ξέρω άλλους 2 με περισσότερα χλμ και επίσης κανένα πρόβλημα.

Μέχρι στιγμής ούτε λάδια δεν μας έχει κάψει.

Αν θες πιο εξειδικευμένες πληροφορίες κάνε μια έρευνα κατα sciroccoclub μεριά.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ιοσηφ εγω εχω το γκολφ 6 160 ντιεστζι.1 μηνα 4000 χλμ κολα τελεια κινητηρας τελειος ντιεστζι επισης.μονο κατι τριγμους.οποτε μην αγχωνεσαι.ειναι πως τυχαινει.ετυχε σε μερικους φιλους ατυχους δε σημαινει πως το κιβωτιο η ο κινητηρας η το αμαξι ολοκληρο ειναι προβληματικο.εξαλου τα σημερινα αυτοκινητα ειναι πλεον καθαρα θεμα τυχης.οποτε μην αγχωνεσαι.ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

οντως ....Ενα φτηνολατασκευασμενο κιβωτιο με την μιση αντοχη του προηγουμενου ,πολυ ελαφρυ .........Εγω ακυρωσα την πραγγελια και ρβαλα το manual 6 ...δεν το μετανιωσα με τιποτααααα!!!

Οσο για σενα φιλε μου ...καλο beta testing οι ατυχοι θα ειναι πολοι ....οπως ηδη βλεπουμε στα ξενα φορουμσ υπαρχου πολλα προβληματα τριγμων και αστοχιων καποιες φορες

Link to comment
Share on other sites

To DSG είναι θεϊκό .Έχω το SCIROCCO με το DSG7 ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ και μπορώ να σας πω ότι είναι απλά τέλειο .Έχει άψογη συμπεριφορά, γρήγορες αλλαγές, κορυφαία και πολυτελή αίσθηση .Σε συνδυασμό με τη ρυθμιζόμενη ανάρτηση, θυμίζει αυτοκίνητα με τριπλάσια αξία .Το προτείνω με κλειστά μάτια. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

To DSG είναι θεϊκό .Έχω το SCIROCCO με το DSG7 ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ και μπορώ να σας πω ότι είναι απλά τέλειο .Έχει άψογη συμπεριφορά, γρήγορες αλλαγές, κορυφαία και πολυτελή αίσθηση .Σε συνδυασμό με τη ρυθμιζόμενη ανάρτηση, θυμίζει αυτοκίνητα με τριπλάσια αξία .Το προτείνω με κλειστά μάτια. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Να το χαιρεσαι τοτε ;) Υποθετω ειχες και αλλο αμαξι με DSG και το γραφεις, σωστα? Ah, I almost forget; welcome ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Περιμενω σε λιγες ημερες το καινουργιο μου αυτοκινητο(scirocco 160 desg7) και με αυτα που ακουω για το dsg7 ρε παιδια μετανιωνω που το παρηγγειλα.Τελικα το κιβωτιο ειναι τοσο αναξιοπιστο?

Το DSG7 είναι μια χαρά σασμάν φίλε μου. ¶ν σου βγάλει κάποιο πρόβλημα θα σου το βγάλει μέσα στα 3.000-10000 χιλ και πάλι θα κάνεις μια αναβάθμιση εγκεφάλου σασμάν, δε θα δώσεις 1 και θα είσαι μια χαρά. Καλοτάξιδο by the way

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.