Jump to content
pireas1986

Polo 9n3 πρόβλημα με την πέμπτη ταχύτητα!

Recommended Posts

Εχω ενα POLO 9n3 .εδω και ενα χρονο .Απο την αρχη που το αγορασα ... οταν πηγαινα στον δρομο με πεμπτη ταχυτητα στος χαμηλες στροφες και εβαζα το χερι μου πανω στον λεβιε ταχυτητων αισθανομουν οτι εκανε ενα ''τριξιμο'' .Στα χανια που ειχα ρωτισει τον αντιπροσωπο της vw μου ειχε πει οτι δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο. στο πρωτο service (στην αθηνα) που τους το ειπα μου εκλεισαν ραντεβου να το κοιταξουν .. λεγοντας μου οτι πρεπει να κατεβασουν σασμαν! .Το πηγα ... τελικα το σασμαν δεν κατεβηκε διοτι μου ειπαν οτι το κιβωτιο δεν ειχε προβλημα και ο λογος του προβληματος ηταν , οτι ακουμπουσε το σωλινακι του air -condition sτο σασι του αυτοκινητου με αποτελεσμα να γινεται συγχρονισμος! το θεμα ειναι οτι μετα την παραλαβη του αυτοκινητου το προβλημα συνεχιζεται! -- ηθελα να ρωτισω αν υπαρχει σχετικο προβλημα σε καποιον.. και αν ναι .. ειναι κατι ανησυχητικο?

Link to comment
Share on other sites

γεια σ φιλε μ εχω το polo 6n εμενα μ το ξεκινισε στην 4 αυτο αλλα δν το εδςσα σιμασια κ μετα απο κανενα 2μηνο κ απο κακη μεταχιρισει αρχισε να ακουγεται τα ρουλεμαν απο το σαζμαν κ το κατεστρεψα καλυτερα κοιτατο γιατι μ βγηκε ακριωα η ιστορια

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι αν βρισκόσουνα εκτός εγγύησης και το σαζμάν θα κατέβαινε και η βλάβη θα φτιαχνότανε...με το αζημίωτο φυσικά.

Με τόσα που έχω διαβάσει εδώ μέσα (και με κουβέντα που είχα πρόσφατα με μηχανικό επίσημης αντιπροσωπίας) εύκολα συμπεραίνει κανείς ότι για την ίδια ακριβώς βλάβη "άλλα σου λένε αν βρίσκεσαι εντός εγγύησης και άλλα όταν αυτή έχει λήξει".

Μάλλον η πολιτική τους είναι αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι αν βρισκόσουνα εκτός εγγύησης και το σαζμάν θα κατέβαινε και η βλάβη θα φτιαχνότανε...με το αζημίωτο φυσικά.

Με τόσα που έχω διαβάσει εδώ μέσα (και με κουβέντα που είχα πρόσφατα με μηχανικό επίσημης αντιπροσωπίας) εύκολα συμπεραίνει κανείς ότι για την ίδια ακριβώς βλάβη "άλλα σου λένε αν βρίσκεσαι εντός εγγύησης και άλλα όταν αυτή έχει λήξει".

Μάλλον η πολιτική τους είναι αυτή.

Οι αντιπροσωπίες κερδίζουν από τα service όχι από την πώληση του αυτοκινήτου αυτού καθ'αυτού....

Link to comment
Share on other sites

τελικα το αυτοκινητο ξαναμπηκε στο συνεργειο ... κατεβασανε το σασμαν ... και αλλαξανε λεει το compler της πεμπτης ταχυτητας που ειχε προβλημα! με διαβεβαιωσαν οτι δεν ξανακανει το τριξιμο. οταν ομως το οδηγησα διαπιστωσα οτι το προβλημα εμφανιζοτανε περιοδικα! τι με συμβουλευετε να κανω?

Link to comment
Share on other sites

τελικα το αυτοκινητο ξαναμπηκε στο συνεργειο ... κατεβασανε το σασμαν ... και αλλαξανε λεει το compler της πεμπτης ταχυτητας που ειχε προβλημα! με διαβεβαιωσαν οτι δεν ξανακανει το τριξιμο. οταν ομως το οδηγησα διαπιστωσα οτι το προβλημα εμφανιζοτανε περιοδικα! τι με συμβουλευετε να κανω?

Πάνε ξανά και ρίχτους ένα καντήλι γιατί μου φαίνεται τα κάλαντα δεν τ' ακούσανε τη Πρωτοχρονιά !

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο επισκεψη για service στον Φιλιππαιο τους ειπα για το προβλημα ... το ειδαν και μου ειπαν οτι δεν ειναι κατι που πρεπει να με ανησυχει και οτι ειναι φυσιολογικο... τι να πω? θα δω πως θα παει.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο επισκεψη για service στον Φιλιππαιο τους ειπα για το προβλημα ... το ειδαν και μου ειπαν οτι δεν ειναι κατι που πρεπει να με ανησυχει και οτι ειναι φυσιολογικο... τι να πω? θα δω πως θα παει.

αχ.......... αυτή τη φράση ξέρεις πόσες φορές την έχω διαβάσει εδώ μέσα ? όσες και να πεις λίγες θα είναι .. πραγματικά μολις την ακούω μου γυρνάει το μυαλό ... :frantics: εύχομαι τελικά όντως να ειναι φυσιολογικό ...............

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.