Jump to content
css03038

Θόρυβος

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ένα golf iv και τα πλαστικά μου τρίζουν πάρα πολύ και ειδικά τώρα που αρχίζουν τα κρύα.Μήπως έχει κάποιος ενα manual οι κάποιες φωτογραφίες για το πως να λύσω κάποια πλαστικά τμήματα ώστε να τα περάσω βαζελίνη;

Τα τμήματα που τρίζουν πιο πολύ ειναι τα πλαστικά στις πόρτες και τα πλαστικα κάτω απο το ταμπλό (στο ντουλαπάκι και στα πλαστικά γύρω από το air condition).

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω το 6αρι 160 αλογα.μετα απο 4 μηνες στη κατοχη μου κ 7500 χιλιομετρα προσεξα σημερα πως περνωντας απο οδοστρωμα εντονα γρασε,ετσι νομιζω τολενε,αυτο που ειναι πολυ τραχυ,χωρις λακουβες,συντονιζαν σχεδον ολα τα πλαστικα.απτο ταμπλω κοντα στο παρμπριζ και σε μια φαση ως κ την πλαφονιερα.οχι τριγμοι σασυντονισμος.εχει συμβει σαλλον?τι μπορουμε να κανουμε?σε λειο οδοστρωμα ολα καλα.ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.εχω το 6αρι 160 αλογα.μετα απο 4 μηνες στη κατοχη μου κ 7500 χιλιομετρα προσεξα σημερα πως περνωντας απο οδοστρωμα εντονα γρασε,ετσι νομιζω τολενε,αυτο που ειναι πολυ τραχυ,χωρις λακουβες,συντονιζαν σχεδον ολα τα πλαστικα.απτο ταμπλω κοντα στο παρμπριζ και σε μια φαση ως κ την πλαφονιερα.οχι τριγμοι σασυντονισμος.εχει συμβει σαλλον?τι μπορουμε να κανουμε?σε λειο οδοστρωμα ολα καλα.ευχαριστω πολυ

Ο συντονισμός είναι πολύ λογικός και μπορεί να γίνει σε οποιαδήποτε κατασκευή που αποτελέιται από κομμάτια(τμήματα).Από κει και πέρα αν γίνεται για μεγάλο "συνεχόμενο" χρονικό διάστημα και σε πολύ μεγάλη κλίμακα μπορεί να προκαλέσει κάποιους μόνιμους τριγμούς.Όταν λέω συνεχόμενο εννοώ σε διάρκεια (π.χ. κάποια λεπτα) και όχι απλά πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση φιλε μου.ο συντονισμος ομως σημερα πρωτοπαρουσιαστηκε γιατι εχω ξαναπερασει απο κακο οδοστωμα κ δεν εκανε κιχ.απολυτως τιποτα.κ λεγα κιολας μπραβο τη vw καλη δουλεια εκανε στο 6αρι.μαλλον βιαστηκα να μιλησω.η πλακα ειναι πως στο πολο που εχουμε με 30000 χλμ τριων χρονων δεν ακουγεται τιποτα ουτε συντονισμοι ουτε τριγμοι κεχει περασει κ τα πανδεινα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.