Jump to content
polistas

Νικελ

Recommended Posts

Σημερα λοιπον πηγαμε με τον Mike σε ενα μαγαζι να βαλω τον τεμπελη και φυγαμε και οι 2 σχεδον με διαφορετικη οψη στα αυτοκινητα μας.Θα ανεβασω φωτο αυριο.Νικελ μπροστα στο μασκακι και γραμμη νικελ στο πορτ-μπαγαζ οπως το Α4.. B)

Θα φροντισω συντομα να ανεβασω φωτο..

Link to comment
Share on other sites

Μιας και τις εχω ευκαιρες Γιωργη, ας ανεβασω εγω μερικες...

worthy.gifPolo worthy.gif

post-78-1118807209_thumb.jpg

post-78-1118807384_thumb.jpg

post-78-1118807452_thumb.jpg

post-78-1118807522_thumb.jpg

Η δουλεια εγινε με προιν της 3Μ B)

Και μερικες απο Golf V

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/11185...78_22_29769.jpg

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/11185...78_22_26344.jpg

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/11185...78_22_26795.jpg

http://www.vwclub.gr/vwforum/uploads/11185..._78_22_7346.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η δουλεια εγινε σε ενα μαγαζι στην Θεσσαλονικη, και ειναι κατι πολυ ευκολο...

Το μονο που χρειαζεται, ειναι οι ταινιες της 3Μ.

Πισω, χρησιμοποιηθηκε το μεγεθος 21mm, ενω μπροστα, στις μασκες 7mm

H ταινια αυτη, ειναι αυτοκολλητη απο πισω, κοβεται ευκολα σε ο,τι σχημα θελει καποιος, και πωλειται συνηθως ολοκληρη (4,5 ή 5 μετρα...)

Εμας μας εδωσε οση χρειαζομασταν και πληρωσαμε με το μετρο... :D

Το θεμα ειναι να βρεις καποιο μαγαζι που να εχει τις ταινιες αυτες.... :D

Η τιμη για τα 4,5 μετρα της λεπτης ειναι 40-45 ευρω, και της χοντρης στα 50 ευρω τα 5μετρα. Ειναι και 3Μ βλεπεις και την βαρανε.

ΙΣως βρω και φωτογραφιες του προιοντος. Η ταινια αυτη μπορει να μπει οπου θες, απλα θελαμε κατι εργοστασιακο... :baby:

πολύ όμορφα.

πόσο πήγε το μαλλί για μάσκα και πίσω? και από πού?

Συνολικα βγηκε στα 15ευρω... B)

Κοστος οχι ιδιαιτερα μεγαλο. Το θεμα ειναι να βρεις καποιον να την εχει, και το κυριοτερο, να σου κανει την χαρη να σου πουλησει οση θες, γιατι αλλιως ειναι τσουχτερη να την παρεις ολοκληρη.

Επισης υπαρχει και πιο λεπτη απο 7mm, 3,5mm

Edited by Mike
Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Καλό! Για το πορτπαγκάζ εγκρίνω!

Για την μάσκα όμως protest.gif νομίζω ότι είναι καγκουριά.

Και άντε το έβαλες, ποιο νομίζεις πάει καλύτερα από τις 2 παρακάτω φώτο?

gallery_78_22_29769.jpg

gallery_30_8_30821.jpg

Σορρυ αλλά η πρώτη μου θυμίζει μούρη ποντικιού που εξέχουν τα μουστάκια του B) .

Το 2ο κάτι λέει. Μιχάλη πήγαινε για improvement asap!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Eγω τα ειδα χθες βραδυ και εχω να πω τα καλυτερα. Ειναι μια πινελια παραπανω στα αυτοκινητα, ειδικα αυτη του πορτ μπαγκαζ. Μπραβο σας παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

εγω αν κ ειμαι υπερ του νικελ γενικοτερα δε πιστευω οτι παει στο πολακι

ειναι μικρο στο μεγεθος κ δεν δειχνει πανω στο αμαξι

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε Γρηγορη, αληθεια λες...? Κοιταξε να δεις, κι εγω το σκεφτομουν, αλλα δεν γινεται να το κανω, γιατι δεν θα φαινεται καλα στο τελειωμα...Αν το δεις απο κοντα, θα δεις οτι δεν γινεται να ανεβαινουν στο ιδιο σημειο...

Το "καγκουρια" νομιζω οτι το αδικει...

:D

@ Super Sayian : Χρηστο, πιστεψε με, ειναι σαν την εκδοση την Highline που βγαινει στο εξωτερικο... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

πριν απο λιγο ειδα απο κοντα τα νικελακια του mike ...

απλα ΑΨΟΓΟ πολυ κυριλα λεμεεεε

:thumbsup::thumbsup:

τωρα μενει να δω και του χαφιε ουπςςςς του polista εννοουσα :whistling:

γρηγορη φιλε μου αν το δεις απο κοντα ειναι ολα τα λεφτα..

η photo το αδικει πααααρα πολυ μπορω να πω :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμένα δεν μου αρέσουν ουτε στο Golf V ου΄τε στο Polo. Μπορεί να αδικούνται από τις φωτογραφίες δεν ξέρω. Απλά την γνώμη μου λέω. Ελπίζω να τα δω και από κοντά και να αλλάξω γνώμη. :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παντως πιστευω οτι ηταν αρκετα καλη κινηση και οτι πιο απλη για την βελτιωση της εξωτερικης εμφανισης και για πολο και για γκολφ.Στο πολακι μας ετσι ειναι η εκδοση Highline και μαλιστα εχει και στις πορτες.Η φωτο μπορει να ψιλοαδικει λιγακι.Απο κοντα λεει πολλα ομως..

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκει που εκανα μια ψιλομοντιφια στα πισω φωτα μου, μου καρφωθηκε μια ιδεα για την μασκα. Θα το επεξεργαστω και αλλο με το Pentium 5 του εγκεφαλου μου και θα σας πω tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Επιμένω για την μάσκα Μιχάλη! Πρέπει να το κόψεις (Θα σου πώ πως να κάνεις το τελείωμα!).

Ρε μουρλοκομείο εκεί που κοιμόμουν, 2:00 ακούω μήνυμα! Αμάν λέω κάτι έγινε... Κοιτάω και γ@μιέμαι στα γέλια :D:thumbsup::thumbsup: . Ρε φίλε σόρρυ αν σε άγχωσα, αλλά το Passat είναι άλλης κλάσης αμάξι - οικογενειακό για πιο μεγάλους - η μάσκα του Hofelle είναι εντελώς διαφορετική από την δικιά σου! Εγώ αν θυμάσαι σου είχα πεί: βάλε στο πορτ παγκάζ, γύρω-γύρω από τα τζάμια και μιας και έχεις και τους καθρέπτες νίκελ θα ήταν γ@μάτο! Γούστα είναι αυτά βέβαια, οπότε αν σου αρέσει εσένα :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρουλα ειναι η ταινιες! Μπραβο παιδια!

Ομως στο Γκολφ καλο θα ηταν τα τελιωματα να κοπουν οπως ειπαν οι προλαλησαντες!!!!

Με βαλατε στην πριζα κουφαλες...! :Ρ :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Ρε μην επιμενετε αφου σας το λεει ο Μιχαλης. Σημερα ειχα κατσει και εβλεπα την μασκα ενος 5αριου και μου φαινοταν ευκολο να μπει συμμετρικα. Αλλα αν δεν το κανεις ο ιδιος, δεν μπορεις να καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest Scorpio

Νομίζω ότι έχει και εδώ Αθήνα στην Συγγρού 75 ή 77 (Όπως ανεβαίνουμε προς Αθήνα με το που περάσουμε την γέφυρα της Καλλιρόης είναι αμέσως μετά). Είναι ένα μαγαζάκι που έχει έξω τα καρούλια και πρέπει να κόβει με το μέτρο. Όποιος ενδιαφέρεται... :(

Link to comment
Share on other sites

O Theog60 επίσης πρότεινε ένα μαγαζί με τέτοιες ταινίες στην αρχή καθώς ανεβαίνεις την Λ. Κατεχάκη απο Μεσογείων, δεν το έχω επισκεφθεί όμως ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Guest super sayian

λοιπον χθες εβαλα τα νικελ στα πομολα κ στο πισω μερος που ειχα παραγγειλει απο τον meltemie για πειτε γνωμες ,νομιζα οτι θα ειναι μουφα αλλα τελικα μου δειχνει καλα στο ματι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.