Jump to content
anestis

Νερα

Recommended Posts

Εχετε παρει νερα απο το φιλτρο καμπινας μεσα στο αυτοκινητο και αν ναι τι κανατε?Εβρεξε τρελα εδω Καβαλα και μπηκα στο αυτοκινητο με γαλοτσες.

Πήγαινέ το κάπου (από πλυντήριο μέχρι αντιπροσωπεία - όπου θες ακόμα και μόνος αν πιάνουν τα χέρια σου) να σου τα λύσουν όλα μέσα, να βγει η μοκέτα για να στεγνώσουν τα πάντα, αλλίως θα σου μυρίσει μουχλίλα. Το έχω πάθει κ γω εν κινήσει, αφού έλειπε τάπα στο πάτωμα από το εργοστάσιο. Όταν με το καλό το πάρεις πίσω, κάνε έναν οπτικό έλεγχο από εμπρός εώς πίσω ότι όλα τα πλαστικά είναι σωστά τοποθετημένα και ότι δε λείπει καμία βίδα, αλλιώς θα αρχίσουν τα τριξίματα. Τώρα τι φταίει που μπήκε από το φίλτρο καμπίνας, είναι άλλο θέμα. Είσαι σίγουρος πως μπήκε από εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και γω με το polo 6N...

Το πρόβλημα οφείλεται σε βουλωμένες (πλήρως ή μερικώς) υδροροές . Κάτω από το πλαστικό κάλυμα που βρίσκεται κάτω απο τους υαλοκαθαριστήρες αν ανοίξουμε καπώ, καταλήγει το 'αποχετευτικό' σύστημα του αυτοκινήτου, αν βουλώσει εκεί και βρέξει πολύ έχουμε διαρροή από το φίλτρο καμπίνας.

Δυστυχώς κανένας δεν τα καθαρίζει αυτά στα πλαίσια του service/συντήρησης. Μόνο αν το πάθεις ξέρεις πλέον... Καλό είναι να γίνεται ετήσιο καθάρισμα στα λούκια και φύσημα με πεπιεσμένο αέρα

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει και γω με το polo 6N...

Το πρόβλημα οφείλεται σε βουλωμένες (πλήρως ή μερικώς) υδροροές . Κάτω από το πλαστικό κάλυμα που βρίσκεται κάτω απο τους υαλοκαθαριστήρες αν ανοίξουμε καπώ, καταλήγει το 'αποχετευτικό' σύστημα του αυτοκινήτου, αν βουλώσει εκεί και βρέξει πολύ έχουμε διαρροή από το φίλτρο καμπίνας.

Δυστυχώς κανένας δεν τα καθαρίζει αυτά στα πλαίσια του service/συντήρησης. Μόνο αν το πάθεις ξέρεις πλέον... Καλό είναι να γίνεται ετήσιο καθάρισμα στα λούκια και φύσημα με πεπιεσμένο αέρα

Ετσι το επαθα κι εγω.Ξηλωσα ολο το πλαστκο καλυμα κατω απο το παρμπριζ για να δω τη

γωνια του συνοδηγου βουλωμενη.Ετσι οπως ειπες και εσυ επαθα και τωρα εμαθα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.