Jump to content
PiNiOn

R-Line Golf Vi

Recommended Posts

Τώρα που έγινε διαθέσιμο το Golf R στην Έλλάδα μήπως έχει μάθει κανείς αν είναι διαθέσιμο και το πακέτο R-Line για τις υπόλοιπες εκδόσεις του Golf?

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που έγινε διαθέσιμο το Golf R στην Έλλάδα μήπως έχει μάθει κανείς αν είναι διαθέσιμο και το πακέτο R-Line για τις υπόλοιπες εκδόσεις του Golf?

Λογικα καποια στιγμη θα το φερουν αφου εφεραν και στο σιροκο εκδοση r

Link to comment
Share on other sites

Λογικα καποια στιγμη θα το φερουν αφου εφεραν και στο σιροκο εκδοση r

Στην Ελλάδα τίποτα δεν είναι λογικό.. :whistling:

Παλιότερα είχα ρωτήσει στην αντιπροσωπία για τα πακέτα R-Line για scirocco και Golf και μου είπαν μόνο στις 2.0 L εκδόσεις.

- Και λέω εγώ ότι δεν υπάρχει 2.0L έκδοση Golf..

- Kαι μου λέει: υπάρχει..

- ????

- Το Gti..

Ναι με βούλωσε το ξέρω.. Αλλά φαντάσου πόσο σχετικοί είναι μερικοί..

Eνώ στο εξωτερικό είναι διαθέσιμα κανονικα..

Για αυτό και ρωτάω μπας και έχουμε κανά νεότερο.. mf_tshirt.gif

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν..

Στο site της VW βάλανε το καινούριο κατάλογο στον οποίο υπάρχει και το πακέτο R-Line.

Είναι στη σελίδα 56..

Βέβαια λέει ότι θα διατεθούν αργότερα αλλά είναι και αυτό μια αρχή.. :p

Edited by zafevolution
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται...

Επικοινώνησα με αντιπροσωπεία στην Αθήνα για το R-Line (εξωτερικό πακέτο) και μου έδωσαν τα εξής στοιχεία..

Μπροστινή ποδιά: 291,5 ¤

Πίσω ποδιά: 301,4 ¤

Πλευρικά μαρσπιέ: 400,2 ¤

Πίσω αεροτομή: 232,2 ¤

Σύνολο Ανταλλακτικών: 1225,3

ΦΠΑ (21%): 257,3

-----------------------------------------

Σύνολο: 1482,6

Το κόστος των εργατικών (τοπθέτηση και βαφή) ανέρχεται στα 580¤ (περίπου 2 ώρες για το κάθε τεμάχιο)

Επίσης μου είπαν ότι αν τα τοποθετήσω όλα μαζί θα έχω έκπτωση 10% (δεν έχω κάποια σχέση με την συγκεκριμένη αντιπροσωπεία) και το συνολικό κόστος θα είναι: 1856,3 ¤

Οι τιμές αυτές ισχύουν μέχρι 30/6/2010 (λόγω της αλλαγής του ΦΠΑ σε 23% από 1/7)

Link to comment
Share on other sites

Μίλτο αν μιλάς για το R-line και όχι για το Bodykit της VW, τότε νομίζω πως είναι προφυλακτήρας ολόκληρος που αλλάζει μπρος-πίσω ή κάνω λάθος ??? Το λέω, γιατί γράφεις "ποδιά".

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Μίλτο αν μιλάς για το R-line και όχι για το Bodykit της VW, τότε νομίζω πως είναι προφυλακτήρας ολόκληρος που αλλάζει μπρος-πίσω ή κάνω λάθος ??? Το λέω, γιατί γράφεις "ποδιά".

Ζήτησα να μου πουν πληροφορίες για το R-LINE...μου είπαν τα παραπάνω...Κι εγώ απόρησα με την έλλειψη των προφυλακτήρων... Έχω στείλει email και έχω ζητήσει διευκρινήσεις...

Αναμένεται σύντομα απάντηση...

Είδα το προσπέκτους που έχει βάλει ο zafevolution και έχει μέσα το r-line πακέτο... Απ'ότι βλέπω οι προφυλακτήρες είναι ίδιοι μόνο που έχουν τις ποδίες. Επίσης τα μαρσπιέ και την αεροτομή. Η μόνη διαφορά στον προφυλακτήρα είναι ότι τα προβολάκια έχουν μαύρο περίβλημα και όχι ασημί όπως επίσης και οι ασημένιες λωρίδες κάτω από το καπώ...Τις οποίες μπορούμε να τις βάψουμε και μόνοι μας...

Edited by Miltos_Golf6
Link to comment
Share on other sites

Ζήτησα να μου πουν πληροφορίες για το R-LINE...μου είπαν τα παραπάνω...Κι εγώ απόρησα με την έλλειψη των προφυλακτήρων... Έχω στείλει email και έχω ζητήσει διευκρινήσεις...

Αναμένεται σύντομα απάντηση...

Ηδου η απαντηση τους...

Για την ώρα η έκδοση R-Line για το Golf δεν διατίθεται ακόμα στην ελληνική αγορά, παρά μόνο για το Passat και το Sicrocco. Μόλις υπάρχει κάποια επίσημη ενημέρωση, θα ενημερωθείτε άμεσα.

Ωστόσο, εκτιμάται ότι το κόστος, τουλάχιστον για το εξωτερικό, θα είναι υψηλότερο, αφού αλλάζουν προφυλακτήρες.

Ευχαριστώ

--------------------------------------

Αρα Στελιο είχες δίκιο... :good:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.