Jump to content
Cap

Πρόγραμμα;;

Recommended Posts

Παιδιά καλώς σας βρήκα (μιας και είμαι καινούριος στο forum) και χρόνια πολλά!έχω ένα polo 1.4 με 80 άλογα πάνω.αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να πάνε τα άλογα 100 - εκατόν λίγα;δεν θέλω να κάνω καμία τραγική αλλαγή δηλαδή..γνωρίζετε τίποτα;ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο βιβλιο γκινες αν παρεις τοσα αλογα απο προγραμμα .Για να πας τοσα πρεπει να αλλαξεις το μισο αμαξι απο μηχανηικα μερη χαχαχαχ....Εντελως φιλικα η μονη λυση ειναι αλλαγη αυτικινητου .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλώς σας βρήκα (μιας και είμαι καινούριος στο forum) και χρόνια πολλά!έχω ένα polo 1.4 με 80 άλογα πάνω.αναρωτιέμαι αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα να πάνε τα άλογα 100 - εκατόν λίγα;δεν θέλω να κάνω καμία τραγική αλλαγή δηλαδή..γνωρίζετε τίποτα;ευχαριστώ..

Υπάρχουν προγράμματα, αλλά θα κερδίσεις περίπου 12 ίππους και 1 κιλό ροπή.

Edited by J.P.
Link to comment
Share on other sites

Στην ατμοσφαιρα δε βαζεις προγραμμα,πεταμενα λεφτα.Ειτε ξεκινας μηχανικη βελτιωση (για μενα καγκουρια,δε λεει) ή πας σε κατι καλυτερο...

Edited by nikosmpl
Link to comment
Share on other sites

Δεν περισεύουν σε όλους 5χίλιαρα για τροπέτα. Και για να πας σε άλλο αμάξι πρέπει να πουλήσεις αυτό που έχεις, το οποίον σημαίνει ότι θα το "χαρίσεις" για να το ξεφορτωθείς όπως είναι η αγορά σήμερα.

Μια χαρά φτιάχνεται η ατμόσφαιρα με ΦΠΕ. Μέχρι προχθές που τουρμπάτα είχαν ελάχιστοι οι υπόλοιποι λες να φτιάχναμε μόνο τις αναρτήσεις???!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω μιλησα για προγραμμα..δεν ειπα οτι δε φτιαχνεται,αλλα 80 αλογα με προγραμμα δεν θα γινουν ουτε 90!κ φυσικα δεν αξιζει..

Απλα ειπα οτι δε μαρεσει να πειραζω το αμαξι,γενικα το θεωρω καγκουρια.ο,τι εχει απο τη μανα μου καλο ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Για πρόγραμμα πάντα μιλάμε. Λοιπόν 2 εταιρείες για τον 1.4 FSI 85PS έχουν αναβάθμιση στα 100 άλογα η μία και στα 98 η δεύτερη.

http://www.redhotpepper.gr/tuning_rhp_VW.php

http://www.dcptuning.com/car-ecu-remap-engine-mapping-chip-tuning-volkswagen-vw.html

VW

Polo

VW Polo 1.4 FSI chip tuning 1.4 FSI

ECU: Bosch MED9 85 130 + 15 + 20

Στο μοντέλο Polo - 1.4 FSI, η αναβάθμιση προσδίδει + 15 ίππους και σημαντική ροπή κατά 20 ΝΜ (= 2 κιλά). Ο νέος χάρτης γίνεται δυναμικότερος στο χαμηλό και μεσαίο εύρος στροφών ενώ η κατανάλωση παραμένει +/- 1 λίτρο στα 100.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.