Jump to content
Guest Karaman

Aa

Recommended Posts

Τσάμπα λεφτά μόνο το εφέ της είναι ....

Αξιζει η αλλαγη αγελαδας γιατι η μαμα οταν εχεις προγραμμα ρουφιετε λιγο...Με αλλαγη αγελαδας δεν ρουφιετε καθολου και θα δεις διαφορα!Αξιζει 100%...Αν θες το κατι παραπανω να την αλλαξεις!Δεν ειναι μονο εφε...

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει η αλλαγη αγελαδας γιατι η μαμα οταν εχεις προγραμμα ρουφιετε λιγο...Με αλλαγη αγελαδας δεν ρουφιετε καθολου και θα δεις διαφορα!Αξιζει 100%...Αν θες το κατι παραπανω να την αλλαξεις!Δεν ειναι μονο εφε...

Αμα έχεις καλό φιλτράκι δεν ρουφιέτε τπτ

Link to comment
Share on other sites

Αμα έχεις καλό φιλτράκι δεν ρουφιέτε τπτ

Oτι φιλτρο και να εχεις ακομα και φιλτρο στον παπα να εχεις ρουφιετε οταν εχεις προγραμμα...Οταν απο 0.8 σηκωνεις 1.5 over λογικο δεν ειναι?Η μαμα αγελαδα ρουφιετε..Γιαυτο και η aftermarket ειναι σιλικονουχα με επενδυση απο συρμα μεσα! :wub: Αν ηταν ετσι δεν θα την αλλαζε κανεις!Ομως οι περρισοτεροι την αλλαζουν..οχι απλα για να εχουν μπλε ή κοκκινη αγελαδα! :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..ποιο προγραμμα μου προτινετε να βαλω στο 1,8Τ 150αλογακια με κινητηρα AGU μερχι 1000 ευρω να ανεβει λιγο κανα 30 αλογα και να εχει καλυτερεσ ροπες γιατι τωρα μετα τις 4000 τραβαει..χωρις να κανω αλλη επεμβασει ομως στο αμαξι και να μην εχει προβλημα μετα και θα θελω συνεχως χρηματα να το φτιαχνω...αν εχετε και κανεαν κατα νου σας απο θεσσαλια μερια γιατι απο καρδιτσα ειμαι εγω..

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα..ποιο προγραμμα μου προτινετε να βαλω στο 1,8Τ 150αλογακια με κινητηρα AGU μερχι 1000 ευρω να ανεβει λιγο κανα 30 αλογα και να εχει καλυτερεσ ροπες γιατι τωρα μετα τις 4000 τραβαει..χωρις να κανω αλλη επεμβασει ομως στο αμαξι και να μην εχει προβλημα μετα και θα θελω συνεχως χρηματα να το φτιαχνω...αν εχετε και κανεαν κατα νου σας απο θεσσαλια μερια γιατι απο καρδιτσα ειμαι εγω..

Πολλα λες 1000 ευρω κανενα 500αρικο υπολογισε...Υπαρχουν πολλοι προγραμματιστες!Δεν θα πω ονοματα γιατι ετα θα πουν οτι κανω και διαφημηση...Μονο με προγραμμα χωρις τιποτα αλλο υπολογισε 190-200hp με 30 κιλα ροπη!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι..

Το μοτερ που εβαλα πανω στο αμαξι μου έχει ήδη προγραμμα..

Μπαρομετρακι ακομα δεν εχω βαλει να δω τι πιεσεις δουλευει και γενικα αν ειναι safe ετσι οπως ειναι.

Αλλα και εκτος αυτου , θελω να το δυναμομετρησω..

Τωρα γενναται το ερωτημα..

"Αυτος ο Χ ή Ψ κτλ που θα το μετρησει θα θελει να βγαλει κιαλλο χρημα απο μενα και θα μου πει μαλλον οτι δε δουλευει καλα κτλ για να μου πασαρει δικο του προγραμμα..."

Χωρις να θεωρηθει λοιπον οτι κανετε διαφημηση θα μπορουσατε να μου αναφερετε ενδεικτικα 2-3 περιπτωσεις προγραμματιστων που εκαναν καλη δουλεια και σε ποιον θα καταλειγατε αν ειχατε μοτερ σαν το 1,8τ.??

Και πανω κατω σε τι money μιλαμε αν ξερετε..!!

Ευχαριστω εκ των προτέρων..!!

Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγο καιρο που ακουω την τουρμπινα μου να γριλιζει?? να σφυριζει?? το κανει μολις η πιεση στο μπαρομετρο παιζει κοντα στο 0, οταν ειναι κρυο το κανει λιγο ποιο εντονα ενω οταν ζεσταθει ποιο λιγο. Η τουρμπινα εχει αλαχτει πριν 15.000κμ. Δεν λεω ειναι ωραιος ηχος.! Αλλα ειναι φυσιολογικο?

ΥΓ. Σημερα εκανα και service αλαγη λαδιων μετα απο 20.000κμ, ενδιαμεσα συμπληρωσα 1,3 λιτρα...αρα παμε καλα.! :good:

Δες μηπως εχει ξεσφυξει καποια βιδα του downpipe που βιδωνει στην τουρμπινα ή της πολλαπλης τις βιδες!Επισης δες μηπως εχει κανενα ραγισμα η πολλαπλη σου...Μαλλον καποια βιδα εχει ξεσφυξει!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια να ρωτησω κατι..

Το μοτερ που εβαλα πανω στο αμαξι μου έχει ήδη προγραμμα..

Μπαρομετρακι ακομα δεν εχω βαλει να δω τι πιεσεις δουλευει και γενικα αν ειναι safe ετσι οπως ειναι.

Αλλα και εκτος αυτου , θελω να το δυναμομετρησω..

Τωρα γενναται το ερωτημα..

"Αυτος ο Χ ή Ψ κτλ που θα το μετρησει θα θελει να βγαλει κιαλλο χρημα απο μενα και θα μου πει μαλλον οτι δε δουλευει καλα κτλ για να μου πασαρει δικο του προγραμμα..."

Χωρις να θεωρηθει λοιπον οτι κανετε διαφημηση θα μπορουσατε να μου αναφερετε ενδεικτικα 2-3 περιπτωσεις προγραμματιστων που εκαναν καλη δουλεια και σε ποιον θα καταλειγατε αν ειχατε μοτερ σαν το 1,8τ.??

Και πανω κατω σε τι money μιλαμε αν ξερετε..!!

Ευχαριστω εκ των προτέρων..!!

Θα το πας σε καποιο δυναμομετρο που καθαρα η δουλεια του ειναι αυτη και δεν εχει σχεση με προγραμματισμο οπως πχ τα MAHA...50 ευρω η δυναμομετρηση ειναι και αν πατε αρκετα αμαξια θα παρετε καλυτερη τιμη!Οσο για το προγραμμα θα σου στειλω πμ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... θα χρειαστω παλι βοηθεια !!

Το αμαξι ρεταρει και δε ξερω τι ειναι...Σαν να δουλευει με 1-2 λιγοτερους κυλινδρους κανει σαν ηχος... σαν impreza που ειναι boxer ενα πραγμα...

Σε νεκρά ανεβάζει χωρις ρεταρισμα..Στο δρομο που το έβγαλα όμως ρεταρει παντα περιπου μετα τις 2000 στρογες...

οταν παει να ανοιξει δηλαδη και δεν καθαριζει ...ρεταρει σε ολες τις στροφες..

Μολις αλλαξα πριν λιγο και σκαστρα απο S3 ..Παλι τα ίδια.

Μπουζι αλλαξα τωρα που εκανα την μετατροπη.Αρα το αποκλειω να φταιει αυτο.

Να ειναι βρωμικα τα μπεκ?? Αν ναι τοτε θα ρεταριζε και στη νεκρα ...σωστα??

Εκτος αν εχει προβλημα καποια 'πιπα' απο τα μπουζι.

Μου το μπριζωσαν στον εγκεφαλο και εβγαλε ενα σφαλμα στην κεντρικη πλεξουδα ..ειχε και ενα κωδικο σφαλαμτος αλλα δεν τον συγκρατησα ρε γμτ..

Τι να κοιταξω...???

Θα το πας σε καποιο δυναμομετρο που καθαρα η δουλεια του ειναι αυτη και δεν εχει σχεση με προγραμματισμο οπως πχ τα MAHA...50 ευρω η δυναμομετρηση ειναι και αν πατε αρκετα αμαξια θα παρετε καλυτερη τιμη!Οσο για το προγραμμα θα σου στειλω πμ...

thnx..!!

Link to comment
Share on other sites

Δες τους πολλαπλασιαστες σου, αν εχεις vagcom δες για missfires. Το δικο μου παρουσιαζε στο ρελαντι missfires και μετα τις 5000 και δεν εβγαζε βλαβη. Αλαξα πολλαπλασιαστες και τερμα.

Αν δεν εχεις vagcom μπορεις να κανεις και το αλλο αλαξε τους πολλαπλασιαστες μεταξυ τους. πχ τον 1ο πηγαινε τον στο 2ο, τον 3o στον 4ο παιξε ετσι να δεις αν αλαζει το ρεταρησμα.

Αλλα το ποιο σιγουρο ειναι με διαγνωστικο.

Ναι , αλλα ρε γμτ αν ειναι πολλαπλασιαστες θα επρεπε να μπερδευει και στη νεκρά...ετσι δεν ειναι...?

Δεν έχω πάντως να χασω τιποτα να το δοκιμάσω αυριο..!!!

Δεν εχω vagcom..

Edited by slowboy
Link to comment
Share on other sites

Ναι , αλλα ρε γμτ αν ειναι πολλαπλασιαστες θα επρεπε να μπερδευει και στη νεκρά...ετσι δεν ειναι...?

Δεν έχω πάντως να χασω τιποτα να το δοκιμάσω αυριο..!!!

Δεν εχω vagcom..

Μετρησε τους πολλαπλασιαστες σου!Κατα 99% καποιος τα εφτυσε...35 ευρω κοστος ο ενας!

Link to comment
Share on other sites

Μετρησε τους πολλαπλασιαστες σου!Κατα 99% καποιος τα εφτυσε...35 ευρω κοστος ο ενας!

Ευχαριστώ πολύ ..Θα το κοιταξω αυριο πρωι πρωι...

Αλλα ξαναρωταω απλα προς δική μου ενημέρωση γνώσεων...δεν θα επρεπε να ρεταρει και στην νεκρα αν ειχε προβλημα απο πολλαπλασιαστης...??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ..Θα το κοιταξω αυριο πρωι πρωι...

Αλλα ξαναρωταω απλα προς δική μου ενημέρωση γνώσεων...δεν θα επρεπε να ρεταρει και στην νεκρα αν ειχε προβλημα απο πολλαπλασιαστης...??

οχι απαραίτητα .

Στη νεκρά δεν έχεις φορτίο για να καταλάβεις το missfire.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ ..Θα το κοιταξω αυριο πρωι πρωι...

Αλλα ξαναρωταω απλα προς δική μου ενημέρωση γνώσεων...δεν θα επρεπε να ρεταρει και στην νεκρα αν ειχε προβλημα απο πολλαπλασιαστης...??

Δεν το γνωριζω να σου πω την αληθεια γιατι μεχρι τωρα δεν μου εχει καει καποιος γιατι τους αλλαξα και τους 4ς σε σερβις για να εχω το κεφαλι μου ησυχο!Ισως ισχυει αυτο που ειπε το παιδι απο πανω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους εχω να κανω μια ερωτηση.λοιπων μου εκοψε χθες το μαρκουτσι απο το συμπλεκτη.το αλλαξα το εκανα και εξαερωση αλλα παλι σημερα μενει στο πατωμα με την διαφορα οτι αν το σηκωσω με το χερι και το τρομπαρο ολα οκ αλλα γιατι να μενει παλι πατωμα τη αλλο να κοιταξω γνωριζει κανεις?να σημιωσω οτι μολις το πηρα απο πολυ γνωστο συνεργειο μετατροπων στη θεσσαλονικη και το σωλινακι μου το ειχαν περασει κατω απο την βαση του σασμαν τη στιγμη που πανω στην βαση εχει τα κουμποματα για το συγκεκριμενο μαρκουτσι με αποτελεσμα ενα δυο πατηματα και κοπηκε.αν ξερει κανεις ας με βοηθηση.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω να κανω s3 αναβαθμιση στο GTI μου που ειναι 180 εξαταχυτο.αν ξερει καποιος ας με κατατοπισει καποιος σχετικα με το τη ακριβως θα χρειαστω ποσο θα κοστισουν τα πραγματα και ποσα αλογα θα ανεβασει.

Link to comment
Share on other sites

το εκανα εξαερωση 2 φορες συμπληρωσα αρκετα υγρα φρενων γιατι τα ειχε χασει ολα θα το ξανακανω αλλη μια φορα και ισως στρωση τη να πω.σε ευχαριστω παντως φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.