Jump to content
giorgos sv

Golf 1.9 Tdi

Recommended Posts

γεια σε όλους.......έχω ένα golf v 1,6 fsi sportline και σκέφτομαι αν συμφέρει να το αντικαταστήσω με το ίδιο σε diesel. ξέρεις κανένας εαν το golf 5 1.9 tdi έχει καλύτερες επίδοσεις σε σχέση με το 1,6 fsi ??? από θέμα οικονομίας στο καύσιμο??? τα τέλη κυκλοφορίας του είναι 184 ?? ευχαριστω

Edited by giorgos sv
Greeklish
Link to comment
Share on other sites

γεια σε όλους.......έχω ένα golf 1,6 fsi sportline και σκέφτομαι αν συμφέρει να το αντικαταστήσω με το ίδιο σε diesel. ξέρεις κανένας εαν το golf 5 1.9 tdi έχει καλύτερες επίδοσεις σε σχέση με το 1,6 fsi ??? από θέμα οικονομίας στο καύσιμο??? τα τέλη κυκλοφορίας του είναι 184 ?? ευχαριστω

φιλε Γιωργο καλησπερα

εχω golf iv 1.9 tdi 101 ps

οι επιδοσεις ειναι αρκετα καλες..ισως να ειναι ιδιες με τον tsi 1,4 122ps

ροπη απο πολυ χαμηλα...

τωρα απο θεμα οικονομιας...αν δεν το πατας με 55 λτ σου βγαζει περιπου 900-1000 klm σιγουρα.εγω το μεγιστο που εχω πετυχει χωρις καθολου τρεξιμο ουτε αποτομες εκκινησεις εινια σχεδον 1200 klm

τα τελη κυκλοφοριας εφοσον ειναι 1896cc ειναι 184

πιστεψε με το diesel αξιζει

εγγυηση και αξιοπιστια

ελπιζω να σε βοηθησα

Link to comment
Share on other sites

φιλε Γιωργο καλησπερα

εχω golf iv 1.9 tdi 101 ps

οι επιδοσεις ειναι αρκετα καλες..ισως να ειναι ιδιες με τον tsi 1,4 122ps

ροπη απο πολυ χαμηλα...

τωρα απο θεμα οικονομιας...αν δεν το πατας με 55 λτ σου βγαζει περιπου 900-1000 klm σιγουρα.εγω το μεγιστο που εχω πετυχει χωρις καθολου τρεξιμο ουτε αποτομες εκκινησεις εινια σχεδον 1200 klm

τα τελη κυκλοφοριας εφοσον ειναι 1896cc ειναι 184

πιστεψε με το diesel αξιζει

εγγυηση και αξιοπιστια

ελπιζω να σε βοηθησα

s efxaristw poli file mou... apo oti blepo simferi poli se sxesi me to benzinokinitira.... exis omos arpagmata giati 105 aloga mou fenontai liga... 8a mporeis na kanis mia prosperasi aneta??? apo f8ores exi ligoteres ???

Link to comment
Share on other sites

s efxaristw poli file mou... apo oti blepo simferi poli se sxesi me to benzinokinitira.... exis omos arpagmata giati 105 aloga mou fenontai liga... 8a mporeis na kanis mia prosperasi aneta??? apo f8ores exi ligoteres ???

Δεν νομίζω να προβληματιστείς στις προσπεράσεις. Τα 105 άλογα φαίνονται λίγα, όμως η ροπή φτάνει στα 250Nm τη στιγμή που TSI 122 έχει 200Nm και ο TSI 140 έχει 220Nm.

Με πρόγραμμα πας αξιόπιστα στα 300Nm ροπής και πάνω από 130 άλογα.

Οι φθορές έχουν να κάνουν από τον τρόπο που οδηγείς, σαφώς βέβαια είναι πιό σκληροτράχηλος κινητήρας ο TDI.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να προβληματιστείς στις προσπεράσεις. Τα 105 άλογα φαίνονται λίγα, όμως η ροπή φτάνει στα 250Nm τη στιγμή που TSI 122 έχει 200Nm και ο TSI 140 έχει 220Nm.

Με πρόγραμμα πας αξιόπιστα στα 300Nm ροπής και πάνω από 130 άλογα.

Οι φθορές έχουν να κάνουν από τον τρόπο που οδηγείς, σαφώς βέβαια είναι πιό σκληροτράχηλος κινητήρας ο TDI.

καλησπερα

τα 105 αλογα σε diesel δεν ειναι καθολου λιγα..αλλωστε ειναι και 1896cc

η ροπη του κινητηρα ειναι οντως μεγαλη

πιστεψε με δε χρειαζεται να κατεβασω ταχυτητα για προσπεραση

φιλος μου εβαλε revo στο ιδιο αυτοκινητο και του εδωσε σχεδον +30 αλογα (μπορει και παραπανω)

το αυτοκινητο το πηρα μεταχειρισμενο απο Γερμανια εδω και 3 χρονια..

αξιοπιστια..μεχρι στιγμης μονο οι φυσιολογικες φθορες

φανταζομαι εισαι απο επαρχια για να ενδιαφερεσαι για diesel

για να λυσεις τις αποριες σου ενα test drive

Διαφορετικα αν περασεις απο Γιαννενα μη διστασεις να στειλεις μηνυμα για μια βολτα με το δικο μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.