Jump to content
ckfoxb

Polo Tsi Φρεναρισμα

Recommended Posts

Καλησπερα, Έχουμε κάποια μέτρηση για τα φρένα του αυτοκινήτου. Δλδ φρενάρισμα από 100 και 110 Km/h.

Και γενικα οσοι το έχετε θέλω τις απόψεις σας για το φρενάρισμα του.

Link to comment
Share on other sites

ΦΡΕΝΑΡΙΣΜΑ (ΜΕΤΡΑ)

50-0 ΧΛΜ./ΩΡΑ 9,7

90-0 ΧΛΜ./ΩΡΑ 30,3

120-0 ΧΛΜ./ΩΡΑ 54,5

μολις βρηκα αυτα... δεν ξερω αν ισχυουν ηταν απο ενα site που εκανε δοκιμη.

και δεν ξερω αν ειναι ικανοποιητικά ή οχι!

Edited by ckfoxb
Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα θα σου πω αυτό το σαράβαλο που έχεις πάρει για αμάξι, δεν σταματάει με τίποτα.

Χώρια που είναι ένα μάτσο χάλια.

Και δεν τα λέω εγώ... Δες εδώ ένα συγκριτικό μεταξύ 26 μικρών και κατ'επέκταση του ερωτήματός σου, δες εδώ για το φρενάρισμα.

Μουχαχαχαχα...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αρχικά είχα μπερδευτεί λίγο με τα φρένα, αλλά τα καινούρια τακάκια θέλουν 200-300χλμ ώστε να λειτουργήσουν κανονικά. Ακούτε κ εσείς ένα τσακ-τσακ από τα φρένα όταν περάσει τα 10χλμ/ώρα το αμάξι ή μόνο εγώ? Υποθέτω πως είναι κανένα σύστημα της αντλίας ή του ABS, μα τώρα με έβαλες σε σκέψεις!

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα θα σου πω αυτό το σαράβαλο που έχεις πάρει για αμάξι, δεν σταματάει με τίποτα.

Χώρια που είναι ένα μάτσο χάλια.

Και δεν τα λέω εγώ... Δες εδώ ένα συγκριτικό μεταξύ 26 μικρών και κατ'επέκταση του ερωτήματός σου, δες εδώ για το φρενάρισμα.

Μουχαχαχαχα...

Με εκνευρισες αφάνταστα μεχρι που ανοιξα το Link και ειδα οτι το polaki φρεναρει καλυτερα απο οποιαδήποτε μικρό. Αλλα αυτό είναι αναμενόμενο, το θέμα ειναι τι κάνει σε σχέση με τα καλύτερα μοντέλα...

Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρισες αφάνταστα μεχρι που ανοιξα το Link και ειδα οτι το polaki φρεναρει καλυτερα απο οποιαδήποτε μικρό. Αλλα αυτό είναι αναμενόμενο, το θέμα ειναι τι κάνει σε σχέση με τα καλύτερα μοντέλα...

Είπα να σε δουλέψω λίγο και τα κατάφερα...

Τώρα με καλύτερα μοντέλα, τί εννοείς ? Μεγαλύτερη κατηγορία ? Ίδια κατηγορία αλλά πιο σκληροπυρηνικές εκδόσεις του στυλ GTI ?

Link to comment
Share on other sites

Είπα να σε δουλέψω λίγο και τα κατάφερα...

Τώρα με καλύτερα μοντέλα, τί εννοείς ? Μεγαλύτερη κατηγορία ? Ίδια κατηγορία αλλά πιο σκληροπυρηνικές εκδόσεις του στυλ GTI ?

πριν λιγες μερες εκανα ενα τρελο φρεναρισμα στην εθνικη. μπροστα μου ειχα ενα golf 6 tsi μαλλον 122hp. Ένιωσα οτι φρεναρα πολυ καλυτερα εγω! φρεναραμε μεχρι τελους. Σταματησαμε δλδ. Και πηγαιναμε μαζι μπρος αυτος πισω εγω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.