Jump to content
manbag

Touran Μπαααμ !

Recommended Posts

Σνιφ-Σνιφ :cry::cry:

Παιδιά δυστυχώς σήμερα κάποιος .......... με "κοπάνησε" από πίσω dizzy2.gif και εγώ με την σειρά μου τον μπροστινό!

Κράτησα την ψυχραιμία μου fire.gifnew_grrrr.gif

Βγήκα έξω , μου ζήτησε συγνώμη , πολιτισμένα τα είπαμε , αλλά shockgun.gifmachinegun.gifrocket.gif

Τέλος πάντων , από εσάς αδέρφια αναζητώ συνεργείο της προκοπής μιας και τις αντιπροσωπείες δεν τις έχω και σε μεγάλη εκτίμηση από παλαιότερη εμπειρία .

Έχω έναν δικό μου αλλά απο δουλειά του στο παλαιό .... thumbsdown.gif

Αν κάποιος έχει κάτι καλό ας βοηθήσει .

Ααααααααααα ! αναζητείται και καλός ψυχοθεραπευτής για υποστήριξη

Link to comment
Share on other sites

Φάνη σε ευχαριστώ .

Τελικά το πήγα με σύσταση φίλου σε αντιπρόσωπο και με χαρά μου είπε ότι το μόνο κακό είναι η αλλαγή του πίσω προφυλακτήρα και ΜΟΝΟ αυτό !!!!! :thumbsup:sillyhorse1rb5.gif

Επίσης και η πίσω πόρτα είπε ότι έχει ένα πολύ μικρό βαθούλωμα και θέλει επισκευή και βάψιμο. Για να το δείς αυτό βέβαια πρέπει να ψάχνεις και καμια ώρα αν δεν στο δείξει ένα ειδικός . Το σκέφτομαι αν αξίζει για κάτι που δεν φαίνεται απο έναν "κοινό θνητό" να τους αφήσω να "στοκάρουν" και να βάψουν την πίσω πόρτα.

Όλα τα άλλα τίποτα , φθηνά την γλύτωσα

Μπράβο TOURAN !!

Link to comment
Share on other sites

Φανη πηγα σημερα , θα ποστάρω μολις εχω αποτελεσματα .

Σημερα καηκε και μια λαμπα απο πισω φαναρι στην οποια μαλλον ηχε πειραχθει το νημα απο το μπαμ

http://img576.imageshack.us/i/p10302392.jpg/

μηπως γνωριζει κανεις πως αλλαζει λαμπα του στοπ πισω ? (πως βγαινει το φαναρι)

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

Σνιφ-Σνιφ :):cry:

Παιδιά δυστυχώς σήμερα κάποιος .......... με "κοπάνησε" από πίσω dizzy2.gif και εγώ με την σειρά μου τον μπροστινό!

Κράτησα την ψυχραιμία μου fire.gifnew_grrrr.gif

Βγήκα έξω , μου ζήτησε συγνώμη , πολιτισμένα τα είπαμε , αλλά shockgun.gifmachinegun.gifrocket.gif

Τέλος πάντων , από εσάς αδέρφια αναζητώ συνεργείο της προκοπής μιας και τις αντιπροσωπείες δεν τις έχω και σε μεγάλη εκτίμηση από παλαιότερη εμπειρία .

Έχω έναν δικό μου αλλά απο δουλειά του στο παλαιό .... thumbsdown.gif

Αν κάποιος έχει κάτι καλό ας βοηθήσει .

Ααααααααααα ! αναζητείται και καλός ψυχοθεραπευτής για υποστήριξη

Φίλε μου καλησπέρα,

τώρα το είδα, τί να πώ...

Ελπίζω να σου πανε όλα καλα.

Φανη πηγα σημερα , θα ποστάρω μολις εχω αποτελεσματα .

Σημερα καηκε και μια λαμπα απο πισω φαναρι στην οποια μαλλον ηχε πειραχθει το νημα απο το μπαμ

http://img576.imageshack.us/i/p10302392.jpg/

μηπως γνωριζει κανεις πως αλλαζει λαμπα του στοπ πισω ? (πως βγαινει το φαναρι)

Έλα ρε τώρα,

βγαίνει πολύ εύκολα,

ρίξε μια ματιά στο manual,

αν έχεις πρόβλημα πές μου,

άλλαξα το χειμώνα τη μία δικιά μου που κάηκε.

Θα είμαι Αθήνα για μία εβδομάδα.

Edited by GraveDigger
Συγχώνευση διαδοχικών δημοσιεύσεων
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλησπέρα,

τώρα το είδα, τί να πώ...

Ελπίζω να σου πανε όλα καλα.

Φθηνά την γλύτωσα Γιώργο , πήγα και αλλού και μου είπαν ότι δεν είναι τελικά σοβαρά τα πράγματα. :)

Την γλύτωσα μόνο με αλλαγή προφυλακτήρων (εκτός και αν βγάζοντας τους βρούμε και τίποτα άλλο)

Και οι δύο που το πήγα πάντως ήταν σχεδόν βέβαιοι ότι αυτό μόνο .

Μόλις ξηλωθούν και έχω νέα θα ποστάρω .

Link to comment
Share on other sites

Φθηνά την γλύτωσα Γιώργο , πήγα και αλλού και μου είπαν ότι δεν είναι τελικά σοβαρά τα πράγματα. :p

Την γλύτωσα μόνο με αλλαγή προφυλακτήρων (εκτός και αν βγάζοντας τους βρούμε και τίποτα άλλο)

Και οι δύο που το πήγα πάντως ήταν σχεδόν βέβαιοι ότι αυτό μόνο .

Μόλις ξηλωθούν και έχω νέα θα ποστάρω .

ok ελπίζω να σου πάνε όλα καλά!

Καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξανά εδώ , λόγω μετακόμισης έχασα το ιντερνετ και δεινοπάθησα να ξανασυνδεθώ ........

Σχετικά με το μπάμ , τελικά το αμάξι είναι αστέρι !! αφού το μόνο που μάσησε είναι μια τραβέρσα που βρίσκεται μέσα από τον πίσω προφυλακτήρα η οποία αντικαταστάθηκε με καινούργια , εννοείται και ο πίσω προφυλακτήρας με τους αισθητήρες πάρκιν γνήσια όλα .

Όσο για τον μπροστινό που είχε μόνο μία μικρή λακουβίτσα χωρίς γρατζουνιά ούτε στο χρώμα και για μία μικρή πάλι λακουβίτσα στην πίσω πόρτα κάτω από την πινακίδα , ένας γείτονας με μάντρα μεταχειρισμένων από την Γερμανία μου σύστησε μία εταιρεία που κάνει μικροεπισκευές χωρίς βάψιμο ούτε στοκάρισμα και το αποτέλεσμα είναι εντυπωσιακό !!

Ούτε που φαίνεται τίποτα , τέλεια δουλεία χωρίς βαψίματα και στοκαρίσματα.

Τέλος καλό όλα καλά

Edited by manbag
Link to comment
Share on other sites

η τραβερσα ειναι να υποθεσω ο σιδηροδρομος ετσι??οπου μαλλον πηρκαι τον αλλαξες,αρα κοιτα και απο μονος σου και το σημειο οπου ειναι η ρεζερβα,βγαλτην και δες αν πεταξε την μπογια καπου ,μην παει και εχει τραβηξει το αμαξι,,ποτε δεν ξερεις και θ ασου ελεγα να σηκωσεις και την μοκετα την πισω στο πορτ μπαγκαζ για να εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

η τραβερσα ειναι να υποθεσω ο σιδηροδρομος ετσι??οπου μαλλον πηρκαι τον αλλαξες,αρα κοιτα και απο μονος σου και το σημειο οπου ειναι η ρεζερβα,βγαλτην και δες αν πεταξε την μπογια καπου ,μην παει και εχει τραβηξει το αμαξι,,ποτε δεν ξερεις και θ ασου ελεγα να σηκωσεις και την μοκετα την πισω στο πορτ μπαγκαζ για να εισαι σιγουρος

όχι - όχι δεν είναι αυτή .

Μέσα από τον προφυλακτήρα υπάρχει μία τραβέρσα σε σχήμα "π" ενισχυμένη που στερεώνεται στο αυτοκίνητο δεξιά- αριστερά στα άκρα της (εκεί βιδώνεται και ο γάντζος ρυμούλκησης) , αυτή πήρε λόγω του ότι με "βρήκε" κέντρο .

Φυσικά και έγινε λεπτομερέστατος έλεγχος .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.