Jump to content
chris polo

Polo 1.2 Tsi Tuning

Recommended Posts

Kalispera paides.Epeidi to terataki (polo 1.2 tsi) mpainei sunergeio se liges meres,ektos tou programmatos ti sustinete gia na anapneei kalutera kai genika na min zoristei polu apo tin anabathmisi pou tha tou kanw?skeftomouna gia eisagwgi kai manitari kai argotera downpipe,mesaio k intercooler.Apo organa gia na vlepoume kai pos paei to moter,skeftomouna gia barometro.Ti allo proteinete?

Στο συγκεκριμενο μοτερ , τα περιφερειακα εχουν ελαχιστο ρολο στη μεγιστοποιηση της επιδοσης , αφου το μεγεθος της τουρμπινας ειναι τετοιο που και τα OEM parts σχεδον καλυπτουν την μεγιστη παροχη αερα - εξαγωγη καυσαεριου . Στην πραξη , με full εξατμιση και κιτ εισαγωγης , το κερδος δεν ξεπερναει τα 7-8ΗΡ max σε σχεση με τον προγραμματισμο μονο .

Link to comment
Share on other sites

Katalava.Apla rotaw gia na ginei sosti douleia kai oso to dunaton me mikroteres pithanotites gia epikeimenes zimies.Euxaristw

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε αλεξη δεν υπαρχει ετοιμο ουτε στο ebay πρεπει να πας σε εναν εξατμισα να σου φτιαξει ενα χειροποιτο φιλε μου..μονο downpipe θα αλλαξεις??

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε αλεξη δεν υπαρχει ετοιμο ουτε στο ebay πρεπει να πας σε εναν εξατμισα να σου φτιαξει ενα χειροποιτο φιλε μου..μονο downpipe θα αλλαξεις??

Ε ναι με το μπατζετ που διαθετω η' ζαντα θα βαψω η' θα βαλω downpipe,τα αλλα απο χειμωνα:p

Απλα προτιμουσα ενα ετοιμο φτιαγμενο και τεσταρισμενο για το δικο μας...

Sent from my MT11i using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

ποσσα λεφτα διαθετεις για downpipe φιλε???και τι ζαντα θα βαλεις??τι μαρκα??

Ζαντα θα βαψω,δεν θα αλλαξω...στη χειροτερη 200αρι για βαψιμο,αλλιως κανα 80αρι για downpipe..

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι ζαντα φορας???200 ευρω θα σου πανε οι ζαντες φιλε τοσο κοστιζουνε τι χρωμα θα τις κανεις???εισαι σιγουρος οτι κανει μονο 80 ευρω το downpipe??εχεις ρωτησει??

Link to comment
Share on other sites

Pigaine theofilo,kseroun ta paidia apo vw tha meineis polu ikanopoihmenos (prosopiki apopsi)

Link to comment
Share on other sites

καλα αστο δεν ειναι καλος ο θεοφιλος εχω εγκιρες πληροφοριες γτ ειναι πανακριβος για τα πραγματα ποθ βαζει φιλε προσωπικη γνωμη εγω το φτιακσα στην πατρα την εξατμιση ...ποσο τιμη σου ειπανε εκει??

Link to comment
Share on other sites

καλα αστο δεν ειναι καλος ο θεοφιλος εχω εγκιρες πληροφοριες γτ ειναι πανακριβος για τα πραγματα ποθ βαζει φιλε προσωπικη γνωμη εγω το φτιακσα στην πατρα την εξατμιση ...ποσο τιμη σου ειπανε εκει??

Τη 16αρα εχω,για downpipe θα το βαλω τοσο λογω ενος φιλου..αλλα μαλλον θα βαψω ζαντες,downpipe χωρις προγραμμα δεν αξιζει πιστευω

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Εσυ εχεις βαλει downpipe??

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε σιγουρα με το προγραμμα αξιζει να βαλεις και downpipe οχι εμενα μονο downpipe και καταλιτης αλλον θελω και προγραμμα φιλε..ποια εταιρια θα βαλεις προγραμμα???overload;;

Link to comment
Share on other sites

ελα φιλε σιγουρα με το προγραμμα αξιζει να βαλεις και downpipe οχι εμενα μονο downpipe και καταλιτης αλλον θελω και προγραμμα φιλε..ποια εταιρια θα βαλεις προγραμμα???overload;;

λογικα ναι,περιμενω να δω και revo βεβαια..

Link to comment
Share on other sites

ποσο σου ειπανε ???η revo θα το βγαλει τον αυγουστο και απο οτι ξερω θα εχει κοντα στα 700 ευρω ¨-(

Τιμη overload δεν ξερω,αλλα σιγουρα θα ναι λιγοτερο απο revo...απ οτι διαβασα θα βαλουν καποιοι overload οποτε θα μαθουμε και εντυπωσεις:p

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

που το διαβασες οτι θα βαλουνε φιλε..ειχα ρωτησει εγω εχτες εχει 290 συν φπα φιλε...

Σ ενα αλλο ποστ,2 ατομα θα βαλουν με 700€ και οι 2...290 μου φαινονται λιγα,εισαι σιγιυρος??εγω γυρω στο 400αρι πιστευω...

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου τοσο κανει εχω στειλει και εμαιλ να δω αν ιπαρχει δοκιμαστικο προγραμμα για να παο να το βαλω και αν μου αρεσει και το σκεφτω καλα να το βαλω μετα...γτ εχω ηδη στο αμαξι μου 54000 χιλιομετρα και εχω αλλαξει μια φορα τουρμπινα στης 40000 χιλιομετρα λογω της ηλεκτρονικης σκαστρασ της wastegate οποως εσεις βαλατε την ροδελα και δεν εχετε προβλημα εμενα μου αλλαξανε τοτε ολη την τουρμπινα...

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου τοσο κανει εχω στειλει και εμαιλ να δω αν ιπαρχει δοκιμαστικο προγραμμα για να παο να το βαλω και αν μου αρεσει και το σκεφτω καλα να το βαλω μετα...γτ εχω ηδη στο αμαξι μου 54000 χιλιομετρα και εχω αλλαξει μια φορα τουρμπινα στης 40000 χιλιομετρα λογω της ηλεκτρονικης σκαστρασ της wastegate οποως εσεις βαλατε την ροδελα και δεν εχετε προβλημα εμενα μου αλλαξανε τοτε ολη την τουρμπινα...

Σου βαζουν δοκιμαστικο?ασε μετα την αλλαγη της ροδελας ο ηχος της χοανης εχει χειροτερεψει:p

Ντρεπομαι να αφησω το γκαζι...

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχα και εμενα ακουγεται πολυ η φιλτροχοανη μου...ρωτησα σημερα με εμαιλ δεν μου εχουνε απαντησει φιλε μου ακομη...σημερα μπηκε και η καινουρια σκαστρα της forge sto polaki ¨-)

Link to comment
Share on other sites

χαχα και εμενα ακουγεται πολυ η φιλτροχοανη μου...ρωτησα σημερα με εμαιλ δεν μου εχουνε απαντησει φιλε μου ακομη...σημερα μπηκε και η καινουρια σκαστρα της forge sto polaki ¨-)

Ωραια αν απαντησουν ενημερωσε:p

Καλοριζικη και η forge:p

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.