Jump to content
muf81

Aναμμένη Ένδειξη Μπαταρίας

Recommended Posts

Γεια σας! Στο POLO 9N3 (Μάρτιος 2007) που έχω, μου εμφανίστηκε σήμερα το απόγευμα η ένδειξη τησ μπαταρίας το απόγευμα, δηλ όταν το έβαλα μπρος δεν έσβησε για να είμαι ακριβής μεχρι να πάω κάπου οπότε και το έσβησα. Το αυτοκίνητο κινήθηκε κ νωρίτερα στη μέρα χωρίσ πρόβλημα ενώ κινείται σε καθημερινή βάση. Έλεγξα και τα υγρά της μπαταρίας και δεν είδα θέμα...είναι πράσινα. Έχω κάνει και το σέρβις των 45.000 πριν ένα μήνα. Τι παίζει να είναι?

ΥΓ. Οταν γυρισα το κλειδι έκανε εναν έντονο θόρυβο πολυ περισσοτερο απο το κανονικό από τα υγρά...σαν να κατέβαινε κάποιος τρεχοντας τις σκαλες! Δεν κάνω πλάκα!

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα σου ειπε ο φιλος Νικος! η ενδειξη της μπαταριας στα οργανα δεν εχει να κανει αμεσα με τον συσσωρευτη μας,αλλα γενικα με τα ρευματα του μοτερ μας!Κατα κυριο λογο την ευθυνη φερνει πχ ενας χαλαρος ιμαντας η ενα χαλασμενο δυναμο κτλ,χωρις να σημαινει πως απολυτα θα ειναι κατι απο τα δυο.

Πηγαινε το σε ενα συνεργειο κ μην το κυνηγας να το κινησεις γιατι ο θορυβος που σου εκανε δεν μου αρεσε.Πιθανολογω να σου εχει "σπασει" ακομα κι ο τεντωτηρας (το ειχα παθει στο δικο μου παλια)

ευχομαι να ειναι κατι απλο...ενημερωσε μας

Link to comment
Share on other sites

εξαφανισμένος ιμάντας!!! προφανώς κάποιο κ***γατο είχε τρυπώσει και μόλις έβαλα μπροστά τρόμαξε και διέλυσε τον ιμάντα (εξ' ου και ο τρομερός θόρυβοσ σαν ποδοβολητό) .....

Link to comment
Share on other sites

εξαφανισμένος ιμάντας!!! προφανώς κάποιο κ***γατο είχε τρυπώσει και μόλις έβαλα μπροστά τρόμαξε και διέλυσε τον ιμάντα (εξ' ου και ο τρομερός θόρυβοσ σαν ποδοβολητό) .....

οκ...βουρ για το συνεργειο αν εκανες την διαγνωση μονος σου και δεν το εχεις παει ηδη!!Οποιος το αναλαβει να τσεκαρει μην εχει μαζεψει κ τιποτα αλλο απο το "μπουγιο" και εχει δημιουργησει κ αλλου προβλημα (ρουλεμαν κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.