Jump to content
ts_optima

Σβηνει Το Καντραν

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος.

Έχω ένα golf 1,2 TSI που πήρα τον Αύγουστο καινούριο

και μου κάνει τελευταία κάτι κόλπα. Όταν σταματάω (πχ στο φανάρι)

και ξεκινάω, σβήνει κάποιες φορές το καντράν ή τα κουμπιά του οδηγού στην πόρτα.

Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Ξέρει κανείς τίποτα πριν πάω συνεργείο ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος.

Έχω ένα golf 1,2 TSI που πήρα τον Αύγουστο καινούριο

και μου κάνει τελευταία κάτι κόλπα. Όταν σταματάω (πχ στο φανάρι)

και ξεκινάω, σβήνει κάποιες φορές το καντράν ή τα κουμπιά του οδηγού στην πόρτα.

Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Ξέρει κανείς τίποτα πριν πάω συνεργείο ;

Με τα φωτα του αυτοκινητου παρατηρησες κατι;Μηπως χαμηλωνουν;Ελεγξε σε πρωτη φαση τη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Με τα φωτα του αυτοκινητου παρατηρησες κατι;Μηπως χαμηλωνουν;Ελεγξε σε πρωτη φαση τη μπαταρια.

Ευχαριστώ για την απάντηση,

ναι τρεμοπαίζουν όταν ξεκινάω. Τι διάολο ρε γαμώτο σε καινούριο αμάξι;

Λες να είναι η μπαταρία;

Κοίτα και εδώ

http://autocarnet.blogspot.com/2009/01/vw-golf-vi-tsi-122ps-light.html

και δες ενα σχολιο στις

15 Απρίλιος, 2010

καθώς και το τελευταίο σχόλιο....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση,

ναι τρεμοπαίζουν όταν ξεκινάω. Τι διάολο ρε γαμώτο σε καινούριο αμάξι;

Λες να είναι η μπαταρία;

Κοίτα και εδώ

http://autocarnet.blogspot.com/2009/01/vw-golf-vi-tsi-122ps-light.html

και δες ενα σχολιο στις

15 Απρίλιος, 2010

καθώς και το τελευταίο σχόλιο....

Κοιτα, η αληθεια ειναι οτι τα αυτοκινητα μας εχουν μικρη μπαταρια αρκετη συνηθως να ανταποκριθει αλλα δεν παυει να ειναι μικρη.Νομιζω 45αρα εχουμε.Σε μενα π.χ. οταν ξεκινω με οπισθεν ή με πρωτη παρατηρω μια ανεπαισθητη μειωση του φωτισμου των εξωτερικων φωτων που ομως πρεπει να εχεις το νου σου για να την παρατηρησεις.Δεν ειναι εμφανης.Οταν αλλαξω μπαταρια θα βαλω οπωσδηποτε μεγαλυτερη.Το δικο σου θεμα δε γνωριζω αν ειναι μπαταρια καθοτι εχεις περισσοτερα προβληματα με τον φωτισμο.Παντως κανε εναν ελεγχο στη μπαταρια.Νομιζω για να ειναι ενταξει δεν πρεπει να βγαζει 12V αλλα παραπανω (ας με διορθωσει καποιος αν ειναι ετσι)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση καποιο καλωδιο να ειναι βραχυκυλωμενο,πεσμενη μπαταρια η οποια αν θυμαμαι καλα πρεπει να δειχνει οτι φορτιζει στα 14 volt περιπου.παντως ασχετο αλλα επειδη μου εχει συμβει να βαλουμε τη μπαταρια για φορτιση και οταν την ξαναβαλαμε ξεχασαμε πανω στη βιασυνη μας να σφιξουμε καλα τον πολο της μπαταριας.αν δεν ειναι κλειστου τυπου η μπαταρια κοιτα και τα υγρα.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις συμβουλές παιδιά. Θα το κοιτάξω στην αντιπροσωπεία. Απλά ρε γαμώτο

σε καινούριο αμάξι... Είναι πρώτη μου επαφή με VW και μάλιστα το διάλεξα για την αξιοπιστία που έχει αυτή η εταιρεία...

Νομίζω ότι η ΜΕΡΚΕΛ μας πολεμάει διαφορετικά, μέσω των αυτοκινήτων που βγάζουν.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34085&st=0&p=361328&fromsearch=1entry361328

Περαστικα...Και αν βρεις λυση γραψε μου.Κι εγω που νομιζα οτι ημουν ο μονος...Το λυπηρο της υποθεσης ειναι ο εμπαιγμος απο την κεντρικη αντιπροσωπεια,που οπως δειχνουν τα πραγματα δεν κανει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=34085&st=0&p=361328&fromsearch=1entry361328

Περαστικα...Και αν βρεις λυση γραψε μου.Κι εγω που νομιζα οτι ημουν ο μονος...Το λυπηρο της υποθεσης ειναι ο εμπαιγμος απο την κεντρικη αντιπροσωπεια,που οπως δειχνουν τα πραγματα δεν κανει τιποτα.

τι εννοείς ? το πήγες και κάναν τους κινέζους ; Είχες ίδιο θέμα ; Εντάξει θα γίνει μεγάλος χαμός έτσι και κάνουν τα παγώνια

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ? το πήγες και κάναν τους κινέζους ; Είχες ίδιο θέμα ; Εντάξει θα γίνει μεγάλος χαμός έτσι και κάνουν τα παγώνια

Ακριβως τα ιδια συμπτωματα ειχα.Οταν πηγαινα να ξεκινησω εκανε ενα στιγμιαιο reset το καντραν και εσβηνε και ο φωτισμος στο χειριστηριο της πορτας.Μου εκαναν μια αναβαθμιση στον εγκεφαλο ηλεκτρικου δικτυου και παλι τα ιδια.Μετα μου ειπαν και καλα οτι περιμενουν αναβαθμιση απο γερμανια,την κλασικη καραμελα δηλαδη.Ακομα περιμενω να με ενημερωσουν.Εντωμεταξυ ειχα κανει θεμα και στην κοσμοκαρ,οι οποιοι γελοιοι τυποι με παρεπεμπαν παντα στον αντιπροσωπο,στην περιπτωση μου τον Παζαροπουλο blink.gif,ο οποιος μετα απο λιγο επαψε να ειναι επισημος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, είμαι νέο μέλος.

Έχω ένα golf 1,2 TSI που πήρα τον Αύγουστο καινούριο

και μου κάνει τελευταία κάτι κόλπα. Όταν σταματάω (πχ στο φανάρι)

και ξεκινάω, σβήνει κάποιες φορές το καντράν ή τα κουμπιά του οδηγού στην πόρτα.

Έχει κανείς αντίστοιχο πρόβλημα; Ξέρει κανείς τίποτα πριν πάω συνεργείο ;

Παιδια και γω τα ιδια σε Εξαρι higline 122ps .. εκτος απο το καντραν, την πορτα και τα εξωτερικα φωτα, εχω θέμα και με τισ πλαφονιερεσ και τα κοκκινα φωτακια της μπροστινης πλαφονιερας..ξεφτιλα πραγματικα...απογοητεθομαι πολύ απο κατι τετοια μικροπροβλήματα..γιατι είχα κι αλλα και οπως βλεπω δε θα σταματησουν ποτε..στην επομενη βολτα απο την αντιπροσωπεια θα παω και θα τους ξεχεσω..ειμαι σιγουρος οτι θα μου πουνε δε φαινεται να'χει κάτι και οτι δε βγαζει σφαλμα.. θα τους πω νανοιξουν την αντιπροσωπεια τα μεσανυχτα για να το δουνε..αι εχω νευριασει πια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.