Jump to content
Sotiris_golf

Επεσα Σε Λακουβα Με Νερα

Recommended Posts

Σημερα οπως γυρνουσα απο Κηφισο, βλεπω μπροστα μου νερα αλλα δεν εδωσα σημασια νομιζοντας οτι δεν ειναι και κατι τρομερο. Πηγαινα με περιπου 50km/h (ειχε κινηση) και ξαφνικα περνωντας πανω απο τα νερα νομιζα οτι οδηγουσα ταχυπλοο. Μετα απο μερικα δευτερολεπτα μου αναβουν τα λαμπακια EPC kai CHECK. Μην εχοντας αλλη επιλογη συνεχιζω για το σπιτι μου οπου φτανω χωρις προβληματα (τα λαμπακια δεν εσβησαν). Αφου περιμενω λιγο να δουλεψει το αυτοκινητο το σβηνω. Κανω μια προσπαθεια να το βαλω ξανα μπροστα κ επαιρνε με τα χιλια ζορια. Απο εκεινη τη στιγμη δεν το εχω κουνησει. Εχετε καμια ιδεα για το τι μπορει να εγινε ρε παιδια? Ειναι Σαββατο σημερα και δεν μπορω να παω σε καποιο συνεργειο η αντιπροσωπεια. Αν ξερει κανεις κατι ας μου πει τουλαχιστον αν μπορω να το κυκλοφορησω. θα το παω στην Autoclub τη Δευτερα και θα σας πω νεα τοτε..... Γ@ΜΩ ΤΙΣ ΛΑΚΟΥΒΕΣ...

Link to comment
Share on other sites

οδικη εχεις??πως εισαι σιγουρος οτι κανεις καλο με το να το ξαναβαλεις μπροστα???ερωτηση ¨το νερο ανεβαινε στο καπο???σημαντικοτατο.αν ναι ετοιμασου να εχει παρει το λιγοτερο νερο μεσα τουλαχιστον οι οιμαντες του κεντροφορυ,,,οπως εμενα....εμενα εφτασε στο w και παρολο που δεν μου εκανε θεμα εκεινη την στιγμη μετα απ 7 μεερες ακουγα θορυβο απτα λουρια αλλα οχι απο τα εξω αλλα απτα μεσα και οταων τα αλλαξα ειχε λασπη....κοκκινοχωμα...

Link to comment
Share on other sites

οδικη εχεις??πως εισαι σιγουρος οτι κανεις καλο με το να το ξαναβαλεις μπροστα???ερωτηση ¨το νερο ανεβαινε στο καπο???σημαντικοτατο.αν ναι ετοιμασου να εχει παρει το λιγοτερο νερο μεσα τουλαχιστον οι οιμαντες του κεντροφορυ,,,οπως εμενα....εμενα εφτασε στο w και παρολο που δεν μου εκανε θεμα εκεινη την στιγμη μετα απ 7 μεερες ακουγα θορυβο απτα λουρια αλλα οχι απο τα εξω αλλα απτα μεσα και οταων τα αλλαξα ειχε λασπη....κοκκινοχωμα...

Οδικη οχι, δεν εχω. Το νερο αντε να εφτασε μεχρι τη μεση της ζαντας (σε λακουβα επεσα). Οταν ανοιξα καπω ειδα κατι σταγονες εδω κ' εκει αλλα οχι κατι το φοβερο. Το ξαναβαλα μπροστα μπας και σβησουν τα λαμπακια αλλα δεν....

Link to comment
Share on other sites

koita μη το αμελησεις με την οδικη πηγενε και δωσε 49 ευρο στη αντιπροσωπεια και παρε ενα χρονο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο τοταλcare. επισης διαβσε το μανουαλ για να δεις τι σημαινει ακριβως η βλαβη σου και αν σου λεει να το κουνησεις...πριν απο λιγο διαβζα μια αλλη περιπτωση που αναβανε τα λαμπακια προειδοποιησεως και ειχε με λιγα λογια υστερα απο λιγα κλμ αλλη μηχανη...του μελους GL κατι τετοιο με ενα golf gti v....τι να πω απλα μην το παιρνεις ελαφρα γιατι οτνα ανβουν αυτα η την γλυτωνεις με 10-100 ευρο η αστα να πανε και πας για χοντρη ζημια.επισης εγω στη θεση σου το πρωτο πραγμα πουθα εκανα θα ηταν να διαβασω τι σημαινουν τα σφαλματα και αν κανει να το κουνησω ...γιατι σου αναψαν και τα δυο μαζι....

Link to comment
Share on other sites

μου είχε τύχει με ένα suzuki ignis...έπεσα σε νερά και μου έβγαλε check engine και τελικά όταν το πήγα συνεργείο είχε πάρει νερά από κάτω και είχε χαλάσει ο αισθητήρας λ. Το κακό είναι ότι τέτοιου είδους βλάβη δεν καλύπτεταί από την εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.