Jump to content
sta8or

Golf V Gt 170+ Vs Sirocco Tsi 160+

Recommended Posts

πριν λίγες μέρες πήγαινα για το σπίτι μου ώσπου στον δρόμο με συνάντησε ένα sirocco τσι άπου και άρχισε να παίζει μαζί μου αλλα εγώ επειδή ήταν κρύο το αυτοκίνητο δεν έδινα σημασία .δεν πήρε αρκετό χρόνο να ξεφύγω από την πορεία μου για το σπίτι και να αρχίζω να παίζω και εγώ μαζί του ώσπου φτάσαμε σε ένα σημείο με 4 χιλιόμετρα ευθεία δίχως δεύτερη σκέψη ανοίγω το παράθυρο και περιμένω να έρθει διπλα μου το παλικάρι με το rocco και είπαμε για 2es 60 χλμ μέχρι όπου μας βγάλει.

στις 3 κόρνες του rocco ξεκινάμε και οι 2 μαζί και αρχίζω να ανοίγω με ένα πολύ καλο ρυθμό όπου φτάνοντας τα 190+ μου έπαιξε τα φώτα και έκοψα.η διαφορα μας χωρίς να είδα και πολύ καλά ήταν πάνω από 4 αυτοκίνητα.

έτσι κάναμε στην άκρη για να τα πούμε λιγάκι . μόλις χαιρετηθήκαμε από κοντά το παλικάρι με ρώτησε τι φοράει πάνω το αυτοκίνητο και του είπα ότι είναι φίλτρο , εξάτμιση μονο και το καλοκαίρι παο για πρόγραμμα.

τον ρώτησα και εγώ τι φοράει επάνω το rocco και μου είπε μονο ένα φίλτρο panel τίποτα άλλο . η διαφορα μου είπε και το παιδί ήταν πάνω από 4 αυτοκίνητα και δεν είχαμε καμια επαφή

χαιρετηθήκαμε είπαμε να βρεθούμε καμια μέρα να πάμε για καφεδάκι και την κάναμε για σπίτια μας . πολύ ξηγημένο το παλικάρι με το rocco και ακομπλεξάριστο

αυτά από εμενα θα ήθελα να μάθω αν έχει άνοιξη κανένας άλλος με rocco να μου πει τις διαφορες γιατι προσοπικα εμενα μου φάνηκαν λίγο μεγάλες.....περίμενα να κάτσει ποιο καλά το rocco

αλλα να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω αν έκατσα και εγώ καλά με αυτά που φοράω επάνω

Edited by sta8or
Link to comment
Share on other sites

σε φιλικο ανοιγμα που εγινε και υπαρχει και βιντεακι σε 0-100 με γτι 5 dsg και ροcco 1.4 mtm με φιλτρο και cutback αυτος...το γτι εφυγε 1.5 αυτοκινητο το γτι δεν εχει προγραμμα μονο φιλτρο-εξατμιση

αρα οκ καλα σταθηκες μια χαρουλα... ευγε ,σου αναφερω οτι και με προγραμμα να βαλουν οταν ειμαστε στα ιδια αλογα τα γκολφ πανε μερικες φορες καλυτερα

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο για το αποτελεσμα! Εξατμιση αλλαγμενη την εχεις ολη? (downpipe καταλυτη τελικο) ? Για αυτα που φορας η διαφορα σου ηταν πολυ καλη διοτι αν ειχες μονο τελικο και φιλτρο στη ουσια δεν ειχες και κατι παραπανω απο το σιροκο περα των 10 αλογων που ειναι η διαφορα σας. Και εισαι και λιγο πιο ελαφρυς απο το σιροκο οποτε τα περισσοτερα ηταν υπερ σου! :frantics:

Link to comment
Share on other sites

σε φιλικο ανοιγμα που εγινε και υπαρχει και βιντεακι σε 0-100 με γτι 5 dsg και ροcco 1.4 mtm με φιλτρο και cutback αυτος...το γτι εφυγε 1.5 αυτοκινητο το γτι δεν εχει προγραμμα μονο φιλτρο-εξατμιση

Ελπιζω να εχεις καταλαβει οτι γινεσε κουραστικος να απαντας σε ολα και στα παντα!και περα απο αυτο σε ολα εισαι ακυρος και αν εχεις καταλαβει κανεις δε απανταει σε αυτα που λες...

Σορρυ αν φαινετε επιθετικο το υφος μου αλλα δεν ειναι...Απλα θελω να το πω καιρο!Δηλαδη ελεος!

Edited by Golf_Mk2
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να εχεις καταλαβει οτι γινεσε κουραστικος να απαντας σε ολα και στα παντα!και περα απο αυτο σε ολα εισαι ακυρος και αν εχεις καταλαβει κανεις δε απανταει σε αυτα που λες...

Σορρυ αν φαινετε επιθετικο το υφος μου αλλα δεν ειναι...Απλα θελω να το πω καιρο!Δηλαδη ελεος!

:startle:

Link to comment
Share on other sites

τον παπαδοπουλο τι τον εχεις?δεν ειναι λογικο να με συμπαθουν και ολοι......απο εκει και περα ειναι ελευθερο να εκφραζουμε τη γνωμη μας..οπως επισης αν εχεις καποιο σχολιο να κανεις μπορεις αν θες να το στειλεις μεσω πμ.

οσο για τον ανωτερο ε καλα επετρεψε μου να μην το σχολιασω μετα το ολο ντορο που εχει γινει με τους σχολιασμους του..6 χρονια γραφω κοσμια εδω μεσα και τα περισσοτερα παλια μελη τα ξερω

,αν εχεις προβλημα με την παρτη μου στειλε σε καποιον διαχειριστη να με κανει μπαν...

μαλλον με εχεις παρεγησει..ισως φταιει ο γραπτος λογος.αλλα αν εχεις προθεση να το συνεχισουμε σου δινω και τα στοιχεια μου να μου κανεις μυνηση...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ισως φταιει ο γραπτος λογος.αλλα αν εχεις προθεση να το συνεχισουμε σου δινω και τα στοιχεια μου να μου κανεις μυνηση...

Ναι τωρα...Δεν ειναι τετοιες οι προθεσεις μου...Μην φτανουμε στα ακρα..Απλα ειπα την αποψη μου!Πιστεψε με δεν προκειται να την ξανακουσεις απλα καλο θα ηταν να εισαι λιγο μεσα στο θεμα!

Link to comment
Share on other sites

σε φιλικο ανοιγμα που εγινε και υπαρχει και βιντεακι σε 0-100 με γτι 5 dsg και ροcco 1.4 mtm με φιλτρο και cutback αυτος...το γτι εφυγε 1.5 αυτοκινητο το γτι δεν εχει προγραμμα μονο φιλτρο-εξατμιση

αρα οκ καλα σταθηκες μια χαρουλα... ευγε ,σου αναφερω οτι και με προγραμμα να βαλουν οταν ειμαστε στα ιδια αλογα τα γκολφ πανε μερικες φορες καλυτερα

ευχάριστο πολύ. όσο για το rocco mtm vs gti dsg περίμενα να στaθei καλύτερα το rocco

Μπραβο για το αποτελεσμα! Εξατμιση αλλαγμενη την εχεις ολη? (downpipe καταλυτη τελικο) ? Για αυτα που φορας η διαφορα σου ηταν πολυ καλη διοτι αν ειχες μονο τελικο και φιλτρο στη ουσια δεν ειχες και κατι παραπανω απο το σιροκο περα των 10 αλογων που ειναι η διαφορα σας. Και εισαι και λιγο πιο ελαφρυς απο το σιροκο οποτε τα περισσοτερα ηταν υπερ σου! :clapping:

ευχάριστο . το golf μου έχει dp+cat miltek και από εκεί και πέρα 63,5 με ένα καζανάκι

Edited by sta8or
Link to comment
Share on other sites

ευχάριστο πολύ. όσο για το rocco mtm vs gti dsg περίμενα να στaθei καλύτερα το rocco

ευχάριστο . το golf μου έχει dp+cat miltek και από εκεί και πέρα 63,5 με ένα καζανάκι

Πολυ ωραια! Ποσο σου βγηκε το downpipe ? χειροποιητο ?

Ασχετο Κοζανη εχω και φιλο με κολτ ραλιαρτ(ενα ασπρο)!!!

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια! Ποσο σου βγηκε το downpipe ? χειροποιητο ?

Ασχετο Κοζανη εχω και φιλο με κολτ ραλιαρτ(ενα ασπρο)!!!

654 euro με μεταφορά σπίτι μου βγήκε το dp ειναι της milltek .

ο κολλητός μου έχει czt αλλα κόκκινο ..... αλλα τον ξέρουν όλοι οι cztaides αν τον πεις για τον ηλία η NIKORO θα καταλάβει . ο φίλος σου έχει carbon καπό ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.