Jump to content
chachs

Λέω Να Πάω Σε Sharan 1.4 Tsi Dsg... Καμμία Γνώμη?

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα... κανα χρόνο έχω να μπώ...

Ήρθε η ώρα να δώσω το Fsi και εκεί που πήγαινα για Cross 7θέσιο... βλέπω στην αντιπροσωπία δίπλα το sharan...

ίδιο μοτέρ λίγο πιο ψηλά προγραμματισμένο (150 άλογα) με διαφορά τιμής γύρω στα 2000 και πολύ καλύτερους χώρους...

έχει κανείς εικόνα.. καποια γνώμη ή προσωπική εμπειρία???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα... κανα χρόνο έχω να μπώ...

Ήρθε η ώρα να δώσω το Fsi και εκεί που πήγαινα για Cross 7θέσιο... βλέπω στην αντιπροσωπία δίπλα το sharan...

ίδιο μοτέρ λίγο πιο ψηλά προγραμματισμένο (150 άλογα) με διαφορά τιμής γύρω στα 2000 και πολύ καλύτερους χώρους...

έχει κανείς εικόνα.. καποια γνώμη ή προσωπική εμπειρία???

Φοβάμαι ότι ξεφεύγει σε κατηγορία λεωφόρείου .... μεγάλο μεν αλλά μεγάλο με όλα τα καλά και τα κακά ... υπολόγισε τις συνέπειες σε ρεαλιστική κατανάλωση και συσκολία στη μετακίνηση στην πόλη

Link to comment
Share on other sites

+1000000 εαν επαιρνα πολυμορφικο θα διαλεγα touran και ειδικα το cross!!!! το sharan παραειναι μεγαλο δεν ξερω ομως για τι χρηση το θελεις!!!! για την ακριβεια εχω εναν γειτονα απεναντι μου που αν και δεν εχει το cross το εχει σε ενα γκρι σκουρο φουλ εξτρα και τα σπαει :roadrage: :roadrage: :roadrage: Παντως ο,τι και να διαλεξεις καλοριζικο και καλοταξιδο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Touran 1.4 TSI με DSG.

Θεωρώ ότι το Sharan είναι πολύ μεγάλο για τις περισσότερες των περιπτώσεων, εκτός και άν έίστε 5+ άτομα.

Μου μοιάζει ανόητο να κουβαλάς ένα βαρύ σασί (και να καταναλώνεις) για τις 2-3 φορές το χρόνο που θα χρειαστείς τον παραπάνω χώρο.

Ότι και να κάνεις στο τέλος εξοικοιώνεσαι. Παίρνεις κάτι μεγαλύτερο, στην αρχή λές τι μεγάλο που είναι και μετά απο 2-3 μήνες λες ότι ήθελες ακόμα μαγαλύτερο. Απο την άλλη αν πάρφεις κάτι μικρότερο συνήθίζεις και ανακαλύπτεις μετά απο 2-3 μήνες ότι τελκά χώραγες στο μικρότερο. Σκέψου επίσης πως ο ίδιος κινητήρας που στο Touran είναι υπερ-αρκετός στο Sharan είναι κάπως πιο οριακός (λόγω βάρους).

Εγώ πάντως άν ξαναδιάλεγα θα επέλεγα ακόμα μικρότερο κινητήρα (Touran 1.2 TSi BlueMotion) για ακόμη χαμηλότερο κόστος χρήσης.

Αυτά απο μένα και καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά... έλλειψα 2-3 μέρες και άργησα να τσεκάρω...

Το μόνο σίγουρο είναι οτι πάμε για DSG καθώς η σύζυγος έχει μάθει σε αυτόματο και δυσκολευεται αρκετα με το χειροκίνητο.

¨αρα καθε 1.2αρι απορρίπτεται... η επιλογή είναι δύσκολη και θέλω μες τη βδομάδα να το κλείσω γιατί θέλει και κανα τρίμηνο να έρθει..μπάς καιπρολάβουμε να το βγάλουμε και με κόκκινες... οτι κι αν επιλέξω...

είμαστε 5 σε κάθε περίπτωση και τα καρεκλάκια ζορίζονται στη δεύτερη σειρά... γι'αυτό το επταθέσιο... αλλά με 1 τουλάχιστον μόνιμα σηκωμένο στην τρίτη φοβάμαι οτι ο χώρος αποσκευών θα παραείναι μικρός... θα δούμε ...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ψήσατε... χτές το παρήγγειλα... CrossTouran DSG Λευκό... και μπαίνουμε στη σειρά αναμονής για 3 μήνες...

Ακριβώς το ίδιο παράγγειλα το Πάσχα..

Αντε να'ρθει να δούμε τι επιλογή κάναμε :nea:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο παράγγειλα το Πάσχα..

Αντε να'ρθει να δούμε τι επιλογή κάναμε :crazysmile:

Με το καλό να το πάρεις...

Περιμένω πρώτες εντυπώσεις...

Τι ημερομηνία παράδοσης σου δίνουν?

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το πάρεις...

Περιμένω πρώτες εντυπώσεις...

Τι ημερομηνία παράδοσης σου δίνουν?

Εχει εκτελωνιστεί, άρα από μέρα σε μέρα ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.