Jump to content
Hommer

Επέκταση Εγγύησης.

Recommended Posts

Επειδή σήμερα η εγγύηση με γλύτωσε από "κερατιάτικα" πήγα να ρωτήσω για επέκταση της. Μου είπαν για τα +2 χρόνια οτι η νέα τίμη (1/7) που ισχύει για golf 6 είναι 540 ευρώ. Τιμή που τουλάχιστον για μένα είναι απαγορευτική....και με συμβόλαιο που είναι τίγκα στα ψιλά γράμματα...

Ο λόγος που γράφω αυτό το τοπικ είναι ότι σε άλλα ποστ για την αγορά μεταχεισμένου συστήνετε να έχει επέκταση εγγυήσης για να υπάρχει ασφάλεια... λοιπόν η επέκταση της εγγύησης γίνεται στο όνομα που έχει βγει η άδεια και όχι στο αμάξι και δεν μεταβιβάζεται. Ρώτησα τρεις διαφορετικές αντιπροσωπείες γιατί ο καθένας έχει την δικιά του ασφαλιστική εταιρία και μου απάντησαν το ίδιο πράγμα... Το μόνο που άλλαζει μόνο είναι η τιμή και αυτή με πολύ μικρές αποκλίσεις...

Link to comment
Share on other sites

540€?!?! δεν ειναι λιγο υπερβολικο?? εγω ειχα ρωτησει το 2009 για το 5 αρι μου και μου ειχαν δωσει τιμη 400€.. οσο να ναι ειναι μια διαφορα.. και η επεκταση εβγαινε στο αυτοκινητο.. :roadrage:

Link to comment
Share on other sites

Εγω πετυχα πολυ μεγαλη εκπτωση ..γιατι πηρα τηλεφωνο και τα ακουσαν γενικα για τα μικροπροβληματακια... (Αλλαγη δισκοπλατο,κρεμαγιερα ,παραθυρα...κα μαγνητικη αντλια γενικα )...ΕΦΟΣΟΝ ειχες καποιο μικροπροβλημα ζητα εκπτωση μιλωντας με τα κεντρικα...και μονο. Παντως γενικα απο οτι φενεται πλεον δεν υπαρχουν προβληματα στα νεο παραληφθεντα 6-7 2010 και μετα..

Link to comment
Share on other sites

Εγω πετυχα πολυ μεγαλη εκπτωση ..γιατι πηρα τηλεφωνο και τα ακουσαν γενικα για τα μικροπροβληματακια... (Αλλαγη δισκοπλατο,κρεμαγιερα ,παραθυρα...κα μαγνητικη αντλια γενικα )...ΕΦΟΣΟΝ ειχες καποιο μικροπροβλημα ζητα εκπτωση μιλωντας με τα κεντρικα...και μονο. Παντως γενικα απο οτι φενεται πλεον δεν υπαρχουν προβληματα στα νεο παραληφθεντα 6-7 2010 και μετα..

Όταν λές κεντρικά ενοείς τηλέφωνω στην κοσμοκαρ???... Θα το δοκιμάσω, γιατί 540 είναι τρελή τιμή...

Μακάρι να ισχύει αυτό που λες για τους νέους κατόχους golf, γιατί όσοι το πήραμε μέσα στο 2009... μάλλον ήταν σε πειραματικό στάδιο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ηταν σε πειραματικο σταδιο χαχαχ...αλλα απο την αλλη ...εχω κανει 45.000 χιλιομετρα και ειναι υπεροχο ,οτι ηταν να αλλαξω το αλλαξα και υσηχασα......και οταν θελεις οικονομικο...

Link to comment
Share on other sites

Η επέκταση εγγύσης μεταβιβάζεται. Σε εμένα την δεχτίκαν μια χαρά.

Link to comment
Share on other sites

Η επέκταση εγγύσης μεταβιβάζεται. Σε εμένα την δεχτίκαν μια χαρά.

Σε εσένα...μην το γενικεύεις. Autonet, Καρεντα, Auto Marin ήταν ξεκάθερες όταν τις ρώτησα, οι επεκτασεις εγγύησης ΔΕΝ μεταβιβαζονται. Μην ξεχνάς ότι τουλάχιστον στην Αθήνα την επέκταση την αναλαμβάνουν ιδιωτικές ασφαλιστικές εταιρίες με ότι αυτο συνεπάγεται(ειδικοί όροι-ψιλά γράμματα). Το συμφωνητικό υπογράφεται στο όνομα που είναι στην άδεια και όχι στο αμάξι. Έγω το μόνο που συστήνω είναι όποιος πάει να την κάνει καλό είναι να ρωτήσει, για να μην βρεθεί προ εκπλήξεων.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα...μην το γενικεύεις. Autonet, Καρεντα, Auto Marin ήταν ξεκάθερες όταν τις ρώτησα, οι επεκτασεις εγγύησης ΔΕΝ μεταβιβαζονται. Μην ξεχνάς ότι τουλάχιστον στην Αθήνα την επέκταση την αναλαμβάνουν ιδιωτικές ασφαλιστικές εταιρίες με ότι αυτο συνεπάγεται(ειδικοί όροι-ψιλά γράμματα). Το συμφωνητικό υπογράφεται στο όνομα που είναι στην άδεια και όχι στο αμάξι. Έγω το μόνο που συστήνω είναι όποιος πάει να την κάνει καλό είναι να ρωτήσει, για να μην βρεθεί προ εκπλήξεων.

Kosmocar πήγα εγώ και ρώτησα πριν αγοράσω το αμάξι και με είπαν γίνεται. Και σε πρόβλημα που παρουσιάστικε μου το περάσαν στην εγγύηση. Μέσω ασφαλιστικής εταιρίας είναι allianz αν δεν κάνω λάθος. Πήραν τηλέφωνο από την Vw στην ασφαλιστική και αλλάξαν το όνομα. Μάλλον ήμουν τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.