Jump to content
SCIROCCO_GTX16V

Σωληνακια Υψηλης για φρενα (goodridge)

Recommended Posts

Καλημερα παιδια.

Θελω να αγορασω σωληνακια υψηλης αλλα ειναι καπως ακριβουτσικα. καπου 150 ευρω?

Μηπως αν τα παρουμε ολοι μαζι να μας κανουν και καλυτερες τιμες?

Πως γινεται σε αυτες τις περιπτωσεις? Μπορει να παρει τηλ καποιος απο το Club για να κανονησει τιμες κτλ?

Ο εισαγωγεας ειναι ο Sirros h καπως ετσι τελος παντων στο μοσχατο.

Ειναι κανεις απο κει να παρει καμια προσφορα?

Το τηλ το βρηκα απο το Βurn Out σελ 302 : 210-9430243

Edited by Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ψήνομαι για τιμή κάτω απο 100 ευρώ, αλλιώς θα πάω να τα φτιάξω μόνος μου...

Link to comment
Share on other sites

και γω μέσα για group-buy. ειδικά αν είναι κοντά στα 100ε είναι μια χαρά. quasar πως θα τα φτιάξεις...; Φτιάξε DIY tutorial.

Link to comment
Share on other sites

Τοσο πανε τα φτιαχτα? Σπυρου πατση εχει κανα δυο που φτιαχνουν. αλλα εμενα θελουν τα μαρκουτσια για να δουν αν γινοντε! (και δε μπορω να τα βγαλω απλα για να μου πουν ενα 'α δε γινοντε!' ....καλα μια στις εκατο, αλλα αμα μου πουνε ετσι?)

Λετε να κανουμε Group Buy se φτιαχτα? (ακομα πιο οικονομικα ε? να παμε ολοι σε εναν ρε παιδια αν ειναι) :blink:

" να οργανοθουμε ρε παιδια!!....κτλ κτλ" (γνωστη ατακα ελληνικης ταινιας, Μιχαλοπουλος, Γαρδελης κτλ...)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν πάω σε κάποιον ειδικό. Σε βιομηχανικό κατάστημα με σωλήνες υψηλής, ρακόρ και λοιπά θα πάω άν είναι, σωλήνας τεφλόν-ατσάλι υψηλής, τα σωστά ρακόρ και τέλος... Είναι γύρω στα 10-15 ευρώ το μέτρο ο σωλήνας συν τα ρακόρ, νομίζω... Απο κεί και πέρα για να γλιτώσω την ταλαιπωρία και το τρέχα πέρα δώθε έδινα 100άρα, όχι παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

τα ρακόρ πως θα τα περάσεις στα σωληνάκια; Λογικά θα μπαίνουν πολύ σφιχτά και δε ξέρω κατά πόσο γίνεται με τα χέρια.

Link to comment
Share on other sites

:thumbsup::whistling:new_lol.gifnew_lol.gif

Ώρες ώρες ρε bit...

Λές να είμαι στο μαγαζί με τα ρακόρ και τους σωλήνες και τις πρέσσες και τους τροχούς και τις φρέζες, και να πάω να τα συναρμολογήσω σπίτι???? :blink:

Είναι πρεσσαριστά ώς συνήθως!

Link to comment
Share on other sites

Guest stel-th
τα ρακόρ πως θα τα περάσεις στα σωληνάκια; Λογικά θα μπαίνουν πολύ σφιχτά και δε ξέρω κατά πόσο γίνεται με τα χέρια.

εγω θα παρω ενα παλιο λαστιχο βρυσης απο χωραφι και θα φτιαξω τα πρωτα σωληνακια χαμηλης πιεσης new_killpc.gifmachinegun.gif:thumbsup:worthy.gif:cry::cry::D:thumbsup::thumbsup:

οχι δεν γινεται με τα χερια. κανονιζουμε ποσα θελουμε και παω σπυρου πατση και λεω θελω αυτα ποσο?

Link to comment
Share on other sites

ήδη έχουμε 5 ενδιαφερόμενους. Και γω είμαι της ίδιας γνώμης με τον quazar. Να μαζευτούμε καμιά 10αριά τουλάχιστον και αν τα goodridge μας τα δώσουν 100e τότε μέσα, αν όχι φτιάχνουμε σε μαγαζί και την βγάζουμε φθηνότερα.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα και εγω

goodridge brake lines

Λοιπόν έχει πολύ καλή τιμή ήδη. Με 10 άτομα πιστεύω θα μας τα αφήσει 100e και η αποστολή θα είναι σχεδόν τπτ. Τι λέτε;

Μηπως 100 ευρω ειναι για σετ 4ων? Γιατι στη φωτο βλεπω 4 σωληνακια οχι 6 που θελουμε οι περισσοτεροι

Οπως επισης ξερω απο εκτελωνιστη οτι το κοστος ειναι οσο λεει το τιμολογιο +19% +4% γιατι ειναι ανταλακτικα αυτοκινητου....+ τα εξοδα μεταφορας.

Link to comment
Share on other sites

τελωνείο δεν υπάρχει γιατί είναι εντός ευρωπαϊκής ένωσης.

η μεταφορά είναι 33e με απλά ταχυδρομικά, άντε να βάλουμε και καμιά ασφάλιση γιατί θα είναι ακριβό το πακέτο. αν το διαιρέσουμε με το 10 τότε είναι μικρό το ποσό.

ελπίζω θα μας κάνει καμιά καλύτερη τιμή σήμερα του έστειλα email

το μαγαζί είναι εγγυημένο, έχω κάνει ήδη 2 μεγάλες αγορές

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παραθέτω την απάντηση ακριβώς όπως μου την στείλανε:

"Unfortunately, we don't get much discount on this item, ourselves. And

the price on the web site is already discounted by 7%

I can do 10% at 10 sets, which would be EUR 106 per piece. I can do EUR

104.99 per piece.

Shipping of 10 sets would be EUR 24.99"

Μην ανησυχείς για το scirocco, αν το ψάξεις θα δεις ότι υπάρχει kit συγκεκριμένα γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

ελλάδα τα goodridge στο κιτ των 4 και των 6 μπορεί να μας πει κάποιος πόσο περίπου πάνε; Για να δούμε αν μας συμφέρει δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αν ειμαστε 10, παει 2.5 ευρω για τον ενα αρα παμε στα 107.5

δε νομιζω να βρουμε καλυτερη τιμη......

εγω ειμαι μεσα α[π τωρα! :lol:

παραθετω τι εγραψε ο Στελθ στο αλλο post του Quasar

σημερα εμαθα τιμες

ο ΜΠΕΛΟΣ μου ζηταει 18 με 22 ευρο για καθε μαρκουτσι το 2αρι εχει 6 οποτε θελουμε χοντρικα 120+μαρκουτσια για φτιαχτα.

σε goodridge για golf 2 μου τα δινουν 135 ευρο

μου κανουν ενα 10% λογο μαγαζιου

σε αλλες εταιριες τι επιλογες εχουμε?

Edited by Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν η τιμή είναι για πίσω δισκόφρενα (6 σωληνάκια) είμαι μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Pleaseeeeeeee λύστε μου 2-3 απορίες που έχω ...

1. Αμα έχεις μαμά φρένα και τρόμπα τι να τα κάνεις ? Κάνουν κάτι καλύτερο ??????

2. Αντε και τα πήραμε ... Εμείς που δέν έχουμε ξαναπαίξει με τέτοια δουλεία επάνω στο αμάξι πώς θα τα βάλουμε ? Δεν θα θέλει και εξαέρωση ? Και τα υγρά των φρένων δέν θα τρέξουν ?????? Και ο μάστορας πόσα να θέλει αμα τελικά πάμε στο μάστορα ?

3. Είναι ειδικά για τα δικά μας φρένα η καμμιά μέρα θα πατήσουμε το φρένο και θα φύγει απο την υποδοχή κανα σωληνάκι ? Τα τώρα είναι πρεσαριστά ?

4. Εγω ρε παιδιά είδα τέτοια σωληνάκια της sparco με 50 ευρώ το ζευγάρι. Γιατι να δώσω τα ίδια λεφτά και να μην πάρω sparco ?

Είναι καλύτερα τα goodridge?

5. Εγγύηση δεν θα την χάσουμε ? Και αμα είναι ελατωματικά τι κάνουμε !?

Sorry αν σας κούρασα αλλα έχω απορίες και εγώ !

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν έχω δοκιμάσει, απ'όσο έχω διαβάσει ναι

2) Προφανώς, όποιος ξέρει τα βάζει, όποιος δε ξέρει/θέλει/φοβάται πληρώνει να του τα βάλουν

3) Σκέψου ότι τα φοράνε αγωνιστικά αυτοκίνητα, φαντάζομαι όσες πιθανότητες έχεις να μείνεις από φρένα με τα μαμά τόσες έχεις και με αυτά

4) Τα πόσα κομμάτια; 2/4/6;

5) Δε ξέρω, πάρε αντιπροσωπεία και ρωτησέ τους, εγώ δεν έχω εγγύηση.

6) Απλά δε θα είναι ελαττωματικό. Μα καλά δλδ όταν πάει ο άλλος και φτιάχνει πρόγραμμα δε φοβάται μήπως κολλήσει ο εγκέφαλος και μείνουν τα μπεκ ανοιχτά; Το ίδιο πράγμα είναι. Όλοι τρελαίνονται όταν ακούν για μετατροπές στα φρένα.

Link to comment
Share on other sites

1) sandler για τα οποία διαπραγματευόμαστε είναι γερμανική εταιρία

2) γνωρίζει κανείς τπτ για την sandtler; Ποιότητα;

3) goodridge είναι βρετανική

4) οι τιμές που δώθηκαν σε προηγούμενο post είναι για 6 σωληνάκια

5) Για να μην παρεξηγούμαστε. Δεν έχω πρόβλημα εγώ ο ίδιος να κανονίσω το groupbuy. Eπειδή καταλαβαίνω όμως ότι μιλάμε για αρκετά χρήματα (1000+e) καλό θα ήταν να βρούμε καταρχήν μεταξύ μας τι θέλουμε και πόσα κομμάτια και ύστερα τις πληρωμές και την μεταφορά την αναλαμβάνει κάποιος moderator του forum κοινής εμπιστοσύνης.

Edited by bit
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα BIT

(συγνωμη κιολας αλλα προχτες τελειωσε η συνδεση που τα λεγαμε)

απλα το θεμα ειναι να μαζεψουμε ολους τους τυπους αυτοκινητων που θελουμε για να παρουμε μια τελικη τιμη και σιγα σιγα να μαζευομαστε....Πειτε το και σε αλλα παιδια απο το club γιατι υπαρχουν και ατομα που δε ξερουν οτι γινεται τετοια συζητηση.

Βασικα της goodridge ειναι τα πιο γνωστα.

Τα γερμανικα δε τα ξερω αλλα θελω να πιστευω πως στη γερμανια εχουν νομοθεσιες και τις τηρουν.

Και η neuspeed εχει Σωληνακια και η autotech, To θεμα ειναι απο που μπορουμε να τα παρουμε πιο φτηνα. Εαν ξερει κανεις ας το αναφερει να το δουμε παρεα ολοι μαζι.

Όσο για τον φίλο που ρωτάει για τα σωληνάκια, εγω έχω παρει υγρά φρένων, ΑΤΕ τακακια, κιτ για να κάνω σέρβις τις δαγκάνες, και λεω να βάλω και τα σωληνάκια οχι για να εχω καλύτερων επιδόσεων σε απόλυτες τιμες φρεναρίσματος, απλα για ενα πιο υγιές, πιο καλής αίσθησης φρένο στο πεντάλ (και τελικά ίσως και μιας μικρής βελτίωσης αν ολα γινουν σα καινούρια)

Τα μαζευω λιγα λιγα για να τα βαλω ολα μαζι να μου φανει καποια διαφορα στο τελος.

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.