Jump to content
thanarg

Φωτισμός Στους Εσυτερικούς Καθρέφτες

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!!Το δικό μου το γκολφάκι δεν έχει πλαφονιέρες εγκατεστημένες στους εσωτερικούς καθρέπτες οδηγού-συνοδηγού..Εννοώ τον φωτισμό που ενεργοποιείται όταν τραβίξουμε το συρταράκι για τον καθρέφτη. Μπορώ να τοποθετήσω?Και αν ναι, η τροφοδοσία τους γίνεται απο την κεντρική πλαφονιέρα??Ξέρετε μήπως κόστος??Ευχαριστώ!!!!

Edited by thanarg
Link to comment
Share on other sites

Ναι στα σκιάδα εννοώ. Ένας φιλαράκι μου έχει το sporline και τα έχει..Λογικά μπαίνουν και στο tred γιατί βλέπω οτι έχει υποδοχές αλλά δεν ξέρω για τη συνδεσμολογία τι παίζει....Χρειάζεται κανένα ανταπτοράκι??

Edited by thanarg
Link to comment
Share on other sites

Έψαξα στο ιντερνετ και βρήκα στο παρακάτω φόρουμ τις λεπτομέρειες...

http://www.golfv.de/board53-armaturen-sitze-lenkrad/71926-schwarze-sonnenblende/

Δίνει τα part numbers και κάποιες τιμές που βάζω σε παρένθεση γιατί είναι ενδεικτικές πιστεύω και στην χώρα μας θα είναι διαφορετικές.

1K0 857 551 A :Αριστερό σκιάδιο με καθρέφτη (40)

1K0 857 551 D :Αριστερό σκιάδιο με καθρέφτη και φωτισμό (60)

1K0 857 551 K :Αριστερό σκιάδιο με καθρέφτη και φωτισμό και homelink (205)

1K0 857 552 A :Δεξί σκιάδιο με καθρέφτη (40)

1K0 857 552 D :Δεξί σκιάδιο με καθρέφτη και φωτισμό (60)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλαράκι για άλλη μια φορά..Πάντως αν είναι να δώσω 60 ευρώ για δύο λαμπάκια,καλό είναι και χωρίς αυτά :rolleyes: Πιστεύω πως κάποιος τρόπος θα υπάρχει να μπούνε λαμπάκια χωρίς να χρειαστούνε και καινούρια σκιάδια.Εκτός αν τα σκιάδια του tred δεν έχουν το διακοπτάκι πάνω στο συρταράκι..

Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να τα βρεις και απο μεταχειρισμένα αλλά πρέπει να κόψεις την οροφή για να μπει η πλαφονιέρα..

σε όσα το έχουν ειναι κομμενο το σημειο με το βαθούλωμα και εχει και ένα σιδεράκι γύρω γύρω για να μην ξεφτίζει

..ένα άλλο + των σκιαδίων με διακόπτη είναι οτι προεκτείνονται αν τα τραβήξεις π.χ. όταν τα έχεις πλάγια στο παράθυρο για να έρθουν πιο πίσω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε για τις πληροφορίες σου απλά θα ήθελα να ξέρω απο πού πέρνουν ρεύμα οι πλαφονιέρες??Απο την κεντρική πλαφονιέρα??πρέπει να αγοράσω και καλώδια?Τα σκιάστρα που έχω τώρα έχουν μέσα διακοπτάκι στο συρτάρι για το on-off? Ή χρειάζεται να πάρω και καινούρια σκιάστρα??Ευχαριστώ και πάλι και σόρρυ αν σας κούρασα με τον κατεγισμό ερωτήσεων!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι θα χρειαστείς νεα σκίαστρα με διακόπτη άρα. 60+60=120 + 30 να πουμε οι δυο πλαφονιέρες με τις καλωδιώσεις για όπου +το κόψιμο ταπετσαρίας που είναι μπελάς μας βγαίνει συμπέρασμα ότι για 2 φωτάκια δεν αξίζει η φασαρία και η ταλαιπωρια και φυσικά τα 150 περίπου ευρώ

Link to comment
Share on other sites

150 Ευρώ για δύο λαμπάκια???????Μια χαρά και είναι και χωρίς λαμπάκια!!!!Θα το ψάξω λίγο ακόμα,θα ρωτήσω και στη vw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.