Jump to content
stam

Angel Eyes

Recommended Posts

καλησπερα σε ολουυς.. εχω ενα golf 4 και του εχω βαλει angel eyes φαναρια τις hella .. ετσι ξαφνικα δεν αναβει το ενα φαναρι ( τα δακτυλιδια).. εχω παει σε διαφορα συνεργεια( αντιπροσωπια, ηλεκτρολογια, σε αυτον που τα αγορασα) τελικα μου ειπανε οτι εχει καψει την αντισταση. παρα την hella τηλ. του και μου λεει οτι δεν υπαρχει. και οτι πρεπει να αλλαξω φαναρι, αλλα ουτε αυτο το δινουν μονο του και πρεπει να αγορασω και τα δυο.. μπορει καποιος να με βοηθησει? και αν ξερει καποιον που μπορει να το φτιαξει? ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Καθε δαχτυλιδι φωτιζεται απο ενα led. Ισως να σου χει καει καποιο απο τα δυο led. Αν καει το πρωτο, σβηνει και το δευτερο επειδη ειναι σε σειρα συνδεδεμενα. Αν δεν εχεις καμμενο led, τοτε πιθανοτατα φταιει το τροφοδοτικο. Προφανως αυτο εννοουν οταν σου ειπαν για καμμενη αντισταση.

Ζητησε απο καποιο ηλεκτρολογο να παρακαμψει το καμμενο τροφοδοτικο συνδεοντας μια αντισταση πριν τα led. Αν σου βαλει την καταλληλη (σε watt και ohm), τα φαναρια σου θα δουλεψουν κανονικα.

Αλλιως πας για αντικατασταση φαναριου. Να ναι καλα η Hella που "μεριμνησε" για να υπαρχουν ανταλλακτικα. Για ενα led (αξιας 2-3 euro) σου λενε αλλαξε φαναρια (350 euro το ζευγαρι!!)

Και ποσο καιρο μετα την αγορα τους σου εβγαλε το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ramos καλησπερα εχω τν απαντηση στο προβλημα σου οπως και εγω γιατι εχω τα ιδια φαναρια της hella ta celis.τν απαντηση τν βρηκα απο εναν Απο τν αγγλια με το ιδιο προβλημα οπως ολοι οι κατοχοι αυτων των κωλοφαναρων,απο τν φεβρουαριο παιδευομαι με αυτα και τωρα προσφατα τα εκανα χωρις να δω καποιο προβλημα παλι γιατι 3σετ αλλαξα ετσι απο αυτα τα πυκνωτακια.λοιπον στο θεμα μας τωρα θα μπεις sto goole και θα πληκτρολογησεις τν κωδ:2008Β-350 DC DRIVER PUCK ΠΡΟΣΕΞΕ!! θα μπεις στν εταιρια luxeonstar.com που ειναι στν καναδα και θα τα παραγειλεις.εμενα παντως απο οτι βλεπω κανουν δουλεια γιατι αυτα οπως και θα διαβασεις για αυτα προοριζονται για led περιπτωσεις.θα προσπαθησω να σου στειλω και μια φωτο για το πως ειναι αυτα καθως και τν συνδεσμολογια τους.ελπιζω να σε βοηθησω και οτι απορια η προβλημα εχεις πες μου η εδω η στο mail μόυ. Τα λεμε..

Link to comment
Share on other sites

Aν θες στειλε με ενα mail sto golfakias_tdi@yahoo.com να σου στειλω τις φωτο γιατι μεσω κινιτου ουτε στο πρόφιλ μου δν μπορω να μπω να κανω τις ρυθμισεις μου.

Link to comment
Share on other sites

Καθε δαχτυλιδι φωτιζεται απο ενα led. Ισως να σου χει καει καποιο απο τα δυο led. Αν καει το πρωτο, σβηνει και το δευτερο επειδη ειναι σε σειρα συνδεδεμενα. Αν δεν εχεις καμμενο led, τοτε πιθανοτατα φταιει το τροφοδοτικο. Προφανως αυτο εννοουν οταν σου ειπαν για καμμενη αντισταση.

Ζητησε απο καποιο ηλεκτρολογο να παρακαμψει το καμμενο τροφοδοτικο συνδεοντας μια αντισταση πριν τα led. Αν σου βαλει την καταλληλη (σε watt και ohm), τα φαναρια σου θα δουλεψουν κανονικα.

Αλλιως πας για αντικατασταση φαναριου. Να ναι καλα η Hella που "μεριμνησε" για να υπαρχουν ανταλλακτικα. Για ενα led (αξιας 2-3 euro) σου λενε αλλαξε φαναρια (350 euro το ζευγαρι!!)

Και ποσο καιρο μετα την αγορα τους σου εβγαλε το προβλημα?

ετσι οπως τα λες ειναι.. το εκανε μετα απο 3-4 χρονια.

Φιλε ramos καλησπερα εχω τν απαντηση στο προβλημα σου οπως και εγω γιατι εχω τα ιδια φαναρια της hella ta celis.τν απαντηση τν βρηκα απο εναν Απο τν αγγλια με το ιδιο προβλημα οπως ολοι οι κατοχοι αυτων των κωλοφαναρων,απο τν φεβρουαριο παιδευομαι με αυτα και τωρα προσφατα τα εκανα χωρις να δω καποιο προβλημα παλι γιατι 3σετ αλλαξα ετσι απο αυτα τα πυκνωτακια.λοιπον στο θεμα μας τωρα θα μπεις sto goole και θα πληκτρολογησεις τν κωδ:2008Β-350 DC DRIVER PUCK ΠΡΟΣΕΞΕ!! θα μπεις στν εταιρια luxeonstar.com που ειναι στν καναδα και θα τα παραγειλεις.εμενα παντως απο οτι βλεπω κανουν δουλεια γιατι αυτα οπως και θα διαβασεις για αυτα προοριζονται για led περιπτωσεις.θα προσπαθησω να σου στειλω και μια φωτο για το πως ειναι αυτα καθως και τν συνδεσμολογια τους.ελπιζω να σε βοηθησω και οτι απορια η προβλημα εχεις πες μου η εδω η στο mail μόυ. Τα λεμε..

εγω μιλαω για φαναρια μπροστα.. σου εστειλα mail για να δω τι παιζει με την συνδεσμολογια..

καταρχιν σας ευχαριστω για την βοηθεια σας..

τα φαναρια τα εβγαλα απο το αμαξι και τα εδωσα σε εναν ηλεκτρονικο να βρει και αν δεν βρει θα φτιαξει μια αντισταση..

περιμενω τα αποτελεσματα μεσα στην βδομαδα.. ιδομεν

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ramos καλησπερα τι εγινε με τα πυνωτακια που σου ειπα?τα παραγγειλες?δν πιστέυω να ειχες κανα απροοπτο με τν παραγγελια?περιμένω να ακουσω νεα σου..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για το ενδιαφερον σου..

δεν τα παραγγειλα τελικα,

αλλα τα εφτιαξα... δουλευουν μια χαρα (μεχρι στιγμης)..

δεν μπορω να σου πω τον τροπο εδω, δεν ξερω αν κανει..

(θα σε παρω τηλ. ομως να τα πουμε)...

Link to comment
Share on other sites

Οκ θα περιμενω παντως αφου τα καταφερες και τα εφτιαξες με αυτον τν τροπο και δν τα παραγγειλες τι να πω αξιζεις συγχαρητηρια για τν υπομονη σου και ενα μεγαλο μπραβο στν ηλεκτρολογο που στα εκανα ειναι πρεπει να ειναι πολυ γατα ο τυπος αυτος ειναι μαστορας οχι σν κατι αλλους που περιμενουν τα ετοιμα και βαριουνται.αλλα οταν παιρνουν το χρημα ματι και και διαθεση αυτοματως αλλαζουν..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.