Jump to content
nikoskallithea

Δώστε Μου Πίσω Την Ελλάδα Μου

Recommended Posts

Σήμερα το μεσημέρι μια πολυ φίλη πηγαίνοντας στην δουλειά της, κάποιοι ασυνήδιτοι για λιγα ευρω ή για κάποιο κινητό που ενδεχόμενος υπήρχε στην τσάντα της κατάφεραν και έσυραν μια νεα γυνακα με όνειρα στην άσφαλτο τραυματίζοντας την, μαζί με τα σωματικά τραύματα κύρια τραυματισαν και την ψυχη της και την ψυχη όλων οσων την γνωρίζουν, εδραίωσαν στην ψυχη της τον φοβο, την ηττοπάθεια και το μίσος.

Σαφώς το παραπάνω δεν ειναι μοναδικό το φαινόμενο αλλά καθε φορά είναι πρωτόγνωρο, το διαβάζεις, το ακούς, αλλα μέσα σου λες εμένα δεν θα μου συμβεί.

Μπαίνουν στα σπίτια και κλέβουν, βιάζουν με καλασνικοφ, σπάνε, γιατί?

Πως καταντήσατε έτσι την Ελλάδα μου μέσα σε δυο χρόνια?

Γιατι εμεις οι Έλληνες πρέπει να υποστούμε αυτήν την εξαθλίωση?

Προσέξτε τα παιδιά σας και την οικογένεια σας ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα πραγματα συμβαινουν ,γνωστος γνωστου μου που δουλευει σε νυχτερινο κεντρο στοΓκαζι όταν σχολαει το βραδυ δεν περναει απο το κεντρο με το αυτοκινητο του προκειμενου να παει στο Μαρουσι όπου και μενει αλλα προτιμα να κάνει ένα μεγαλο γυρο για τον απλό λόγο ότι φοβαται

συγκεκριμενα την τελευταια φορα που ηταν με μηχανη σε φαναρι με συναφερφο του ηρθαν δυο παπακια με δυο τυπους το καθενα και με τις ροδες προσπαθησαν να τον εμποδισουν να ξεκινησουν και οι συνεπιβατες (στα παπια) προσπαθουσαν να τους ριξουν απο την μηχανη,ευτυχως με μια γκαζια καταφεραν και τους απωθησαν-

επίσης συναδελφοι του ιδιου με αυτοκινητα σταματημενοι σε φαναρια δεχτηκαν επιθεση ανοιγωντας τους τις πόρτες και απειλώντας τους με λοσταρια..

και το παραπανω δεν ειναι τίποτα μπροστα σε άλλα πολύ χειρότερα που συμβάινουν

Αυτό που είπες φίλε ,τα ματια μας δεκατέσσερα ,θέλει πολύ προσοχή !

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Τα χρόνια της ανεμελειάς και της ξεγνιασιάς, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί παιδιά

Πιτσιρικάδες στο χωριό, κοιμόμασταν στις αυλές κάτω απ' τα δέντρα τα καλοκαίρια

και με τα παράθυρα ανοιχτα μέσα στα σπίτια

Τώρα, το σπίτι στο χωριό οι γονείς μου το 'χουν κάνει φρούριο με κάγκελα σε όλα τα παράθυρα

Οι μπούκες και οι διαρρήξεις έχουν πάει στο Θεό.

Και ποιος να τους φοβίσει ?

Το αστυνομικό τμήμα το καταργήσανε και οι κάτοικοι είναι στο έλεος κάθε σεσημασμένου καθάρματος

Δυστυχώς, οι αλλαγές είναι κοσμογωνικές για την ελληνική κοινωνία

Είμαστε "άλλοι" άνθρωποι πια και πρέπει να το καταλάβουμε

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε τα παιδιά σας και την οικογένεια σας ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ

Απίστευτα πραγματα συμβαινουν ,γνωστος γνωστου μου που δουλευει σε νυχτερινο κεντρο στοΓκαζι όταν σχολαει το βραδυ δεν περναει απο το κεντρο με το αυτοκινητο του προκειμενου να παει στο Μαρουσι όπου και μενει αλλα προτιμα να κάνει ένα μεγαλο γυρο για τον απλό λόγο ότι φοβαται

συγκεκριμενα την τελευταια φορα που ηταν με μηχανη σε φαναρι με συναφερφο του ηρθαν δυο παπακια με δυο τυπους το καθενα και με τις ροδες προσπαθησαν να τον εμποδισουν να ξεκινησουν και οι συνεπιβατες (στα παπια) προσπαθουσαν να τους ριξουν απο την μηχανη,ευτυχως με μια γκαζια καταφεραν και τους απωθησαν-

επίσης συναδελφοι του ιδιου με αυτοκινητα σταματημενοι σε φαναρια δεχτηκαν επιθεση ανοιγωντας τους τις πόρτες και απειλώντας τους με λοσταρια..

και το παραπανω δεν ειναι τίποτα μπροστα σε άλλα πολύ χειρότερα που συμβάινουν

Αυτό που είπες φίλε ,τα ματια μας δεκατέσσερα ,θέλει πολύ προσοχή !

Τα χρόνια της ανεμελειάς και της ξεγνιασιάς, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί παιδιά

Πιτσιρικάδες στο χωριό, κοιμόμασταν στις αυλές κάτω απ' τα δέντρα τα καλοκαίρια

και με τα παράθυρα ανοιχτα μέσα στα σπίτια

Τώρα, το σπίτι στο χωριό οι γονείς μου το 'χουν κάνει φρούριο με κάγκελα σε όλα τα παράθυρα

Οι μπούκες και οι διαρρήξεις έχουν πάει στο Θεό.

Και ποιος να τους φοβίσει ?

Το αστυνομικό τμήμα το καταργήσανε και οι κάτοικοι είναι στο έλεος κάθε σεσημασμένου καθάρματος

Δυστυχώς, οι αλλαγές είναι κοσμογωνικές για την ελληνική κοινωνία

Είμαστε "άλλοι" άνθρωποι πια και πρέπει να το καταλάβουμε

Δυστυχως οπως τα λετε ειναι!!!! Πλεον τα χρονια της <<αθωοτητας>> περασαν και ζουμε στα χρονια του...... ο σώζων εαυτόν σωθήτω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεΣημέρι μια πολυ φίλη πηγαίνοντας Στην δουλειά της, κάποιοι αΣυνήδιτοι για λιγα ευρω ή για κάποιο κινητό που ενδεχόμενος υπήρχε Στην τΣάντα της κατάφεραν και έΣυραν μια νεα γυνακα με όνειρα Στην άΣφαλτο τραυματίζοντας την, μαζί με τα Σωματικά τραύματα κύρια τραυματιΣαν και την ψυχη της και την ψυχη όλων οΣων την γνωρίζουν, εδραίωΣαν Στην ψυχη της τον φοβο, την ηττοπάθεια και το μίΣος.

Σαφώς το παραπάνω δεν ειναι μοναδικό το φαινόμενο αλλά καθε φορά είναι πρωτόγνωρο, το διαβάζεις, το ακούς, αλλα μέΣα Σου λες εμένα δεν θα μου Συμβεί.

Μπαίνουν Στα Σπίτια και κλέβουν, βιάζουν με καλαΣνικοφ, Σπάνε, γιατί?

Πως καταντήΣατε έτΣι την ελλάδα μου μέΣα Σε δυο χρόνια?

γιατι εμεις οι Έλληνες πρέπει να υποΣτούμε αυτήν την εξαθλίωΣη?

ΠροΣέξτε τα παιδιά Σας και την οικογένεια Σας τιΠοτα αλλο

Eιναι γνωΣτες οι πολιτικες Σου πεποιθηΣεις και ποΣο προΣπαθεις να επηρεαΣεις κοΣμο εΣτω και μεΣα απο εδω..Μονο αυτα τα 2 χρονια αρχιΣαν να Συμβαινουν αυτα εεε?? οΣο υπαρχουν κομματοΣκυλα Σαν εΣενα θα πηγαινουν απο το κακο Στο χειροτερο ομως για μεγαλη Σου απογοητευΣη ο κοΣμος ξυπνηΣε και δεν ειναι μακρια οι Στιγμη που θα αλλαξουν πολλα..Πολλα...

Παρακαλώ όπως κρατήΣεις την προΣωπική Σου άποψη για το μέλος προΣωπική ή να του την μεταφέρεις Σε προΣωπικό Σας επίπεδο. το forum δεν είχε και δεν θα έχει να κάνει ποτέ με πολιτικά θέματα.

Edited by silver4
απο αναφορά του nikoskalithea
Link to comment
Share on other sites

Eιναι γνωΣτες οι πολιτικες Σου πεποιθηΣεις και ποΣο προΣπαθεις να επηρεαΣεις κοΣμο εΣτω και μεΣα απο εδω..Μονο αυτα τα 2 χρονια αρχιΣαν να Συμβαινουν αυτα εεε?? οΣο υπαρχουν κομματοΣκυλα Σαν εΣενα θα πηγαινουν απο το κακο Στο χειροτερο ομως για μεγαλη Σου απογοητευΣη ο κοΣμος ξυπνηΣε και δεν ειναι μακρια οι Στιγμη που θα αλλαξουν πολλα..Πολλα...

καλα κανεις και βριζεις ετΣι και αλλιώς το Συγκεκριμένο club ειναι ξεφραγω αμπελι αποθΣας τις διαχειριΣης για πολλοΣτη φορα, καθενας λοιπον μπορει ελευθερα να βριζει τον αλλο χωρις καμια επιπτωΣη, δεν θα Σε ακολουθηΣω βεβαια γιατι αυτους τους χαρακτηριΣμους τους κανεις ορμώμενος προφανως απο τα δικα Σου πιΣτευω και τις αντιλήψεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα θα κλειδωθεί καθώς θεωρώ όΤι θα γυρίσει σΤα πολιΤικά και δεν εκφράζουμε ποΤέ ΤέΤοιες απόψεις εδω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.