Jump to content
lancias

Antenna-Tv Tuner+Κολωνακια

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,

Εριξα μια ματια στο forum αλλα δεν βρηκα αυτο που ψαχνω.

Θέλω να βάλω TV tuner στο αυτοκινητο μου(Golf MK5), κ το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω πως να περασω το καλωδιο μεσα απο τα κολωνάκια του οδηγου κ του συνοδηγου.Φοβαμαι να βάλω χέρι γιατι υπάρχουν κ οι αερόσακοι κ δεν θελω να κανω καμια ζημια?

Εχει κανεις ανοιξει τα κολωνακια?απο που πρεπει να πιασω ή υπαρχει καποιος οδηγος στο forum?

ευχαριστω προκαταβολικα!!

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Εριξα μια ματια στο forum αλλα δεν βρηκα αυτο που ψαχνω.

Θέλω να βάλω TV tuner στο αυτοκινητο μου(Golf MK5), κ το προβλημα ειναι οτι δεν ξερω πως να περασω το καλωδιο μεσα απο τα κολωνάκια του οδηγου κ του συνοδηγου.Φοβαμαι να βάλω χέρι γιατι υπάρχουν κ οι αερόσακοι κ δεν θελω να κανω καμια ζημια?

Εχει κανεις ανοιξει τα κολωνακια?απο που πρεπει να πιασω ή υπαρχει καποιος οδηγος στο forum?

ευχαριστω προκαταβολικα!!

Πίσω από τα διακοσμητικά καπάκια που αναφέρει "Airbag" υπάρχει βίδα.

Παρόλα αυτά ένα λεπτό καλώδιο μπορείς να το περάσεις αρκετά εύκολα χωρίς να αφαιρέσεις το A-pillar. Από την πλευρά της πόρτας και όχι του παρμπρίζ μπορείς προσεκτικά να το ανασηκώσεις ελάχιστα και να περάσεις το καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι να πω.....

σ'ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση.....

να σε ρωτησω κ κατι αλλο,οκ το περναω απο τη πιδω πλευρα (εκει που εφαπτεται μετο λαστιχο το πλαστικο),αλλα μετα οταν φτασω κατω στο ταμπλο εχεις καμια ιδέα??

ευχαριστω κ πάλι! :db:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τι να πω.....

σ'ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση απαντηση.....

να σε ρωτησω κ κατι αλλο,οκ το περναω απο τη πιδω πλευρα (εκει που εφαπτεται μετο λαστιχο το πλαστικο),αλλα μετα οταν φτασω κατω στο ταμπλο εχεις καμια ιδέα??

ευχαριστω κ πάλι! :db:

Βγάλε το πλευρικό πλαστικό του ταμπλό (το αντίστοιχο της ασφαλειοθήκης στη δεξιά πλευρά) και νομίζω θα καταλάβεις. Κουμπωτό είναι.

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ,

Τωρα το ειδα.....πηρα μια ιδέα.Ευχαριστω πολυ κ παλι.....Ελπιζω μοναχα το καλωδιο της κεραιας να μην ειναι πολυ χοντρο κ να περασει ευκολα πισω απο το κολωνακι....

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ,

Τωρα το ειδα.....πηρα μια ιδέα.Ευχαριστω πολυ κ παλι.....Ελπιζω μοναχα το καλωδιο της κεραιας να μην ειναι πολυ χοντρο κ να περασει ευκολα πισω απο το κολωνακι....

Μπορείς να ξεβιδώσεις λίγο τη βίδα για να περάσει πιο εύκολα ή και να το βγάλεις τελείως. Ένα μικρό torx είναι. 20-25 δε θυμάμαι. Το "Airbag" είναι διακοσμητικό και γενικότερα όλη η ταπετσαρία δεν έχει άμεση σχέση με τον αερόσακο. Μην περιμένεις δηλαδή ότι θα βγάλεις και τον αερόσακο μαζί. Είναι απίθανο να κάνεις ζημιά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θέλω να σας ευχαριστησω και τους δυο.Πλεον,δενω κ λυνω το αυτοκινητο στο λεπτο.... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.