Jump to content
golfioo

2 Ερωτησεις Για Καθαριστηκα

Recommended Posts

γεια σε ολους.στο πισω προφηλακτιρα του ασπρου γκολφ μου εχω κατι βρωμιτσες μαυρες και κιτρινες...πιστευω οποιος εχει ασπρο αμαξι και ειναι ψειρας καταλαβαινει τι εννοω, θα αφαιρεθουν με αυτο:autoglym super resing polich ?

ακομα θελω να μου προτεινετε ενα προιον να ξεθαμπονει τα εμπρος φαναρια!

ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.στο πισω προφηλακτιρα του ασπρου γκολφ μου εχω κατι βρωμιτσες μαυρες και κιτρινες...πιστευω οποιος εχει ασπρο αμαξι και ειναι ψειρας καταλαβαινει τι εννοω, θα αφαιρεθουν με αυτο:autoglym super resing polich ?

ακομα θελω να μου προτεινετε ενα προιον να ξεθαμπονει τα εμπρος φαναρια!

ευχαριστω πολυ!

Για τα φανάρια μπορείς να πάρεις αυτό εδώ : http://www.meguiars.co.uk/product/397/Meguiars-Headlight-Restoration-Kit/

Link to comment
Share on other sites

για το αλλο θεμα γνωριζει καποιος?στο πισω προφηλακτιρα του ασπρου γκολφ μου εχω κατι βρωμιτσες μαυρες και κιτρινες...πιστευω οποιος εχει ασπρο αμαξι και ειναι ψειρας καταλαβαινει τι εννοω, θα αφαιρεθουν με αυτο:autoglym super resing polich ?

Link to comment
Share on other sites

για το αλλο θεμα γνωριζει καποιος?στο πισω προφηλακτιρα του ασπρου γκολφ μου εχω κατι βρωμιτσες μαυρες και κιτρινες...πιστευω οποιος εχει ασπρο αμαξι και ειναι ψειρας καταλαβαινει τι εννοω, θα αφαιρεθουν με αυτο:autoglym super resing polich ?

Αν χρησιμοποιησης πρωτα clay-bar και μετα την Ultimate Polish της Μeguiars θα τα αφαιρεσης σιγουρα φιλε μου οπως και για τα φαναρια αν δεν θες να παρεις το κιτ της μπορεις να παρεις μονη της την αλοιφη της PlastX της ιδιας εταιρειας.!!

Link to comment
Share on other sites

για πισω κανε πρωτα πηλο και μετα οποιαδηποτε καθαριστικη αλοιφη θα βοηθησει.η autoglym srp ειναι για να γεμιζει μικροαραχνες και γρατζουνιες ελαχιστες αλλα ειναι και καθαριστικη.δοκιμασε την

Link to comment
Share on other sites

για πισω κανε πρωτα πηλο και μετα οποιαδηποτε καθαριστικη αλοιφη θα βοηθησει.η autoglym srp ειναι για να γεμιζει μικροαραχνες και γρατζουνιες ελαχιστες αλλα ειναι και καθαριστικη.δοκιμασε την

ευχαριστω για την απαντηση...εχεις να μου προτεινεις καποιο πυλο αν γινεται απο autoglym h apo meguiar?

Link to comment
Share on other sites

Οι λεκέδες που έχεις θα φύγουν με ValetPro Citrus Tar and Glue Remove ή κάποιο άλλο αντίστοιχο προϊόν.

σε ευχαριστω παρα πολυ για την προταση σου και επειδη εχς διαβασει και αλλα ποστ σου περι χημεικων και θα ακολουθησω αυτο το προιον...ειναι ευκολο να μου πεισ απο που μπορω να το προμηθευτω και πως χρησιμοποιηται?ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα μπορούμε να βρεθούμε να σου δώσω να δοκιμάσεις, διαφορετικά θα πρέπει να το αγοράσεις από κάποιο μαγαζί του εξωτερικού διότι νομίζω δεν το φέρνει κανείς στην Ελλάδα.

Επίσης όπως σου είπαν τα παιδιά θα φύγει και με πηλό αλλά με την μέθοδο της τριβής. Αυτό που σου προτείνω εγώ, αν έχω δίκιο είναι πιτσιλιές πίσας από το δρόμο και επικκαθίσεις από δένδρα τα οποία ψεκάζοντάς τα με το VP μαλακώνουν και φεύγουν μόνα τους με λίγο νερό.

Το προϊόν αυτό προέρχεται από απόσταγμα φλοιού κίτρου και είναι σχετικά φυσικό, δεν έχει πολλούς διαλύτες όπως άλλα του είδους οπότε και είναι ασφαλές για το χρώμα σου ενώ ταυτόχρονα μυρίζει υπέροχα.

Link to comment
Share on other sites

Αν μένεις Αθήνα μπορούμε να βρεθούμε να σου δώσω να δοκιμάσεις, διαφορετικά θα πρέπει να το αγοράσεις από κάποιο μαγαζί του εξωτερικού διότι νομίζω δεν το φέρνει κανείς στην Ελλάδα.

Επίσης όπως σου είπαν τα παιδιά θα φύγει και με πηλό αλλά με την μέθοδο της τριβής. Αυτό που σου προτείνω εγώ, αν έχω δίκιο είναι πιτσιλιές πίσας από το δρόμο και επικκαθίσεις από δένδρα τα οποία ψεκάζοντάς τα με το VP μαλακώνουν και φεύγουν μόνα τους με λίγο νερό.

Το προϊόν αυτό προέρχεται από απόσταγμα φλοιού κίτρου και είναι σχετικά φυσικό, δεν έχει πολλούς διαλύτες όπως άλλα του είδους οπότε και είναι ασφαλές για το χρώμα σου ενώ ταυτόχρονα μυρίζει υπέροχα.

το πηλο τον εχω μια φοβια λογο της τριβης και της ευαισθησιας του ασπρου της VW. τελικα το βρηκα στο ebay και το αγορασα γτ ειδα οτι και να μην φυγει αυτο στο πισω προφηλακτιρα θα μου χρειαστει σιγουρα και αλλου...οποτε σε καμια βδομαδα θα γραψω αποτελεσματα....οσο αφορα το αλλο σε ευχαριστω πραγματικα πολυ για την προθεση σου...σε ευχαριστω και για υποδειξη του προιοντος!!

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά δεν σου κάνει δουλειά, στο αγοράζω εγώ :p

Επίσης αν θες να δοκιμάσουμε με πηλό έχω για να μην μπαίνεις σε έξοδα. Δεν διατρέχεις κάποιο κίνδυνο, το κάνω στο Opel που έχει και πολύ πιο μαλακό βερνίκι. Με τη χρήση λιπαντικού πηλού και μικρομεσαίας σκληρότητας πηλού δεν τρέχεις κανέναν κίνδυνο απολύτως.

Link to comment
Share on other sites

Αν τελικά δεν σου κάνει δουλειά, στο αγοράζω εγώ :p

Επίσης αν θες να δοκιμάσουμε με πηλό έχω για να μην μπαίνεις σε έξοδα. Δεν διατρέχεις κάποιο κίνδυνο, το κάνω στο Opel που έχει και πολύ πιο μαλακό βερνίκι. Με τη χρήση λιπαντικού πηλού και μικρομεσαίας σκληρότητας πηλού δεν τρέχεις κανέναν κίνδυνο απολύτως.

ευχαριστω και παλι...οποτε δοκιμαζω το valet pro ...και γραφω αποτελεσματα εδω και βλεπουμε...ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.