Jump to content
Stavros7

Golf4 Πίσω Ηχεία

Recommended Posts

Ξέρει κάποις σε 3θυρο golf4 2000 χρονολογια τα πισω τα ηχεια που ειναι στις πόρτες πόσες ίντσες είναι ?Eχω εναν ενισχυτή 300w, μπροστά 2 ηχεία 3 δρόμων 40w rms και 80w max ,2 Twiter στης πορτες (τα μανισια) και πίσω θέλω να μου πείτε τι ηχεία να βάλω στις πίσω πόρτες 3 δρόμων,έχω και 2 μικρα twiter στις πίσω πόρτες (τα μανισια)....Και θέλω να ακούσω προτάσεις, cd player 45x4 έχω

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να ειναι 4''.Η γνωμη μου εινα να βαλεις τα ιδια με τα μπροστα γιατι ισως ανεβαζοντας ενταση¨"χασεις" τα μπροστα.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα πρεπει να ειναι 4''.Η γνωμη μου εινα να βαλεις τα ιδια με τα μπροστα γιατι ισως ανεβαζοντας ενταση¨"χασεις" τα μπροστα.

Eίναι 6'' έμαθα...Τωρα απο ισχύει ας βοηθήσει κάποις,Δηλαδη παιζει και αυτό να μην ακούω ας το πως τοσο δυνατά τα μπροστά?αν βάλω πίσω μεγαλύτερα?
Link to comment
Share on other sites

Επιδει οσο ανεβενεις σε w μεγαλωνει και ο μαγνητης πισω απο το ηχειο θα βρεις ενα να μην βρησκει πισω στην πορτα.Τωρα αν ειναι μεγαλητερο μπορεις να παιξεις απο τον ενισχυτη για να δωσεις ενταση στα μπροστα για να μην παιζουν απο πανω τους τα πισω.Ελπιζω να εχεις 4καναλο ενισχυτη για ολα αυτα

Link to comment
Share on other sites

Επιδει οσο ανεβενεις σε w μεγαλωνει και ο μαγνητης πισω απο το ηχειο θα βρεις ενα να μην βρησκει πισω στην πορτα.Τωρα αν ειναι μεγαλητερο μπορεις να παιξεις απο τον ενισχυτη για να δωσεις ενταση στα μπροστα για να μην παιζουν απο πανω τους τα πισω.Ελπιζω να εχεις 4καναλο ενισχυτη για ολα αυτα

4καναλο έχω
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει ο γιαννης ισχυει αν τα ηχεια σου δεν ειναι ιδια σε ενταση τα μεγαλα θα καλυπτουν τα μικρα και δεν θα σου αρεσει καθολου!

εγω ειχα αυτο το προβλημα γιατι τα ειχα και τα 4 μαζι μεχρι που πηγα στον δοκτορ....ξερεις γιαννη και τα χωρισα και τωρα που παιζουν

τα παντα μονα τους το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεει ο γιαννης ισχυει αν τα ηχεια σου δεν ειναι ιδια σε ενταση τα μεγαλα θα καλυπτουν τα μικρα και δεν θα σου αρεσει καθολου!

εγω ειχα αυτο το προβλημα γιατι τα ειχα και τα 4 μαζι μεχρι που πηγα στον δοκτορ....ξερεις γιαννη και τα χωρισα και τωρα που παιζουν

τα παντα μονα τους το αποτελεσμα ειναι πολυ καλυτερο!

Οπότε μου λέτε οτι πρέπει να πάρω 4 τις ίδιας έντασεις....
Link to comment
Share on other sites

Aν κρατισεις τα μπροστινα τα ιδια που λες ναι θα βαλεις και πισω τα ιδια.Αν εχεις σκοπο να αλλαξεις και τα μπροστινα τοτε μπορεις να πας για λιγο παραπανω.Και λεω λιγο γιατι δεν ξερω τι χωρο εχει η θεση του ηχειου σου απο πισω και λογικα θα θελεις να βαλεις και την σιτουλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ισω μπορεσα να βαλω κατι γαιδουρια απεριοριστης ισχυς που παιζουν μονο με ενυσχιτη κανονικα, και το αποτελεσμα ηταν σχεδον να μην ακουγετε το ηχειο γιατι το καθε ηχειο θελει και τον ελαχιστο ικανοποιητικο χωρο για να δουλεψει και ετσι τα εβαλα στην εταζιερα παλι και κοπανανε κανονικοτατα !

Link to comment
Share on other sites

Εγω ισω μπορεσα να βαλω κατι γαιδουρια απεριοριστης ισχυς που παιζουν μονο με ενυσχιτη κανονικα, και το αποτελεσμα ηταν σχεδον να μην ακουγετε το ηχειο γιατι το καθε ηχειο θελει και τον ελαχιστο ικανοποιητικο χωρο για να δουλεψει και ετσι τα εβαλα στην εταζιερα παλι και κοπανανε κανονικοτατα !

το θέμα είναι οτι δεν θέλω να τρυπάω και τετοια,το sub το έχεις γυρισμένο προσ τα επάνω?Είναι με τρύπα το κουτί σου?
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι οτι δεν θέλω να τρυπάω και τετοια,το sub το έχεις γυρισμένο προσ τα επάνω?Είναι με τρύπα το κουτί σου?

Για να μην σπας το κεφαλι σου,εχεις περιορισμενο χωρο στις πορτες για κατι μεγαλητερο.Τωρα ειναι στο χερι σου αντι να τρυπας εταζερα που δεν ειμαι υπερ τις εταζερας να φτιαξεις μια ειτε σε μαγαζι με ηχο ειτε μονο σου.Τωρα οσο για το sub δεν ξερω ο φιλος μας jimakos αν εχει και τι κοψιμο εχει το οπως και να το βαλεις το ιδιο αποτελεσμα θα εχει.Και για την τρυπα που λες αναλογα τι μπασο θες.Το θες ξερω πας σε κλειστη κουτα το θες να 'τραβαει'πας με την τρυπα.

Για μενα ο ηχος ειναι ενα σημαντικο κοματι και καλο θα ηταν να το ψαξεις λιγο παραπανω,γιατι οπως ειπες 'το θέμα είναι οτι δεν θέλω να τρυπάω και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω εχω jbl 300w οβαλ στην εταζερα και εχω βαλει απο πανω ηχοδιαπερατη μοκετα ,μονο απο κατω φαινεται το πηνιο! ομως και εγω θελω να αλλαξω μπροστα απο τα jbl σε peerless ή beyma τι λετε? εχω ενισχυτη 4καναλο cadence! στις πισω θεσεις εκει που αναφερεστε τι να βαλω? τα μπροστινα που εχω τωρα ισως? :sorry:

Edited by petrose Melissia
Link to comment
Share on other sites

Πετρακη τα peerles δεν τα ξερω οχι σαν μαρκα αλλα σαν ηχο αλλα τα beyma οσο και να τα τσιτοσεις θα σου βγαλουν απιστευτω ηχο αλλα χωρις μπασο οπως τα οβαλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.