Jump to content
soukos_anarrwnei

Service Dsg 6

Recommended Posts

....λαδια pentosin ffl2, φιλτρο ΟΕΜ, ορινγκ, ταπα, ροδελα οσον αφορα τα αναλωσιμα και απο εργαλεια υπολογιστης με vag com καλωδιο για θερμοκρασιες, αυτοσχεδιο εργαλειο για το γεμισμα και ολη η διαδικασια με τα χερακια μου. Το χαρηκα με μουσικη και καφε και στοιχισε μονο 110 ευρω, σε σχεση με την αντιπροσωπεια που ηθελε 240, και προφανως απεχουμε πολυ. Συνολικα κρατησε κανα τριωρο για να κρυωσει το σασμαν και περιπου μια ωριτσα και κατι για ολη την αλλαγη. Απο λαδια θελησε περιπου 4,7 λιτρα. Δεν ειναι τιποτα, τολμηστε το και μην τα ακουμπατε χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος....τα παρηγγειλες απο την αντιπροσωπεια ή απο internet τα αναλωσιμα?

φιλτρο, ροδελα,ταπα, τσιμουχα απο εξουσιοδοτημενο vw καπου 23 -24 ευρω και λαδακια με σπεσιαλ τιμη κατοπιν παζαριων απο μαγαζι των σερρων που απο οτι μου ειπε τα εισαγει ο ιδιος και εχει την επισημη αντιπροσωπεια ελλαδος

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 240;; Εμένα μου λέγανε κατι 350αρια οταν είχα ρωτήσει! Το χα κάνει σε συνεργείο έξω με 170 γιατί δεν έχω ούτε χώρο ούτε εργαλεία για να το κάνω μόνος μου...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 240;; Εμένα μου λέγανε κατι 350αρια οταν είχα ρωτήσει! Το χα κάνει σε συνεργείο έξω με 170 γιατί δεν έχω ούτε χώρο ούτε εργαλεία για να το κάνω μόνος μου...

...οτι θελει ζηταει κανεις και αναλογα με τον πελατη προφανως, ο ενας 350, και ο αλλος λιγοτερο απ τα μισα.

Link to comment
Share on other sites

...οτι θελει ζηταει κανεις και αναλογα με τον πελατη προφανως, ο ενας 350, και ο αλλος λιγοτερο απ τα μισα.

Προφανώς ζητάει ότι θέλει! Είχα πάρει διάφορες τηλέφωνο τότε που το ψαχνα αλλά δεν είχαν και σημαντικές αποκλήσεις. Η φθηνότερη που μου χαν πει ήταν 300...

Το κολπάκι για το γέμισμα το έφτιαξες εύκολα;

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ζητάει ότι θέλει! Είχα πάρει διάφορες τηλέφωνο τότε που το ψαχνα αλλά δεν είχαν και σημαντικές αποκλήσεις. Η φθηνότερη που μου χαν πει ήταν 300...

Το κολπάκι για το γέμισμα το έφτιαξες εύκολα;

δεν ειναι τιποτα ειχα παραγγειλει απο το εξουσιοδοτημενο την ταπα αλλαγης με σκοπο να την τρυπησω, αλλα τελικα πηγα σε μαγαζι με υδραυλικα πιεσης και πηρα ενα μαστο με το ιδιο πασο, παχος και μηκος, και πανω προσαρμοσα 1,5 μετρο λαστιχο ποτισματος κηπου διαφανες και στην αλλη ακρη ενα χωνι. Τιποτα μονο για το μαστο εδωσα 3 ευρω τα υπολοιπα υλικα υπηρχαν ηδη. Οταν μπορεσω θα ανεβασω και φωτο.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τιποτα ειχα παραγγειλει απο το εξουσιοδοτημενο την ταπα αλλαγης με σκοπο να την τρυπησω, αλλα τελικα πηγα σε μαγαζι με υδραυλικα πιεσης και πηρα ενα μαστο με το ιδιο πασο, παχος και μηκος, και πανω προσαρμοσα 1,5 μετρο λαστιχο ποτισματος κηπου διαφανες και στην αλλη ακρη ενα χωνι. Τιποτα μονο για το μαστο εδωσα 3 ευρω τα υπολοιπα υλικα υπηρχαν ηδη. Οταν μπορεσω θα ανεβασω και φωτο.

Ωραίος! Αφου σου δούλεψε η πατέντα, μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω το Pentosin FFL-2 εχει διάφορα με τα εργοστασιακά λαδια?

δηλαδή ειναι καλύτερα η τα ίδια ?

πάντως η τιμη ειναι ιδια περίπου 20 ευρω

απο που μπορούμε να πάρουμε τα Pentosin FFL-2 ?

τα dsg αν ζοριστούν πολύ εχουν θεμα με τις θερμοκρασίες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.