Jump to content
sodimitris

Sos Προβληματα Κατι Αλαξα Μετα Το Vag Com Mk5 Tsi

Recommended Posts

παρελαβα το καλωδιο και ολα καλα το εγκατεστησα εσβησα μια βλαβη ολα οκ.ψαχνωντας εδω προσπαθησα να φτιαξω τα κλειδωνει με κορνα μιας και εχω μαμα συναγερμο αλα δεν καταφερα.οπως το σκαλιζα αντιπετωπιζω πλεων 2 προβληματα

1)δεν κλειδωνει κ ξεκλειδωνει με το χειριστηριο(κλειδι)

2)το τρελο τωρα!!εχω 99500 χιλιομετρα...εκει που το καντραν γραφει τα χιλιομετρα τωρα γραφει αυτο: 607tra

κουφο?

οπως βλεπετε στη φοτο κατω

15022012265.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πρωτα ξανακανε την κωδικοποιηση για την κορνα:

[46] - Comfort System

1 Codin

2 Adaptation

Channel 007: Unlocking Confirmation (Remote Control)

Type of Confirmation when unlocking the Car via Remote Control.

0 = Confirmation OFF

1 = Confirmation via Blinker/Turn Signal

2 = Confirmation via Beep/Horn

3 = Confirmation via Beep/Horn & Blinker/Turn Signal

Για το tra στα χιλιομετρα πρεπει να περιμενεις νομιζω 100 χιλιομετρα και επανερχετε.Το λεω χωρις βεβαιοτητα αλλα συνεβει σε ενα γνωστο που επαιζε με το vagcom χωρις να ξερει τι κανει...θυμισου τι εχεις κανει!

Δες λιγο στην 23 σελιδα τι ειναι αυτο το tra: https://rapidshare.c.../SSP_319_d2.pdf

Για δες και εδω: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?2352387-Questions-on-Transport-Mode

Edited by THEO
Link to comment
Share on other sites

ενταξει το διορθωσα με τα χιλιομετρα και με ετο κλειδωμα με την μονη διαφορα οτι τωρα θελει 2 φορεσ το κουμπι για νε ξεκλειδωσει πορτα συνοδηγου και δεν μου αναβουν τα αλαρμ μολις το κλειδωνω

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω ρε τεο!αυτο που θελω να ξεκλειδωνουν και οι 2 με ενα πατημα ειναι το 003 κ βαζω 1?τα φλας δεν μου αναβοουν στο κλειδωμα μονο στο ξεκλειδωμα.εχεις κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.