Jump to content
georgek7

Κερωμα- Γυαλισμα!

Recommended Posts

καλημερα σε ολους τους φιλους.Επειδη ειμαστε πολυ κοντα στο καλοκαιρι αρα και στις αυξημενες εξωτερικες θερμοκρασιες θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας αν οφελει απο τωρα ενα γυαλισμα -κερωμα του αυτοκινητου εν-οψη καλοκαιριου?Ειδικα για οσους εχουμε αυτοκινητα με σκουρο χρωμα που αντλουνε αρκετο ηλιο και θερμοκρασιες. Καμια ιδεα για προιοντα?Θα οφελησουν?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους τους φιλους.Επειδη ειμαστε πολυ κοντα στο καλοκαιρι αρα και στις αυξημενες εξωτερικες θερμοκρασιες θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας αν οφελει απο τωρα ενα γυαλισμα -κερωμα του αυτοκινητου εν-οψη καλοκαιριου?Ειδικα για οσους εχουμε αυτοκινητα με σκουρο χρωμα που αντλουνε αρκετο ηλιο και θερμοκρασιες. Καμια ιδεα για προιοντα?Θα οφελησουν?

Καλημερα φιλε μου.

Εννοψει καλοκαιριου ειναι απαραιτητο να γινει μια καλοκαιρινη προστασια του αυτοκινητου για πολλους και διαφορους λογους,βεβαια αυτη η διαδικασια αναλογως με το ποσο κυκλοφορει το αυτοκινητο,πως πλενεται,κ.π.α θα πρεπει να γινεται 2 με 3 φορες τον χρονο και ετσι θα μπορουμε να το εχουμε σε παρα πολυ καλη κατασταση για πολλα χρονια και θα αποφυγουμε δυσαρεστες συνεπειες σε βαθος χρονου!

Αναλογως την κατασταση που ειναι το αυτοκινητο μας επιλεγουμε και την διαδικασια που θα ακολουθησουμε,μιας και ποτε δεν ειναι στανταρ.

Παντως πριν απο οποιαδηποτε εργασια αποφασισουμε να κανουμε για την περιποιηση και την προστασια του αυτοκινητου μας θα πρεπει απαραιτητα να το περασουμε με clay-bar(πηλο) για να αφαιρεθουν επικαθισεις και ξενα σωματα απο τις επιφανειες μας.

Για προιοντα Detailing μπορεις αν θες να ριξεις μια ματια εδω:http://www.auto-star.gr/index.php?sess=86729cc2c728f2ca94f50d929712d5dc που ειναι και e-shop.

Για οτιδηποτε χρειαστεις και μπορω να βοηθησω φιλε μου στη διαθεση σου! :good:

Edited by autostar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.