Jump to content
thomas22888tsi

1.2 Tsi By Abt

Recommended Posts

γεια σας παιδια ειμαι καινουργιοσ στο forum και θα ηθελα να πω συγχαρητηρια για την καλη δουλεια που κανετε, συνεχειστε ετσι. θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για τον 1.2 tsi και αν μπορειτε να μου δωσετε τα φωτα σας.η βελτιωσει που δινει η abt με τιμη κοντα στα 1500 ευρω περιλαμβανει μοναχα το προγραμμα??? η και την εκσατμιση μαζι και ολα τα αλλα που δειχνουν στις φοτο??? γιατι μονο για προγραμμα ποθ φαινονται απιστευτα πολλα.ευχαριστω εκ τον προτερων παιδια

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλαρακι εγω την δευτερα εχω κλεισει για προγραμμα σε αυτους...αυτοι φτιαχνουνε πιο πολλοι vag αμαξια δλδ την κατηγορια μας... να φανταστεις θα το παω το αμαξι 8 ωρα το πρωι και θα το παρω το βραδυ γτ θελουνε να το φτιαξουνε σωστα το αμαξι για να μην παθει κατι..ενω σε αλλες εταιριες σκασ τα λεφτα και σε μιση ωρα τα παιρνεις για αυτο σπανε...

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω παντως φιλε μου να γινει και τιποτα με το δικο μας και το παρουμε στα χερια ε?? εγω πιστευω πως με πρωτο σταδιο θα ναι οκ. εσυ τη λες??

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου ειμαι φουλ πρωτο σταδιο απο περιφερειακα με ιντερκουλερ φιλτροχοανες σκαστρεσ και εξατμιση μονο το προγραμμα μου λειπει..αν δεν το πιεσεις δεν παθαινει τπτ το αμαξι μας.. αμα δουλευει η τουρμπινα μας 1.1 over ειναι μια χαρα...

Link to comment
Share on other sites

ποσσα χιλιομετρα εχεις ρε???μην το σκιζεις συνεχεια γτ θα το παρεις στα χερια το αμαξακι σου ρε...εννοο οτι οταν θα βαλεις το προγραμμα το ασφαλες για την τουρμπινα σου η πιεση που θα πρεπει να δουλευει πχ τωρα σου ειναι 0.8 ειναι να το πας 1.1 μεχρι εκει οχι παραπανω...και εννοειται οτι δεν θα το σκιζεις καθε μερα ρε

Link to comment
Share on other sites

εχει 40.000 χιλιομετρα φιλε.ε ενταξει εδω μεσα αθηνα δεν το σκιζω τοσο, αλλα οταν παω επαρχια γιατι απο επαρχια καταγομαι στην εθνικη του πινω το αιμα.μα φιλε μου αν δεν του δωσεις και λιγο να καταλαβει δεν εχει κ νοημα

Link to comment
Share on other sites

εγω το ανοιγω εκει που πρεπει φιλε εχω κανει και κοντρες αρκετες και τις παιρνω τις περισσοτερες τωρα δυναμομετριση εχο 125 με το προγραμμα θα παω 150 αλογακια ¨-) οτι χρειαστεις για το αμαξι περνα απο τον θειο μου στο νεο ηρακλειο....εγω εχο 50000 χιλιομετρα

Link to comment
Share on other sites

θα το χω υποψην μου για το θειο σου φιλε μου. δηλαδη λες να μην το πιεζω τοσο πολυ ε?? φιλος μου που εκανε δυναμομετρηση μαμα εδειξε 118 αλογα

παντως του χω πιει το αιμα και δεν εχει βγαλει κιχ

Link to comment
Share on other sites

θα το χω υποψην μου για το θειο σου φιλε μου. δηλαδη λες να μην το πιεζω τοσο πολυ ε?? φιλος μου που εκανε δυναμομετρηση μαμα εδειξε 118 αλογαπαντως του χω πιει το αιμα και δεν εχει βγαλει κιχ

Οσο και να το λιωσεις,οταν ειναι μαμα δεν παθαινει...οι εταιρειες οριζουν τα ορια του καθε κινητηρα,ξερουν...απο κει και περα οταν πειραξεις,σε λογικα πλαισια παντα,ισως υπαρξει η πιθανοτητα να βγαλει καποιες παραπανω φθορες στο μελλον...εγω ειμαι της αποψης οτι μεχρι πρωτο σταδιο δεν εχουμε προβλημα....

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου λαδι δεν εχει καψει τιποτα, ακομα τουλαχιστον.το αμαξακι το εχω μαμα δεν εχω πειραξει τιποτα. εχω ανοιξει με skoda fabia rs 1.4 116ps με suzuki swift sport 125ps και με peugeot 207 90ps.εσυ φιλε μου?

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου μεχρι το πρωτο σταδιο δεν εχουμε κανενα προβλημα..αντε να δουμε τι θα γινει με το δικο μου γτ ειμαι ο πιο βελτιομενος με το προγραμμα γτ φοραω τα παντα επανω παιδια :-)

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ανοιξει με suzuki swift 1.6 125 hp που τον εχω περασει και με δευτερες roll εχω ανοιξει με vw polo 1.2 tsi που του χω ριξει μιαμιση κολωνα που φοαραγε φιλτρο εξατμιση , εχω ανοιξει με vw golf 1.6 που τον εχω παρει,εχω ανοιξει με honda civic 1.5 και τον εχω παρει ..και αλλα πολλα ολα αυτα τα εχω νικησει χωρισ προγραμμα απο δευτερα θα ανοιξω και με δυνατοτερα αμαξια φιλε..

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη alexis λες πως θα μιωθει η διαρκεια ζωης του κινητηρα αμα το πιεζω οπως τωρα και με το προγραμμα????

Κοιτα κανεις δεν ειναι σιγουρος για τιποτα...εδω αλλοι πηραν τουρμπινες στο χερι και ηταν μαμα,απλα εαν βαλεις σταδιο καλο θα ηταν να φεροσουν λιγο πιο ηπια στο αμαξι(ζεσταμα-κρυωμα κτλ),μην το πεθαινεις τρα με τα 35αρια εξω:p με τοσα που ακουγονται δεν ξερεις τι να πιστεψεις...λογικα απο ανοιξη θα ψαχτω κι εγω για προγραμμα

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου παντα ετσι κανω εγω σινεχεια κρυωμα ζεσταμα και τωρα με το προγραμμα πιο πολυ θα το κανω απο βδομαδα...εχεισ κανει καμια βελτιωση alexi ??

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου παντα ετσι κανω εγω σινεχεια κρυωμα ζεσταμα και τωρα με το προγραμμα πιο πολυ θα το κανω απο βδομαδα...εχεισ κανει καμια βελτιωση alexi ??

Μπαααα,μονο χοανη...που λεφτα για τπτ αλλο?βεβαια εχω στην ακρη για downpipe,αλλα δεν υπαρχει τπτ ετοιμο...θα περιμενω μεχρι να βγει κατι να το κουμπωσω κατ ευθειαν στο αμαξι,μην μπλεκω με εξατμισαδες τωρα...

Sent from Xperia Neo V using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου δεν υπαρχει τπτ ετοιμο για αυτο που λες ειχα ρωτησει και εγω το μονο που εχω κανει στην εξατμιση μου ειναι εχω βγαλει το μεσαιο και εχω βαλει μια χειροποιιητη μπουκα πισω και ολα τα αλλα ειναι φιλτροχοανι με σωληνα αλουμινιου και intercooler παλι με σωληνες αλουμινιου και κολαρα forge kai skastra tis forge exo balei..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.