Jump to content
ToniVWGOLFGTI

Μετατροπή Από 20Vt Σε 3,2V6

Recommended Posts

Καλησπέρα έχω ένα τεράστιο πρόβλημα στο γκαράζ μου έχω ένα κόκκινο vw golf 1,6 mk4 με μοτερ 3,2 V6 Audi και το δικό μου το οποίο είναι vw golf gti mk4 1,8 20vt ... Και θέλω να βάλω το 3,2 στο gti μου τι πρέπει να αλαχτει στην πλεξουδα;;;;; helppppppp

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις ολα απο το 3.2 μοτερ σασμαν πλεξουδα εγκεφαλο καντραν ακρα φρενα σουξου μουξου μανταλακια και τα πετας πανω στο gti σου και τελειωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιρνεις ολα απο το 3.2 μοτερ σασμαν πλεξουδα εγκεφαλο καντραν ακρα φρενα σουξου μουξου μανταλακια και τα πετας πανω στο gti σου και τελειωνεις.

Το θέμα είναι ότι δεν χρειάζεται καντραν γιατι είναι ξεκλιδωτος ο εγκέφαλος το θέμα μου είναι ότι το 1 είναι Ντίνα και το άλλο ηλεκτρογκαζο... Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Εαν παρεις τα παντα κ τα βαλεις τοτε τι σε ενοχλει αν ηταν ντιζα? Οτι ειναι το 3.2 θα γινει κ το Gti σου..

Link to comment
Share on other sites

Εαν παρεις τα παντα κ τα βαλεις τοτε τι σε ενοχλει αν ηταν ντιζα? Οτι ειναι το 3.2 θα γινει κ το Gti σου..

αυτό είναι σωστό που λες αλλα το θέμα είναι ότι το ένα είναι 2003 και το δικό μου 2000

Εαν παρεις τα παντα κ τα βαλεις τοτε τι σε ενοχλει αν ηταν ντιζα? Οτι ειναι το 3.2 θα γινει κ το Gti σου..

Ωραία μέχρι εδώ το θέμα είναι ότι το ένα αμάξι έιναι 2003 και το δικό μου 2000
Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

αυτό είναι σωστό που λες αλλα το θέμα είναι ότι το ένα είναι 2003 και το δικό μου 2000

Ωραία μέχρι εδώ το θέμα είναι ότι το ένα αμάξι έιναι 2003 και το δικό μου 2000

δεν εχει καμια σχεση, αφου εχεις 2 αυτοκινητα διπλα διπλα που κολας? παρτα απο το ενα ολα και βαλτα στο αλλο, εδω βαζουν μοτερ απο 5αρια σε 2αρια.

Link to comment
Share on other sites

Για το ηλεκτρογκαζο παιρνεις και την πεταλιερα βγαζεις τη ντιζατη πεταλιερα και βαζεις την ηλεκτρικη και εισαι κομπλε. Μηπως ψηνεσαι να πουλησεις το 3.2?

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειχα κανει και εγω απο 1.4 με 75 αλογα ηλεκτρικο γκαζι σε νταιζατο agu20vt1.8 ολα γινονται αλλα αλλαξε και την πλεξουδα της καμπινα αλλιως θα εχεις προβληματα εκτος της πλεξουδας της μηχανης...ακου με τα ειχα περασει και δυστηχως με πολλα προβληματα οπου ναι μεν λυθηκαν στην πορεια επειδη απτην αρχη δεν ειχα αλλαξει πλεξουδα καμπινας αλλα μονο μηχανης και με καλο ηλεκτρολογο...

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο ειχα κανει και εγω απο 1.4 με 75 αλογα ηλεκτρικο γκαζι σε νταιζατο agu20vt1.8 ολα γινονται αλλα αλλαξε και την πλεξουδα της καμπινα αλλιως θα εχεις προβληματα εκτος της πλεξουδας της μηχανης...ακου με τα ειχα περασει και δυστηχως με πολλα προβληματα οπου ναι μεν λυθηκαν στην πορεια επειδη απτην αρχη δεν ειχα αλλαξει πλεξουδα καμπινας αλλα μονο μηχανης και με καλο ηλεκτρολογο...

ωραία παιδιά οπότε λέτε να βγάλω ταμπλό έξω και απο τα 2 και να κάνω τζάμπα τις πλεξουδες έτσι;
Link to comment
Share on other sites

παντα!!!!!!νομος αλλαξε και πλεξουδα καμπινας μαζι μετην πλεξουδα μηχανης....

Link to comment
Share on other sites

παντα!!!!!!νομος αλλαξε και πλεξουδα καμπινας μαζι μετην πλεξουδα μηχανης....

σήμερα είδα ότι αλλάζει και η φυσά του ABS η κεντρική εκεί τι κάνουμε που είναι διαφορετικές;
Link to comment
Share on other sites

εχεις τσακαλι ηλεκτρολογο?που να εχει ξανακανει τετοιες μετατροπες?νομιζω εχει ενα τυπακι φορεσει ξανα τετοιο κινητηρα σε 4 ρι στην αθηνα ......μελος εδω αλλα δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

εχεις τσακαλι ηλεκτρολογο?που να εχει ξανακανει τετοιες μετατροπες?νομιζω εχει ενα τυπακι φορεσει ξανα τετοιο κινητηρα σε 4 ρι στην αθηνα ......μελος εδω αλλα δεν θυμαμαι

Να σου πο την καθαρή μου αλήθεια ψάχνω έναν καλό ηλεκτρολογο που να ξέρει απο αυτά ... Έχεις κάποιον?
Link to comment
Share on other sites

αθηνα οχι ...κερκυρα ναι εχει φταιξει πολλα ντιζατα απο ηλεκτρικα γκαζια...γκολφ 4!και χωρις bypass για το immobilazer....στην αθηνα ενα παληκαρι το εκανε ξανα...ψαξε στο φορουμ με κινητηρες γκολφ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.