Jump to content
polo_man

Μεταχειρισμένο Vw Polo Gti 9N3...Αξίζει?

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη του club.

Εδώ και καιρό ψάχνω για το πρώτο αυτοκίνητο μου,με όριο τις 9.000 ευρώ(με δόσεις φυσικά) και το VW Polo GTI του 2006 μου φαίνεται ως η καλύτερη επιλογή.

Με 150 ίππους και ABS με ESP+4 αερόσακους(αχρείαστοι να είναι) πιστεύω ότι είναι πολύ ασφαλές αυτοκίνητο και θα μπορούσα να το κρατήσω χρόνια,σε αντίθεση με το να έπαιρνα ένα μικρό με 70 ίππους και μετά να ψάχνω για κανένα με πολλούς περισσότερους γιατί θα το έχω βαρεθεί,με αποτέλεσμα να χαλάσω τα διπλάσια λεφτά.

Και όχι,δεν το θέλω για να τρέχω(τουλάχιστον τώρα στις αρχές :laugh: ),απλά μου αρέσει πολύ η εμφάνιση του..ούτως η άλλως και 70 ίππους να έχεις άμα θέλεις να κάνεις την ταρζανιά σου θα την κάνεις. :yes:

Το θέμα μου είναι η κατανάλωση..έχω ακούσει ότι φτάνει και τα 15(!!)λίτρα άνα 100 χλμ.Οπότε με 45 λίτρα ρεζερβουάρ θα μπορώ να καλύπτω περίπου 300 χιλιόμετρα..και τέλη κυκλοφορίας 300 ευρώ..αξίζει?

Κάτι που θα πρέπει να προσέξω άμα τελικά το αγοράσω?Ήδη έχω πάρει γνώμες,αλλά στο πλαίσιο της αναζήτησης μου θα χρειαστώ ακόμη πολλές :hmm:

Edited by polo_man
Link to comment
Share on other sites

να το παρεις και να μην καθεσαι,οπως ολοι αργοτερα θα θες και περισσοτερα αλογα...βλεπε τα 122 που τα κανουν 170 και..αμα το παρεις παρτο απτην αρχη γρηγορο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!!καλα ειναι τα περισσοτερα αλογα για μια προσπεραση...μια ανηφορα φορτωμενος...εχει και στo καρ πραγματικη ευκαιρεια...απο εδω μεσα φτιαγμενο κιολας...παρε με προγραμμα να τα γλυτωσεις απο τωρα...στην ιδιες τιμες ειναι ολα....για να μην τα πληρωσεις μετα εσυ...και κοιτα να εχει οσο περισσοτερα μπιχλιμπιδια γινεται απτους προηγουμενους ιδιοκτητες για να μην τα βαλεις μετα σιγα σιγα...φουλ εχτρα ψαχνε!

Link to comment
Share on other sites

να το παρεις και να μην καθεσαι,οπως ολοι αργοτερα θα θες και περισσοτερα αλογα...βλεπε τα 122 που τα κανουν 170 και..αμα το παρεις παρτο απτην αρχη γρηγορο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!!καλα ειναι τα περισσοτερα αλογα για μια προσπεραση...μια ανηφορα φορτωμενος...εχει και στo καρ πραγματικη ευκαιρεια...απο εδω μεσα φτιαγμενο κιολας...παρε με προγραμμα να τα γλυτωσεις απο τωρα...στην ιδιες τιμες ειναι ολα....για να μην τα πληρωσεις μετα εσυ...και κοιτα να εχει οσο περισσοτερα μπιχλιμπιδια γινεται απτους προηγουμενους ιδιοκτητες για να μην τα βαλεις μετα σιγα σιγα...φουλ εχτρα ψαχνε!

Στα λέει ένας που έχεις βαρεθεί να γράφει extra στην υπογραφή :laugh: :laugh: :laugh:

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι ο παλιοτσιγκουνης δεν ηξερε να το παρει απτην αρχη να το βρω ετοιμο.... ;):laugh:

Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

παρο φιλε οπως ειναι κ βαζεις μετα εσυ οταν μπορεις οτι θελεις .στα ειχα κιολας πιο παλια.

στο ειχα πει πιο παλια .μαμα κ το κανεις οπως γουσταρεις εσυ! 8)

Link to comment
Share on other sites

να το παρεις και να μην καθεσαι,οπως ολοι αργοτερα θα θες και περισσοτερα αλογα...βλεπε τα 122 που τα κανουν 170 και..αμα το παρεις παρτο απτην αρχη γρηγορο να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!!!καλα ειναι τα περισσοτερα αλογα για μια προσπεραση...μια ανηφορα φορτωμενος...εχει και στo καρ πραγματικη ευκαιρεια...απο εδω μεσα φτιαγμενο κιολας...παρε με προγραμμα να τα γλυτωσεις απο τωρα...στην ιδιες τιμες ειναι ολα....για να μην τα πληρωσεις μετα εσυ...και κοιτα να εχει οσο περισσοτερα μπιχλιμπιδια γινεται απτους προηγουμενους ιδιοκτητες για να μην τα βαλεις μετα σιγα σιγα...φουλ εχτρα ψαχνε!

ε έχω βρεί GTI με 240 ιππους.Αμα παρω ενα με 240 ιππους με βλεπω σε καμια κολονα :p ασε που η καταναλωση θα παει στα υψη!

Στα λέει ένας που έχεις βαρεθεί να γράφει extra στην υπογραφή :laugh: :laugh: :laugh:

Χαχαχαχαχα!Το καλο παραδειγμα :hyper:

παρο φιλε οπως ειναι κ βαζεις μετα εσυ οταν μπορεις οτι θελεις .στα ειχα κιολας πιο παλια.

στο ειχα πει πιο παλια .μαμα κ το κανεις οπως γουσταρεις εσυ! 8)

Ναι μαλλον προς μαμα το βλεπω.ηδη εχει καταναλωση απο 9-15,αμα το παρω και φτιαγμενο θα χρειαζομαι βυτιοφορο μαζι μου :laugh:

Link to comment
Share on other sites

ελα βρε τωρα...πες μου τι χρωμα σου αρεσει και θα σου βρουμε ενα ετοιμο μαμα!!!ακομη και το δικο μου εχει καταναλωση 8-9.5 μεσα στη πολη...ελεοςαν δεν το πατας δεν καιει...για να καψει ενα αμαξι τορμπο θα πρεπει να ανοιξει η τουρμπινα του τεστινκ γυρω στις 2800 στροφες αναλογα...αν αλλαζεις ταχυτητες ποιο κατω δεν εχεις λογο να ανυσηχεις...τα αυτοματα τα κανουν μονα τους και ειναι πανευκολο να εχεις χαμηλη καταναλωση...τωρα γιατιμερικοι παμε 14-20 λιτρα στα 100 κλμ ειναι ο σατανας που υπαρχει γυρω μας και μας διαολιζει...χιχιχι

ειναι ενα κοκκινιο που θα χτυπησω οικογενειακο ετοιμο...κατω απο 9000 ευρο στο καρ και ετοιμο,εχει παει φανταριλικι...που θα επερνα χωρις δευτερη σκεψη ...ισως τοκαλυτερο και ποιο προσεγμενο απο οτι ξερω μετα απο ελενχο ιστορικου του..200+ps...ειτε σι αλλως αν μπαινεις συχνα εδω μεσα σε βλεπω να αλλαζεις το φιλτρο,εξατμιση,προγραμμα οτι και να παρεις...

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ελα βρε τωρα...πες μου τι χρωμα σου αρεσει και θα σου βρουμε ενα ετοιμο μαμα!!!ακομη και το δικο μου εχει καταναλωση 8-9.5 μεσα στη πολη...ελεοςαν δεν το πατας δεν καιει...για να καψει ενα αμαξι τορμπο θα πρεπει να ανοιξει η τουρμπινα του τεστινκ γυρω στις 2800 στροφες αναλογα...αν αλλαζεις ταχυτητες ποιο κατω δεν εχεις λογο να ανυσηχεις...τα αυτοματα τα κανουν μονα τους και ειναι πανευκολο να εχεις χαμηλη καταναλωση...τωρα γιατιμερικοι παμε 14-20 λιτρα στα 100 κλμ ειναι ο σατανας που υπαρχει γυρω μας και μας διαολιζει...χιχιχι

ειναι ενα κοκκινιο που θα χτυπησω οικογενειακο ετοιμο...κατω απο 9000 ευρο στο καρ και ετοιμο,εχει παει φανταριλικι...που θα επερνα χωρις δευτερη σκεψη ...ισως τοκαλυτερο και ποιο προσεγμενο απο οτι ξερω μετα απο ελενχο ιστορικου του..200+ps...ειτε σι αλλως αν μπαινεις συχνα εδω μεσα σε βλεπω να αλλαζεις το φιλτρο,εξατμιση,προγραμμα οτι και να παρεις...

Λές ε?Όμως και πάλι,200+ίπποι δεν είναι λίγο υπερβολικό για πρώτο αμάξι? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Λές ε?Όμως και πάλι,200+ίπποι δεν είναι λίγο υπερβολικό για πρώτο αμάξι? :unsure:

Όχι.

Με αυτήν την λογική είναι υπερβολικό και το turbo σε πρώτο αμάξι;)

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

Με αυτήν την λογική είναι υπερβολικό και το turbo σε πρώτο αμάξι ;)

Ε καλά δεν είναι και κανένα λυσασμένο αμάξι τύπου 107 Rallye.Είναι ένα σβέλτο GT άμα δεν το πειράξεις μηχανικά!

Link to comment
Share on other sites

αν ηξερα αυτα που ξερω τωρα τοτε που αγοραζα το 1.4 γκολφ 4 θα εκανα τοσ σκατο μου παξιμαδι να περνα μια και μια το γτι...μιλαω γιατι τα περασα....απο 1.4 με 75 αργοτερα αλλαξα μηχανη σε 20βτ γιατι εσκασα και μετα σε γτι 5 γιατι αγανακτησα!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

αν ηξερα αυτα που ξερω τωρα τοτε που αγοραζα το 1.4 γκολφ 4 θα εκανα τοσ σκατο μου παξιμαδι να περνα μια και μια το γτι...μιλαω γιατι τα περασα....απο 1.4 με 75 αργοτερα αλλαξα μηχανη σε 20βτ γιατι εσκασα και μετα σε γτι 5 γιατι αγανακτησα!!χαχαχα

πωπω πρεπει να σου κοστισε παρα πολλα ε?

Link to comment
Share on other sites

να το παρεις και να μας πεις εντυπωσεις!εγω ψηφιζω ενα μαμα με προγραμμα αντε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.