Jump to content
Stavros7

Golf4 Angel Eyes Projector

Recommended Posts

Λοιπον σε εναν φίλο μου με golf4 ειδα το παραπάνω δηλαδη αντι για xenon kit που εχω εγω ειδα angel eyes Projector ..Επειδη δεν ήθελα να το παιξω ασχετος ηρθα να ρωτησω εδω κάποια πραγματακια...Καταρχην εγω εχω xenon 6000κ αυτο θα φέγγει το ιδιο??Δευτερων εγω εχω και στην μεγαλη σκαλα λαμπες τύπου ξένον και στις ψίρες έχω led με το ιδιο χρώμα...Πειτε μου σας παρακαλω εαν πω να παρω τετοια φαναρια τι αλλο πρεπει να παρω μαζι?δηλαδη τι τύπου λάμπες (αν και νομιζω οτι οι αντι για ψίρες εχει εκεινα τα στρόγγυλα)?ειναι καποιες ιδικές?Για να έχω αυτο το λευκο (xenon) φως σε όλες τις σκαλες και OXI εκεινο το κιτρινο που είχαμε παλια....

Τα συγκεκριμενα που εχει ο φιλος μου ειναι τα παρακάτω http://www.ebay.de/i...=item25755e3bd5

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

καλημερα φιλε επειδη ειχα βαλει τετοια φαναρια παλια της in-pro ψειρες δεν εχει ειναι τα δαχτυλιδια για ψειρες .απλα στη περιπτωση μου ηταν κιτρινα κ οχι ασπρα αυτο θελει ψαξιμο πριν τα παρεις γιατι εγω τα αλλαξα αμεσως διοτι δεν μου αρεσαν.οσο για τις λαμπες που φορας δεν χρειαζεται καμια αλλαγη θα κουμπωσουν επανω σε αυτα .απλα το φως των ξενον θα βγαινει σε δεσμη απο οτι ειναι τωρα στα πορειας .

Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι της fk και τα ίδια φοράω και εγώ με ξένον. Μακρυά... η ποιότητα του φωτισμού είναι τραγική. Το βράδυ δε βλέπω τίποτα. Κάνε μια έρευνα και θα δεις ότι όλοι λένε το ίδιο. Κατά τα αλλά είναι πολύ όμορφα. Αν και τριπλάσια τιμή, δες τα Angel eyes με projector της hella. Αν και αυτά είχαν πολλά προβλήματα με τα δαχτυλίδια και οι περισσότεροι τα έχουν ανοίξει και έχουν βάλει καινούργια ccfl rings. Τουλάχιστον όμως θα βλέπεις τέλεια το βράδυ.

http://shop.mobileweb.ebay.co.uk/searchresults?cmd=SKW&kw=golf+4+hella+angel+eyes

Βγαίνουν και σε ασημί και σε μαύρο εσωτερικό.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις...δηλαδη παλι κρατατε τα xenon kit Που έχετε???απλα καταργουντε οι ψύρες??Παει πανω-κατω του οδηγου?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις...δηλαδη παλι κρατατε τα xenon kit Που έχετε???απλα καταργουντε οι ψύρες??Παει πανω-κατω του οδηγου?
ναι τα ξενον κρατάς τα δικά σου. Οι ψείρες καταργούνται και τα φώτα θέσης είναι τα δαχτυλίδια. Πάνω κάτω τι εννοείς? Αν εννοείς την δέσμη, ναι. Απλά τα καινούργια φανάρια δεν έχουν τα δικά τους "μοτερακια" και πρέπει να τα βγάλεις (πολύ εύκολα) από τα παλιά και να τα βάλεις στα καινούρια.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk 2

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..ωραια αλλα με βαλατε σε σκεψεις οπως, που ειπατε παραπανω οτι εχουν βγαλει καποια προβλήματα ειτε με τα δαχτυλιδια ή οτι δεν φέγγουν επαρκώς....Παντος ειναι πολυ ομορφα

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έδωσες εσύ στο λινκ δεν έχουν θέμα με τα δακτυλίδια. Τα δακτυλίδια όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω δεν είναι τύπου ccfl σαν των BMW δηλαδή, αλλά αποτελούνται από πολλά μικρά κίτρινα λαμπάκια. Το κόστος για να αλλάξεις τα λαμπάκια σε λευκά είναι περίπου 50 ευρώ γιατί είναι πάρα πολλά. Τα φανάρια αυτά είναι αρκετά καλά σε κατασκευαστικη ποιότητα, αλλά έχουν πολύ κατώτερη ποιότητά φωτισμού σε σχέση με τα μαμά valeo ή hella. Πωλούνται σαν fk, depo και inpro αλλά είναι και τα 3 ακριβώς τα ίδια. Από την άλλη κορυφαία hella που κατασκευάζει και τα μαμά του γκολφ και τα εργοστασιακά δαχτυλίδια των BMW, έχει βγάλει αυτά στο δικό μου λινκ που σαν ποιότητα φωτισμού είναι στα γνωστά καλά επίπεδα της hella, αλλά σε πολλούς καίγονται τα δακτυλίδια τα οποία δεν είναι με λαμπάκια, αλλά είναι τα γνωστά ccfl με δικά τους inverter σαν αυτά των BMW. Υπάρχει και εδώ στο φόρουμ μας κάποιος που τα είχε και είχε πρόβλημα με τα δαχτυλίδια και του τα έφτιαξε εύκολα και φθηνα εάν θυμάμαι κάποιος ηλεκτρονικός.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εσυ απο που τα πηρες?Για στειλε μια το Link..Εχεις καποιο προβλημα και ποσο καιρο τα έχεις??Εχεις εκεινο το λευκο στα δαχτυλιδια οχι το κιτρινο,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πήρα από ελληνικό μαγαζί το savel trade στην λεωφόρο Ηρακλείου αλλά έχει και σαιτ. Δεν σε συμφέρει γιατί τα πουλάει στη διπλή τιμή. Τα έχω αφήσει με τα κίτρινα λαμπάκια. Εκτός από το ότι δεν έχω καλό φωτισμό κατά τα άλλα είναι ποιοτικά χωρίς υγρασιες και με κρύσταλλο μπροστά σαν των μαμά και όχι πλαστικό. Δεν ξέρω πόσο θα βελτιωθεί ο φωτισμός αν μπούνε ξενον λάμπες 55w η αν μπούνε οι προβλεπομενες για προτζεκτορ ds2 με μετατροπέα Η7. Γιατί καλώς ή κακώς οι Η7 ξένον είναι φτιαγμένες για τα κοινά φανάρια με κάτοπτρα και όχι για projector.

Sent from my Transformer TF101 using Tapatalk 2

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

εγω φιλοι ειχα κ τα angel της HELLA τα οποια μου καηκαν σε 4 μηνες τα δαχτυλιδια κ δεν επαιρναν επιδιορθωσης κ ουτε η εταιρεια εδινε εγγυηση κ ετσι γυρισα στοι κλασσικο μαμα HELLA BLACK ΜΕ ΟΜΙΧΛΗΣ Κ ΕΙΜΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ.αυτα τα εμποριου ειναι για κλαματα κ r8 ledline δοκιμασα καθολου φωτισμος το βραδι

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..Ενα αλλο που εχω παρατηρησει ειναι οτι η μεγαλη μου σκαλα δεν εχει διαφορα παρα μονο ελαχιστη σε σχεση με την μεσεα (xenon Που εχω)..εχετε να προτείνεται ενα καλο κιτ xenon κατα προτίμησει 7000κ ή 6000κ???Επεισης πειτε μου τι λαμπες ειναι αυτες που φοράμε στις ψίρες??Τι τύπου πως να τις ψαξω στο ebay??

Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

ΣΤΟ ΝΟΡΜΑΛ ΦΑΝΑΡΙ ΕΒΑΛΑ ΛΕΝΤ ΨΕΙΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΗΣ ΦΙΛΙΠΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΛΑΜΠΙΤΣΑ ΑΣΠΡΟ ΦΩΣ .ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΚΩΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΞΕΝΟΝ ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΟΡΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ Κ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΤΗΡΓΗΣΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΒΑΛΕ ΚΙΤ ΞΕΝΟΝ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΟΜΙΧΛΗΣ ΛΑΜΠΑ.Κ ΑΝ ΟΧΙ ΒΑΛΕ ΑΠΛΗ ΑΣΠΡΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΚΡΑΤΑ ΤΗΣ ΠΟΡΕΙΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΝΟΡΜΑΛ ΦΑΝΑΡΙ ΕΒΑΛΑ ΛΕΝΤ ΨΕΙΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΤΗΣ ΦΙΛΙΠΣ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΛΑΜΠΙΤΣΑ ΑΣΠΡΟ ΦΩΣ .ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΚΩΣ ΤΗΝ ΕΧΕΙΣ ΞΕΝΟΝ ΑΦΟΥ ΤΑ ΠΟΡΕΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΑ Κ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΚΑΤΗΡΓΗΣΕ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΒΑΛΕ ΚΙΤ ΞΕΝΟΝ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΟΜΙΧΛΗΣ ΛΑΜΠΑ.Κ ΑΝ ΟΧΙ ΒΑΛΕ ΑΠΛΗ ΑΣΠΡΗ ΣΤΗ ΜΕΓΑΛΗ Κ ΚΡΑΤΑ ΤΗΣ ΠΟΡΕΙΑΣ.

Δεν εχω xenon στην μεγαλη...Μονο πορειας...Στο ομιχλης οχι δεν εχω λαμπα...εχετε να προτείνεται ενα καλο κιτ xenon κατα προτίμησει 7000κ ή 6000κ???Επεισης πειτε μου τι λαμπες ειναι αυτες που φοράμε στις ψίρες??Τι τύπου πως να τις ψαξω στο ebay??Στα ομιχλης δηλαδη αυτα που ειναι κατω απο το φλάς τι τύπος λάμπας μπαίνει??Χρειαζετε καποιο κιτ? Παντα σε μαμα φαναρι μιλαμε... Edited by Stavros7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.