Jump to content

Recommended Posts

το ξερω γιαννη το εχουμε βαλει και εκει :-) θειος μου ειναι αυτος :-)

λιγα εχουμε φτιαξει απο βελτιωμενα εχουμε και αλλα που δεν εχουμε βαλει φωτογραφιες επανω :-)

Link to comment
Share on other sites

BECKMAN ΓΙΑΤΙ ΜΠΑΡΑ ΘΟΛΩΝ?ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙΣ?

εβαλες αντιστρεπτικες?αλαξες αμορτισερ?αλαξερ σινεμπλοκ παντου και δεν το ξερω?εβαλες κανα brace? βλεπω το αμαξι σου να ειναι μαμα οσο δεν παει σε θεμα στριψηματος γιατι πηδας στην ενυσχηση του μπροστινου μερους τι θες να αλλαξεις?αυτο ειναι το σημαντικοτερο στην αναρτηση πριν κανεισ κατι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΗ ΖΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!και ενα μαμα πολακι να κρατιεται καλυτερα απο το δικο σου που θα το ενισχυσεις μπροστα στα μεταλα.. και θα γινει υπερστροφικο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν υπάρχει. κάνει την γκ@υλα του και thats it.

τέλος. τι ψάχνεις τώρα εσύ να βρεις ?? καλά τα λες και συ και πολλοί άλλοι, αλλά... οτι πει ο πελάτης και ο θείος.

πληρώνει και βάζει.

τι προσπαθείς να γεμίσεις ρε Playmaker δεν καταλαβαίνω...

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν σε ξερω πως σε λενε στο ονομα σου για αυτο σε λεω φιλε πρωτον φωραω αναρτησεις μπρος πισω απο vw polo gti ετσι το πηρα το αμαξι μου και μου ειπανε να βαλω μπαρα θολων να εχω και το κεφαλι μου ησυχο σε περιπτωση που γινει κανενα τρακαρισμα και θα δω και διαφορα στο δρομο στις στροφες ...οποτε γιατι να μην το βαλω??εδω οι ανθρωποι ξερουνε πολλα περισσοτερα αν ητανε θα μου λεγανε δεν χρειαζομαι τετοιο πραγμα εγω ενω μου ειπανε οτι χρειαζομαι να βαλω μπαρα θολου :-)) το αμαξι στο ξαναλεω δεν ειναι μαμα ειναι παρα πολυ βελτιωμενο για τα κυβικα του :-)

ε ναι εδω οι ανθρωποι ξερουνε πολλα περισσοτερα δεν μου το λενε για να βγαλουνε λεφτα απο μενα μου το λενε για το καλο μου οτι χρειαζεται να βαλω μπαρα θολου ...:-) αλιμονο αν δεν ακουσω τον θειο μου ποιον θα ακουσω ???και εγω μηχανικος ειμαι και ξερω να λυνω και να δενω ενα αμαξι :-)

Link to comment
Share on other sites

αυτο έιναι αλήθεια ! σε μια μικρή τυχόν πλάγια στο μπροστά φτερό, θα λυγίσει και το απέναντι. μπάρες σε πόλο 1η φορά ακούω. αλλά μπορεί και να μην ακούω και καλά δεν ξέρω...

καλή χρονιά και καλή συνέχεια λοιπόν απο μένα. να χαίρεσαι το αμάξι σου !

Edited by chrispant
Link to comment
Share on other sites

Ma αμα τρακαρεις εκει ειναι που με την θολομπαρα θα κλαις.....

Ma αμα τρακαρεις εκει ειναι που με την θολομπαρα θα κλαις.....

λαθος σε εχουνε ενημερωσει γιαννη ...για ρωτα καλητερα να μαθεις φιλε μου τι κανει η θολομπαρα

αν δεν σας αρεσει η βελτιωση μου μπορω να την διεγραψω δεν εχω κανεναν θεμα εγω :-) απλα μου αρεσει το αμαξι μου και θα το φτιαξω οσο πιο τουμπανο γινεται :-) καλη χρονια να εχουμε με υγεια και με πολλα λεφτα το 2013

Link to comment
Share on other sites

πιστεψε με ξερω απο πρωτο χερι τι κανει.......και επωνυμη μαλιστα που φοραγα στο πρωτο μου αμαξι...το οποιο πηγε για πεταμα γτ μετατοπιστηκε η μουρη απο τρακο στην πλευρα του οδηγου και αν δεν ειχα την κωλομπαρα θα ειχε το 1/4 της ζημιας..... 8P

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου εισαι πολυ λαθος εδω ισα ισα που η μπαρα θολου σε περιπτωση ατυχηματος απο το πλαι δεν αφηνει να μπει μεσα στην μηχανη ο κραδασμος με αποτελεσμα να σπασει η μπαρα θολου δεν ξερω αν εχεις προσεξει οι καινουριες μπαρες θολων δεν ειναι μια σωληνα αλλα ειναι δυο που στην ακρη συνδεονται με ενα κομματι αλουμινιο και αυτο ειναι γτ σε περιπτωση τρακαρισματος για να μην μπει ο κραδασμος μεσα στο μοτερ σπαει .....τα ξερω καλητερα γτ εχω βαλει σε πολλα αμαξια :-)

Link to comment
Share on other sites

γιαννη φιλε μου κουραστηκα ρε συ ε ενταξει αν δεν καταλαβαινουνε δεν τους φταιω εγω ρε συ ....η μπαρα αυτη που θα βαλω ειναι απο οτι ακριβες δεν ειναι οτι και οτι ...

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν ξαναμπλεκω με vw polo...θα μπλεξω με κανενα αλλο αμαξι ¨-))

αν εννοεις για την θολομπαρα ετσι θα ειναι αυτη που περιμενω να ερθει γιαννη :-)

Link to comment
Share on other sites

απλα λεει θα βαλει σπαστη ωστε να μη γινει ζημια απο την αλλη αυτο υποστηριζουν οι καταστευαστες αυτων των μπαρων οτι σπανε για να αποφυγει αυτο που του λετε!τωρα ποσο καλα το κανουν στη πραξη δεν ξερω... το θεμα δεν ειναι εκει το θεμα ειναι οτι αυτη η αλλαγη ερχετε πιο μετα υπαρχουν αλλα πραγματα αν θελει να ενισχυσει την ταχυτητα εξοδου απο τη στροφη....τι να λεμε οτι πειραζεις στο στησιμο του αμαξιου θελει αρκετη προσοχη...

Link to comment
Share on other sites

σε τι γινομαι παιδακι φιλε ??για πες μου και εμενα για να καταλαβω αφου τετοια θα ειναι η θολομπαρα που περιμενω τι να σου πω ψεμματα

απλα λεει θα βαλει σπαστη ωστε να μη γινει ζημια απο την αλλη αυτο υποστηριζουν οι καταστευαστες αυτων των μπαρων οτι σπανε για να αποφυγει αυτο που του λετε!τωρα ποσο καλα το κανουν στη πραξη δεν ξερω... το θεμα δεν ειναι εκει το θεμα ειναι οτι αυτη η αλλαγη ερχετε πιο μετα υπαρχουν αλλα πραγματα αν θελει να ενισχυσει την ταχυτητα εξοδου απο τη στροφη....τι να λεμε οτι πειραζεις στο στησιμο του αμαξιου θελει αρκετη προσοχη...

απλα λεει θα βαλει σπαστη ωστε να μη γινει ζημια απο την αλλη αυτο υποστηριζουν οι καταστευαστες αυτων των μπαρων οτι σπανε για να αποφυγει αυτο που του λετε!τωρα ποσο καλα το κανουν στη πραξη δεν ξερω... το θεμα δεν ειναι εκει το θεμα ειναι οτι αυτη η αλλαγη ερχετε πιο μετα υπαρχουν αλλα πραγματα αν θελει να ενισχυσει την ταχυτητα εξοδου απο τη στροφη....τι να λεμε οτι πειραζεις στο στησιμο του αμαξιου θελει αρκετη προσοχη...

το ξερω αυτο που λες ....κοιτα για να βαλω ελατηρια χαμηλωματος οπως εχουνε κανει εδω μεσα οι περισσοτεροι ειναι πολυ λαθος αυτο αν θελεις ελατηρια βαζεις κομπλε σετ μαζι με αναρτησεις αυτο θα το κανω μολις γυρισω απο το ταξιδι να βαλω τις ps10 επανω για να ειναι τερμα το αμαξι ασφαλες και ολα καλα ..ε ενταξει τωρα ηθελα να βαλω μια θολομπαρα κανει ακριβως αυτος που λες εσυ και ειναι πολυ ασφαλες γτ και στην πραγματικοτητα που εχουνε συμβει ασχημα πραγματα εχει σωθει το μοτερ

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να προτεινω το εξης....καλο το πειραγμα αλλα εχει και ορια.αν καποιοι δεν συμφωνουν απλα δεν γραφουν ,μα τοσο απλα..αν καποιο θελουν ν απρολαβουν μια κατασταση το λενε μια φορα σαν γνωμη τους και τελος.ολα τα αλλα ειναι περιττα...

παντως γιωργο εγω εφερα μια για πισω και ακομη την εχω στο γκαραζ,οπως ειπες το σωστο στησιμο θα γινει μετα το μπαρκο...ευγε νεε μου ps10 σε οτι παρεις και αν ειναι vw βαζουμε και αντιστρεπτικες απο απρ και τα απαραιτητα συνοδευτικα σινεμπλοκ στα ψαλιδια εμπρος πισω και τελος το εχουμε για παντου....εγω προσωπικα θα το κατεβασω αθηνα στην bilstein και θα του πω καλημερα σας,αυτο ειναι, το θελω τρενο στις στροφες με εν λευκο εντολη να αλλαχτουν οτι πρεπει και τελος..δεν θα ασχοληθω πλεον με ανωνυμα πραγμτα,μονο επωνυμα και καλα...

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο κανω λευτερακι μου φιλε ...χαχα ελα ρε συναδελφε ρωτησα για τις ps10 φιλε μου καπου στα 1080 ευρω κανουνε ρε :-)) αντε ρε για σενα δουλευω ρε συ..το χεις καταλαβει πιστευω ετσι ??? ναι ρε συ ολο μου την μπαινουνε ρε φιλε λες και θα δωσω τα δικα τους τα λεφτα μετα το μπαρκο ετοιμασου να δεις για ενα αλλο polo με αεροτομες με bodykit αλλο και πολλα αλλα καλουδια επανω :-)

Link to comment
Share on other sites

ετσι πρεπει...καλα τα λες λευτερη και εσυ απο στησιμο εχεις μηνει πισω και ειναι κριμα.ειναι επικινδυνο τοσα αλογα με μαμα στησιμο αλλα απο οτι εχς καταλαβει εισαι τις ευθειας :p να προσθεσω το μπλοκε!εγω το περιμενω πως κ πως

Link to comment
Share on other sites

ετσι πρεπει...καλα τα λες λευτερη και εσυ απο στησιμο εχεις μηνει πισω και ειναι κριμα.ειναι επικινδυνο τοσα αλογα με μαμα στησιμο αλλα απο οτι εχς καταλαβει εισαι τις ευθειας :p να προσθεσω το μπλοκε!εγω το περιμενω πως κ πως

χαχα για νεο το λες..τι να πρωτο αλλαξω,τουρμπινα,ζαντες,διακοσμησξ,προφυλακτηρες?χαχα και καλα και καλα...τελοςπαντως οταν γυρισουμε.εχουν γνωση οι φυλακες

μπλοκε δεν βαζω αλλα εχω κρατησει τετρακινηση με 4500 κομπλε ολη και θα κλεισω με το θεμα κρατηματος και εκκινησεως.μετα το μπαρκο θ απαιξουμε παλι

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις αν ταιριαζει πισω προφυλακτηρας απο gti στο 1,2 ?

Sent from my HTC One V using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.