Jump to content
ERMO

Εμφάνιση Gti...

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά θα σας παρακαλούσα να με βοηθήσετε για να λύσω τις απορίες μου. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα Volkswagen Golf 5 αλλά θέλω να έχω εμφάνιση GTI. ποιό θα ήταν καλύτερο κατά τη γνώμη σας? Volkswagen Golf Gt/Sport ή μπορώ να πάρω και ένα απλό Volkswagen Golf TSI και να του δώσω εμφάνιση GTI? Λίγο το έψαξα το θέμα και είδα ότι τα μεταχειρισμένα Golf TSI είναι πιο φθηνά από τα Golf Gt/Sport, αλλά από την άλλη όμως το Golf TSI θέλει αλλαγή ολόκληρου του προφυλακτήρα ενώ στο Golf Gt/Sport μπορώ να αλλάξω μόνο τις σίτες και να έχω μια καλή εμφάνιση από μπροστά... :/ Τι θα προτημούσατε?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Άλεξ... :clapping: Methana, τι εννοείς? Δηλαδή να πάρω GTI αντί να κάθομαι να αλλάζω προφυλακτήρες και διάφορα άλλα? :suicide:

Το gt είναι πολύ ωραίο εμφανισιακά και δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις για να το κάνεις να φαίνεται κάτι που δεν είναι

Link to comment
Share on other sites

Το λέω και εδώ. Αυτή είναι η άποψή μου όπως αναφέρουν και τα παιδιά. Εξάλλου το GT έχει και τον sport χαρακτήρα του. και έχει γκάμα κινητήρων να επιλέξεις για οικονομία. Από την άλλη αν το θέλεις GTi Look  όλα γίνονται!!! Κανείς δεν σε εμποδίζει να το κάνεις !

 

Συγκεκριμένα στο απλό Tsi  για να βάλεις τον προφ από GTi θέλει να αλλάξεις μετόπη αν θυμάμαι καλά.

Υπάρχουν βέβαια και GTI look  προφυλακτήρες. 

http://viewitem.eim.ebay.gr/Golf_5_V_GTI_Look_Front_Bumper_MK5_New_with_Grilles_Fog/400115496327/item

 

 που κουμπώνουν χωρίς αλλαγές και κοψίματα.

 

πάρε και υλικό για διάβασμα. 

 

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=39951&page=1

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους παιδιά... Έχω φάει κόλλημα με το GTI look και αν δε κάνω κάτι για αυτό θα μείνει μέσα μου, όχι ότι το θέλω για τους άλλους αλλά το θέλω για τον εαυτό μου να βλέπω το αμάξι μου έτσι και να μ'αρέσει. Οπότε σε ένα GT ή GT SPORT αν αλλάξω μόνο τη μάσκα και τις σίτες θα μπορούσα να το πετύχω αυτό ή θέλει αλλαγή όλος ο προφυλακτήρας? Ααα και κάτι άλλο τί είναι ακριβώς η μετόπη ρε παιδιά? Γιατί έχω ακούσει πως ίσως τα TSI θέλουν και αλλαγή μετόπηςς... :aggressive:

Edited by ERMO
Link to comment
Share on other sites

σου έδωσα λύση ποιο πάνω για το Gti look. Αν είναι πόθος μεγάλος το GTI Look διάβασε ποιο πάνω το λινκ που σου έδωσα από το φορουμ. κοντά στα 400 ευρώ γράφουν τα παιδιά ότι θα σου βγει.

εγώ αν δν έπαιρνα το 6αρι καινούργιο θα έπαιρνα το Gt 5αρι με τα 170 που είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ αμάξι! μέσος όρος τιμής 12.000! δεν είναι και πολλά για το αυτοκίνητο!

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Nα παρεις οποιο σου αρεσει χωρις αλλαζεις τπτ ακομα δεν τον πηρες... το 80% των Gti που κυκλοφορουν στο δρομο ειναι look.

Πιο πολλα look GTi κυκλοφορουν στο δρομο παρα TSi μαμα.

 

Κόλλα σε κανένα νομίζωντας οτι είναι 122ρι look GTI να φάς ολη την εθνικη να γελάω :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

σου έδωσα λύση ποιο πάνω για το Gti look. Αν είναι πόθος μεγάλος το GTI Look διάβασε ποιο πάνω το λινκ που σου έδωσα από το φορουμ. κοντά στα 400 ευρώ γράφουν τα παιδιά ότι θα σου βγει.

εγώ αν δν έπαιρνα το 6αρι καινούργιο θα έπαιρνα το Gt 5αρι με τα 170 που είναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ αμάξι! μέσος όρος τιμής 12.000! δεν είναι και πολλά για το αυτοκίνητο!

 

Οκ σε καταλάβα Άλεξ, αυτή είναι η δικιά σου άποψη και είναι σεβαστή... :thumbsu:  Εγώ όμως έτσι όπως το είδα το θέμα στο λίνκ που μου έστειλες και ανέφεραν για το TSI δε θέλει ούτε προσθήκη ούτε τίποτα απλά αυτή τη μάσκα που μου έδειξες. Εγώ όμως όπως το βλέπω θα χτυπήσω ένα GT sport σαν αυτό που μου έδειξες και θα του βάλω τη μάσκα GTI, έτσι θα είναι όπως ακριβώς το θέλω... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Θες και ζάντ$$ες :p

 

Είσαι σωστόοοςςς... :clapping: 

Έχω βάλει κάτι ζάντες στο μάτι αλλά δε ξέρω πώς τις λένε... Αυτές οι κλασσικές κυκλικές που χρησιμοποιούν στα GTI οι 18άρες, με τη μόνη

διαφορά που εγώ θέλω τις ίδιες σε 17άρες...

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε καταλάβα Άλεξ, αυτή είναι η δικιά σου άποψη και είναι σεβαστή... :thumbsu:  Εγώ όμως έτσι όπως το είδα το θέμα στο λίνκ που μου έστειλες και ανέφεραν για το TSI δε θέλει ούτε προσθήκη ούτε τίποτα απλά αυτή τη μάσκα που μου έδειξες. Εγώ όμως όπως το βλέπω θα χτυπήσω ένα GT sport σαν αυτό που μου έδειξες και θα του βάλω τη μάσκα GTI, έτσι θα είναι όπως ακριβώς το θέλω... :yahoo:

 

ναι ρε συ! όπως αγαπάς !!!

ενώ στο πμ σου είπα για προσθήκες γιατί δεν θυμώμουν,  ψάχνοντας στο φορουμ, θυμήθηκα πως  θέλει αλλαγή μετώπης  Αλλά στο λινκ που σου έδωσα παραπάνω σου λέει ότι μπορείς να βάλεις στο TSI τον προφυλακτήρα αυτόν χωρίς αλλαγές! Και ποιο κάτω έχει έναν χωρίς τις γρύλλες! αυτό για το αν επέλεγες το απλό και ήθελες αλλαγή.

 

Εγώ ξαναλέω, τα 170 και τα μυαλά στα κάγκελα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους παιδιά... Έχω φάει κόλλημα με το GTI look και αν δε κάνω κάτι για αυτό θα μείνει μέσα μου, όχι ότι το θέλω για τους άλλους αλλά το θέλω για τον εαυτό μου να βλέπω το αμάξι μου έτσι και να μ'αρέσει. Οπότε σε ένα GT ή GT SPORT αν αλλάξω μόνο τη μάσκα και τις σίτες θα μπορούσα να το πετύχω αυτό ή θέλει αλλαγή όλος ο προφυλακτήρας? Ααα και κάτι άλλο τί είναι ακριβώς η μετόπη ρε παιδιά? Γιατί έχω ακούσει πως ίσως τα TSI θέλουν και αλλαγή μετόπηςς... :aggressive:

 

Το συγκεκριμενο κολλημα φαινεται πως το εχουν πολλοι κ το 80% των Gti οπως προανεφερε κ ο methana ειναι look gti..Πολυ συνηθισμενο αυτο το "λουκ" κ ευχομαι αν  το πραγματοποιησεις να μη το βαρεθεις γρηγορα βλεπωντας το καθε μερα κ σε αλλα αυτοκινητα

Είσαι σωστόοοςςς... :clapping: 

Έχω βάλει κάτι ζάντες στο μάτι αλλά δε ξέρω πώς τις λένε... Αυτές οι κλασσικές κυκλικές που χρησιμοποιούν στα GTI οι 18άρες, με τη μόνη

διαφορά που εγώ θέλω τις ίδιες σε 17άρες...

Εννοεις αυτες; --> http://s9.s*μη επιτρεπόμενο @ URL*/3052/3052133_l_n.jpg Γνωμη μου οτι εχουν φορεθει πολυ σε golf 5αρια και 6αρια και υπαρχουν φυσικα καλυτερες

Το gt είναι πολύ ωραίο εμφανισιακά και δεν υπάρχει λόγος να το αλλάξεις για να το κάνεις να φαίνεται κάτι που δεν είναι

+1  :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο κολλημα φαινεται πως το εχουν πολλοι κ το 80% των Gti οπως προανεφερε κ ο methana ειναι look gti..Πολυ συνηθισμενο αυτο το "λουκ" κ ευχομαι αν  το πραγματοποιησεις να μη το βαρεθεις γρηγορα βλεπωντας το καθε μερα κ σε αλλα αυτοκινητα

Εννοεις αυτες; --> http://s9.s*μη επιτρεπόμενο @ URL*/3052/3052133_l_n.jpg Γνωμη μου οτι εχουν φορεθει πολυ σε golf 5αρια και 6αρια και υπαρχουν φυσικα καλυτερες

+1  :thumbsu:

 

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια σου ρε μεγάλε. Εγώ προσωπικά δε νομίζω ότι θα το βαρεθώ αυτό το look GTi αν και έχετε δίκαιο ότι όλοι αυτό έχουν τώρα... 'Οσον αφορά τις ζάντες ΝΑΙ αυτές είναι και όσο και να φορεθούν εμένα με εκφράζουν πάρα πολύ, ξέρεις μήπως πώς λέγονται ακριβώς? Για να μπορώ να προσδιορίζω απο εδώ και πέρα ακριβώς τι θέλω... :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια αυτες που ποσταρε ο τονι,βαφονται σαν αυτες που ποσταρε ο μεθανα?σε οσους με βαφες εχω ρωτησει μου εχουν απαντησει και ναι και οχι...
Το μαύρο βάφεται αλλά οι detroit μπροστά δεν είναι βαμμένες αλλά brushed, λογικά αυτό είναι το δύσκολοΣτάλθηκε από το SGPT12 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Νομίζω βοηθάει αρκετά http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=129490

Link to comment
Share on other sites

οντως βοηθησες τονι γιατι δεν ειχα βρει τετοιο οδηγο.παντως θελει πολυ χερι η δουλεια και δεν εμπιστευομαι ουτε τον εαυτο μου ουτε κανεναν γιατι θελει πολυ λεπτομερια.

αρα παλι στο σκετο γλος μπλακ καταληγουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.