Jump to content
chilli

Κοψιμο Golf 5 Gti

Recommended Posts

εχω στο γκαραζ μου ενα γκολφ 5 gti μανιουαλ 2007 μοντελο, 210000κμ φουλ εξτρα δερμα και ηλιοροφη, 18αρες διαματιζε οχι της βαμενες, το αμαξι εχει μονο ενα προγραμμα πανω ειναι μαμα, αν οχι τελεια κατασταση για τα χιλιομετρα του θα ελεγα πολυ καλη, ηρθε στην κατοχη μου ως μεταχειρησμενο, στην εποχη που λεγανε παρτε μεγαλα αμαξια, με την κριση περισυ κατεθεσα πινακιδες μιας και δεν με περνει να το συντιρω και να πληρωνω τα νταβατζιλικα στο κρατος, το εβαλα στην ακρη μπας και καλυτερεψουν τα πραγματα αλλα δεν το βλεπω, και οπως χειροτερευουν τα πραγματα δεν βλεπω να το ξαναβγαζω, το αμαξι πλεον με μια πρωτη σκεψη δεν μου χρειαζετε, εχω ενα τρανσλαπ για τις μετακινησεις μου και αν χρειαστω επιβατικο βρησκω απο φιλους, αλλα ουτε με καιει να το πουλησω, μιας και το αμαξι το γουσταρω, και ελπιζω καποτε να το ξανακυκλοφορισω, ζορια δανεια νοικια παιδια δεν εχω, ειπα να το βαλω για ξεκαρφωμα στο καρ μπας και πουληθει, και να παρω κανα 1000αρι ντιζελακι, αλλα οσο κρατησε η αγγελεια ουτε τηλεφωνο με πηρανε, νωμιζω δεν το ειχα βαλει ακριβα την 1η φορα 11000 και μετα 10000 αλλα ουτε ενα τηλεφωνο δεν με πειρανε να ρωτησουν τουλαχιστον, να κανουνε παζαρι, οποτε δεν το ξαναανεβασα,  ενας γνωστος μου εριξε την ατακα να το κωψω και να το πουλησω σε κοματια, εννοητε δεν μου παει η καρδια γιατι εχω περασει καλα με το αμαξι, και ο λογος που γραφτηκα ειναι να ρωτησω, θα μπορεσει να πουληθει το αμαξι ετσι σε κοματια, υπαρχει ζητηση? θα ποιασει το 10αρικο το κωψιμο, η τζαμπα ο κοπος, με την κριση να φταχνει ο κοσμος αμαξια?

Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

φιλε γω εχω το 4αρι με τα 1.8τ κ στο καρ κ δεν παιρνουν τηλ για πουλημα το εχω .κ γω .το σκεφτηκα για να το δωσω για ανταλλακτικα αλλα φιλος μου λαμαρινας μου ειπε θα στο παρουν κοψοχρονια δλδ τζαμπα,οχι 10 που ζητας εσυ.

υπαρχει μια λυση να το πας σε μαντρα που στελνει αμαξια στο εξωτερικο κ να το σπρωξεις εκει αλλα να ξερεις το 10ρικο δεν θα το παρεις κανε λοιπον μια ερευνα κ βλεπεις.

στη τελικη αν δεν γινει τπτ κρατα το αφου δεν πληρωνεις στο κρατος ...

 

σκεψου το ειναι κριμα να το χαλασεις !

Link to comment
Share on other sites

να σ πω τη πικρή αλήθεια κ έξω να το αφήσεις ξεκλειδώτο δεν θ το πάρει κανείς έτσι όπως είναι οι νόμοι τώρα κρατά το φίλε

Link to comment
Share on other sites

και ανταλλακτικά να το κάνεις πάλι εσυ θα τα βλέπεις, δεν υπάρχει σωτηρία πλέον για την ελλαδα.

 

 

Μια ερώτηση εδω όμως καλο θα σου κάνει, πες στο Δήμο οτι είσαι απο το φορουμ.

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330

Link to comment
Share on other sites

να σ πω τη πικρή αλήθεια κ έξω να το αφήσεις ξεκλειδώτο δεν θ το πάρει κανείς έτσι όπως είναι οι νόμοι τώρα κρατά το φίλε

αυτο ξαναπεσ το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.