Jump to content
ΤΑΚΗΣ

Golf 4 - Προβλημα Με Πορτ-Μπαγκαζ

Recommended Posts

γεια σας φιλοι μου αντιμετωπιζω ενα θεμα με το πορτμπαγκαζ του golf iv που κατεχω και συγκεκριμενα δεν μπορω νατο ανοιξω με τιποτα ουτε με το συναγερμο ουτε με το κλειδι.Δεν ακουω κατι να εχει σπασει αλλα και ουτε να γινεται καποια κινηση πατωντας τον συναγερμο.Εχει τυχει κατι αναλογο σε καποιον αλλον?μπορει να με βοηθησει καποιος?

ευχαριστω πολυ

Τακης

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλεις το κλειδι δεν ανοιγει;;για αφαλο κλειδαριας σε βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Guest πανος-gti

το ιδιο προβλημα ειχα κ γω αλλαξα κλειδαρια οχι το αφαλο τη κλειδαρια μηχανισμο αλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΙΣΟ ΜΙΣΟ...το προβλημα ειναι γνωστο το ειχα και εγω και σχεδον ολα τα golf ακουστε τι κανετε περιπτωση που σας τυχει και θα ποσταρω φωτο πως φτιαχνετε αυτο προβλημα που ειναι μονιμο και μπορει να συμβει ΑΚΟΜΑ και σε καινουρια κλειδαρια...

 

Βαζεις το κλειδι και το φερνεις σε θεση κλειδωματος...

Γυριζεις χωρις πιεση το κλειδι λιγο παραπανω και τραβας το χερουλι

Λογικα η κοπιλια θα ανοιξει

ξαναφερνεις το κλειδι στην θεση ξεκλειδωματος και βγαζεις το κλειδι

Προσωρινα θα δουλεψει αλλα το θεμα ειναι μονιμο και θα ποσταρω την λυση σε επομενο ποστ

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου ακολουθησα τις οδηγιες σου και τελικα καταφερα να ανοιξω το πορτμπαγκαζ.τωρα τελικα τι φταιει?τι να ζητησω να φτιαχθει? ο αφαλος? ο μηχανισμος ? τι?

ευχαριστω 

δημητρης

Link to comment
Share on other sites

acid εισαι στα 4αρια ο πρωτος :p εμενα δεν μ αναβοσβηνει το λαμπακι του immobilizer το κοκκινο αναβοσβηνει 1 φορα κ τερμα κατα καιρους αανβοσβηνει αλλα παλι τωρα τιποτα εχεις καμια ιδεα?(φως πορτας κτλ κανονκα ολα)

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ φιλε μου ακολουθησα τις οδηγιες σου και τελικα καταφερα να ανοιξω το πορτμπαγκαζ.τωρα τελικα τι φταιει?τι να ζητησω να φτιαχθει? ο αφαλος? ο μηχανισμος ? τι?

ευχαριστω 

δημητρης

Λογικα οπως σε πληθωρα των περιπτωσεων εχει αδυνατισει το ηλεκτρομαγνητικο και θελει αλλαγη...το θεμα της κοπιλιας ομως θα κανω ενα how to για να γινει μονιμη η λυση του προβληματος...

 

acid εισαι στα 4αρια ο πρωτος :p εμενα δεν μ αναβοσβηνει το λαμπακι του immobilizer το κοκκινο αναβοσβηνει 1 φορα κ τερμα κατα καιρους αανβοσβηνει αλλα παλι τωρα τιποτα εχεις καμια ιδεα?(φως πορτας κτλ κανονκα ολα)

Εαν λες το φωτακι που ανασβοσβηνει στην ασφαλεια...εαν εβγαλες προσφατα το πλαινο καλυμμα θα σου ελεγα να δεις εαν μπηκε σωστα το πριζακι βασικα ειναι ταλαιπωρια το ξερω αλλα ισως το πριζακι να θελει αντικατασταση...γιατι δεν παταει καλα...ελεγξε με μια μπαταριουλα εαν δουλευει πρωτα το λεντακι του...εγω το πεταξα το πριζακι και εβαλα απλους συνδεσμους που βρισκεις στο εμποριο...

Link to comment
Share on other sites

Στη ασφάλεια δίπλα δουλεύει απλα κολλάει ανά καιρούς! Τώρα ανάβει 1 φορά στο κλείδωμα κ τέρμα κατα καιρούς φτιάχνει

Link to comment
Share on other sites

επι τη ευκαιρια να ρωτησω και εγω γιατι καμια φορα μου σβηνει το μοτερ την στιγμη που το βαζω μπροστα και αναβοσβηνει το λαμπακι του immobilizer?μηπως δεν επικοινωνει καλα το κλειδι με τον δεκτη του immobilizer?

Link to comment
Share on other sites

επι τη ευκαιρια να ρωτησω και εγω γιατι καμια φορα μου σβηνει το μοτερ την στιγμη που το βαζω μπροστα και αναβοσβηνει το λαμπακι του immobilizer?μηπως δεν επικοινωνει καλα το κλειδι με τον δεκτη του immobilizer?

Μήπως το τσιπάκι του ιμμο μέσα στο κλειδί "ταξιδεύει"? Έχεις το απλό κλειδί ή τον σουγιά? Αν έχει φάει πολλές σαβούρες, θα μπορούσε να έχει φύγει από τη θέση του. Είναι τοποθετημένο σε μια θηκουλα και ασφαλίζει σε αυτή με ένα λαστιχένιο καπάκι. Άνοιξε το κλειδί να το τσεκάρεις και ελπίζω να είναι αυτό γιατί αλλιώς μπλέκεις.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δες το κλειδι που σου λεει ο Archon. Επισης εαν εχεις aftermarket συναγερμο απενεργοποιησε τον και ξαναδοκιμασε...

Link to comment
Share on other sites

αρχικα να σας πω οτι το κλειδι ειναι το απλο οχι ο σουγιας ,εχει φαει καμποσες τοσα χρονια σαβουρες και τελος αυτο δεν μου το κανει συνεχως αραια και που αλλα ειναι καπως ενοχλητικο και φοβαμαι μηπως με αφησει πουθενα τι να κανω να ανοιξω το κλειδι και τα ξαναλεμε?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που ανάβει οπότε θέλει το λαμπάκι του πορτ παγκαζ εμένα για να κλείσει θέλει λίγο ποιο δύναμη αν το αφήσεις με το χέρι από την μέση δεν κλείνει κανονικά σαν να κολλάει η γλώσσα και ψυλο μένει ανοικτό αλά αν το κλειδώσεις δεν μένει ανοικτό αλά μόλις τραβήξεις την χειρολαβη δεν ακούς το κλατσς μόνο αν το σπροξεις λίγο με δύναμη κλείνει καλά μάλλον από τα νεύρα μου που το κοπανησα από τέρμα επάνω κάτι δεν κάνει καλή επαφή και ανάβει οπότε θέλει το λαμπάκι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.