Jump to content
mpoukou22

195/45/15

Recommended Posts

ωραιος.

το λεω απο την αποψη η θα βαλω κατι οικονομικο σε 45αρη(uniroyal) η κατι κορυφαιο σε 50αρη.

δεν ξερω αν ειναι κορυφαιο το dunlop,μιας και τα πιλοτ εξαλτο που φοραω τωρα ειναι εξαιρετικο λαστιχο αλλα δεν το ξαναβαζω...

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα τα ντανλοπ στο πολο

ειχα τογιο

1,μερα με νυχτα

2.επιτελους ησυχια

3.μονο 50 προφιλ βαζω γιατι με το 45 εχουν πεταξει καρουμπαλο στα πλαινα 2 φορες.

η διαφορα ειναι αμελητεα αλλα μονο για κανονικο υψος αναρτησης

επομενη κινηση ειναι αλλαγη ελατηριων στο ιδιο υψος αλλα πιο σκληρα.ξερει κανενας κατι?

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα τα ντανλοπ στο πολο

ειχα τογιο

1,μερα με νυχτα

2.επιτελους ησυχια

3.μονο 50 προφιλ βαζω γιατι με το 45 εχουν πεταξει καρουμπαλο στα πλαινα 2 φορες.

η διαφορα ειναι αμελητεα αλλα μονο για κανονικο υψος αναρτησης

επομενη κινηση ειναι αλλαγη ελατηριων στο ιδιο υψος αλλα πιο σκληρα.ξερει κανενας κατι?

Καλύτερα να πας σε ολοκληρωμένο σετ αμορτισέρ-ελατήρια.Δεν ξέρω κατά πόσο θα βρείς ελατήρια σκληρότερα στο υπάρχον ύψος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια, ειχα καιρο να μπω διοτι εσκασαν πολλες δουλειες. Καλες γιορτες κιολας.

Στο θεμα μας

Σκοπευω να αλλαξω ελαστικα απο Μαρτη διοτι εχω κανει την αλλαγη μπροστα-πισω και δεν με βλεπω να κρατανε για πολυ ακομη. Φοραω απο τοτε που το πηρα 44.580 χλμ πισω τα Dunlop SP Sport 01.

Τους εκανα νορμαλ χρηση αλλα ερχεται η ωρα τους.Μιας και ψαχνω γενικα (κατι για 350 ακουσα χωρις να μου πουν μαρκα) διαβασα τα μηνυματα σας και ειδα οτι μιλησατε για το τη σειρα BLURESPONSE, την οποία και κοιτουσα, μονο που οι δικες μου διαστασεις ειναι 185/60/15 84H με τις μαμα ζαντες. Μπορειτε να προτεινετε καποιο "λαστιχο" γυρω στα 350 γιουροπουλα;;(και πιο κατω δεν θα ελεγα οχι) :) .

 

υ.γ. σορρυ αν γραφω σε λαθος μερος,

υ.γ. συμφαιρει να αλλαξω και ζαντα;; (ελεγα να βάλω 16ρα) και αν ναι ποσο θα παει μαζι με το ελαστικο.

 

Ευχαριστω και παλι και συγνωμη αν εγραψα σε λαθος μερος. :db:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα παιδια, ειχα καιρο να μπω διοτι εσκασαν πολλες δουλειες. Καλες γιορτες κιολας.

Στο θεμα μας

Σκοπευω να αλλαξω ελαστικα απο Μαρτη διοτι εχω κανει την αλλαγη μπροστα-πισω και δεν με βλεπω να κρατανε για πολυ ακομη. Φοραω απο τοτε που το πηρα 44.580 χλμ πισω τα Dunlop SP Sport 01.

Τους εκανα νορμαλ χρηση αλλα ερχεται η ωρα τους.Μιας και ψαχνω γενικα (κατι για 350 ακουσα χωρις να μου πουν μαρκα) διαβασα τα μηνυματα σας και ειδα οτι μιλησατε για το τη σειρα BLURESPONSE, την οποία και κοιτουσα, μονο που οι δικες μου διαστασεις ειναι 185/60/15 84H με τις μαμα ζαντες. Μπορειτε να προτεινετε καποιο "λαστιχο" γυρω στα 350 γιουροπουλα;;(και πιο κατω δεν θα ελεγα οχι) :) .

 

υ.γ. σορρυ αν γραφω σε λαθος μερος,

υ.γ. συμφαιρει να αλλαξω και ζαντα;; (ελεγα να βάλω 16ρα) και αν ναι ποσο θα παει μαζι με το ελαστικο.

 

Ευχαριστω και παλι και συγνωμη αν εγραψα σε λαθος μερος. :db:

Σε 185/60/R15 με κόστος 310 ευρώ

 

TOYO NANOENERGY 2 (88H XL)

 

http://www.toyotire.gr/tire/pattern/nanoenergy-2

 

Nanoenergy%202%20label.jpg

 

Υπάρχουν και 16άρες από skoda octavia I με κόστος 150 ευρώ

Στην περίπτωση αυτή όμως, θέλεις λάστιχα 215/45/16

Edited by Koumparos
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κουμπαρε

Θυμισε μου που βρισκεσαι να περασω μια βολτουλα να σου κανω και καποιες αλλες ερωτησεις. :)

Πρεπει να ειμαστε γειτονες μου φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Κουμπαρε

Θυμισε μου που βρισκεσαι να περασω μια βολτουλα να σου κανω και καποιες αλλες ερωτησεις. :)

Πρεπει να ειμαστε γειτονες μου φαινεται.

Μεταμόρφωση 

Λεωφόρος Τατοϊου 67

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.