Jump to content
kostas passat

Provlima Me Tis Portes....

Recommended Posts

παιδια βοηθεια!!! εχω βγαλει την μπαταρια εδς και κανα 2μηνο και θελω ννα χρησιμοποιω το αμαξι τωρα αλλα η κλειδαρια του οδηγου εχει κολεισει! προσπαθισα με πιστολακι να την θερμανω λιγο αλλα τιποτα,και γρασο εβαλα αλλα τπτ....εχω κλειδωθει..ευτυχως το αμαξι ειναι στο γκαραζ..ξερει καποιος καποιον τροπο να ανοιξω ειτε το καπο απο μπροστα ειτε τα πισω καθισματα τις πλατες για να μπω μεσα!?

 

πασσατ 2001 μοντελο..

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

Αν ξεκλειδώσεις απο το πόρτ μπαγκάζ?

δεν ακούει το κέντρικό?

απο το πόρτ μπαγκάζ,δοκίμασε αρχικα,αναμεσα στις 2 πλάτες είναι η βίδα για να βγούν.Ξεκίνα απο εκεί

Link to comment
Share on other sites

τωρα δεν εχει την μπαταρια συνδεδεμενη αλλιως θα ανοιγε....το πορτμπαγκαζ ανοιγει κανονικα αλλα ως συνηθως οι ασφαλειες στα πισω καθισματα ειναι κλειστες...θα ξεβιδωσω την βιδα που λες,την ειδα πριν αλλα δεν ξερω αν εχει περιθωριο να κουνισω καπως την πλατη απ τα καθισματα για να ανοιξει...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την βίδα,απο εκεί βγαιννουν οι πλάτες.

Αν δεν,σε 2 ώρες που θα παω σπιτι σου στέλνω φώτο με το πώς θα παραβιάσεις τις πλάτες:D

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι..τελικά μπήκα απ το πορτμπαγκάζ αφου έβγαλα την εταζέρα και έχωσα το χερι μου με ζορι απ τις οβαλ τρυπες...άπλα ηταν δύσκολο γιατι ειχε 6 κλιπς τα οποια μετα για να ξαναμπεί θέλουν κολλά (εγω εβαλα μια bisson για νεροχύτες)...

έφτιαξα και την μοκετα του 3του στοπ που σε πολλα πασσατ φενεται το χρωμα απ το σασί λογο κακης εφαρμογής απ το εργοστάσιο με ταινια διπλής οψης.

παντος και απο μεσα δεν άνοιγε καμια πορτα χωρις μπαταρια ουτε του οδηγου οποτε  ο μηχανισμος κεντρικου κλειδαμοτος που ειναι στην πορτα του οδηγου θα τα εχει κλ@σει αν δεν κανω λαθος....με την μπαταρια ολα νορμαλ...

ξερει κανεις αν ειναι ευκολο να τον αλλαξω μονος μου!?

Edited by xristos/red tornado
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.