Jump to content
Andritsos

Θέμα Σε Polo 6R Με ''Wegfahrsperre''

Recommended Posts

Λοιπόν εχθές που είχα αράξει σε ένα πρατήριο που δουλεύει ένας φίλος , χαζεύοντας το polo λέγαμε για τους υαλοκαθαριστήρες. Όπως πάω να παίξω του υαλοκαθαριστήρες για να μπούν σε ''service mode'' , κάνω το λεβγεδάκι προς τα κάτω και το κράτησα εκεί και έκανε κάτι σαν check στα λαμπάκια και έγραφε στην οθόνη ''WEGFAHRSPERRE'' ανάβoντας μετά απο λίγο το check engine. Αυτό το έκανα ανοίγοντας τις καταναλώσεις του οχήματος στη συνέχει σβήνω και βγάζω το κλειδί και μετά κρατάω κάτω το λεβγεδάκι.

 

Ε μετά και απο εκείνη την στιγμή έχω μόνιμα αναμμένο το λαμπάκι του αισθητήρα πίεσης των ελαστικών.

 

Ξέρει κανένας τι παίζει . . . ? Τι ενεργοποιείται απο εκεί  . . . . . . ? 

 

Τα ελαστικά μου είναι μια χαρά. Μέχρι στιγμής δεν έχω μετρήσει να δω μήπως τυχαία έχει χάσει κάποιο πίεση και απλά έχει ανάψει για αυτό.

Edited by ANDRITSOULAS
Link to comment
Share on other sites

uparxei periptosi na min einai kati apla na kolise ekeini tn wra o egefalos kai gia auto na emeine anoixto to lampaki......koita tn aera sta elastika s kane kapoia xiliometra na deis ean 8a diavasei swsta o egefalos tn piesi ton elastikon kai mporei na sbisei.....alliws se enan ilektrologo na s svisei tn blabi dn nomizw na se xrewsei kati.....1 lepto douleia

Link to comment
Share on other sites

Πήγα αντιπροσωπία και μου λένε οτι τώρα το ανακάλυψαν και αυτοί . Κρατώντας κάτω το λεβιεδάκι των υαλοκαθαριστήρων μετά απο σβήσιμο καταναλώσεων χωρίς το κλειδί ο κεντρικός εγκέφαλος τσεκάρει όλους τους άλλους. Τώρα γιατί εμένα έβγαλε σφάλμα δεν γνωρίζω πάντως μετα απο κανα μισάωρο καταφέραν να σβήσουν την βλάβη. Κάποιο κόλλημα ο εγκέφαλος του abs έφαγε και στείλανε DIS και περιμένουν απάντηση να δούν τι ακριβώς έγινε. 

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν απο αντιπροσωπία πως του ήρθε απο Γερμανία οδηγία για προβληματικό χειρομοχλό υαλοκαθαριστήρων. Λείπει ένα δαχτυλιδάκι που κάνει ποιο νωρίς το στοπ του χειρομοχλού. Με αποτέλεσμα εμένα να κατεβαίνει ελαφρός ποιο κάτω και για κάποιο λόγο να βραχυκυκλώνει ή κάτι τέτοιο με το εγκέφαλο ενεργοποιώντας του ένα συγκεκριμένο checking αυτού. Περιμένω να με καλέσουν να το πάω να το αλλάξουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.