Jump to content
cjgeorgio

Nokia Lumia 1520

Recommended Posts

Τι έχουμε να πούμε για την καινούργια ναυαρχίδα της Nokia και το λογισμικό Windows Phone; Σαν κινητό είναι τούμπανο από specs και ποιότητα. Πόσο υστερη το λογισμικό σε σχέση με Android and ios;

Link to comment
Share on other sites

αμα μαθεις σε ανδροιντ θα σου φανει λιγο περιεργο το μενου του.

Άμα αρχίσω από εξωτερική εμφάνιση το πλαστικό του σε κίτρινο είναι καταπληκτικό, γατζωνη το χέρι καμία σχέση με τα πλαστικά της Samsung που λαδώνει από το χέρι. Από οθόνη και τεχνικά χαρακτηριστικα τα πάει πολύ καλά. Το λογισμικό όπως λες θέλει λίγο ακόμα αλλά πιστεύω μέσα στο 2014 με της αναβάθμισης θα βελτιωθεί το WP.

Το καλό είναι ότι έχει ελαφρύ λογισμικό όπως στο IOS και δεν θα τρώει κολιματακια όπως τα Android.

Link to comment
Share on other sites

ειχα το lumia 800 και τωρα εχω ενα xperia sp.μακραν ανωτερο το νοκια.

1)ασυγκριτη ποιοτητα κατασκευης.ξεπερνα κατα πολυ και τα σασμσουνγκ

2)πολυ ευκολο λογισμικο.πολυ πιο φιλικο στον χρηστη σε σχεση με το android(δεν φτανει ευκολα το ios)

3)πολλες εφαρμογες, δυστυχως πρεπει να πληρωσεις για τις περισσοτερες.

4)δεν κολλαει ποτε μα ποτε μα ποτε!!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα το lumia 800 και τωρα εχω ενα xperia sp.μακραν ανωτερο το νοκια.

1)ασυγκριτη ποιοτητα κατασκευης.ξεπερνα κατα πολυ και τα σασμσουνγκ

2)πολυ ευκολο λογισμικο.πολυ πιο φιλικο στον χρηστη σε σχεση με το android(δεν φτανει ευκολα το ios)

3)πολλες εφαρμογες, δυστυχως πρεπει να πληρωσεις για τις περισσοτερες.

4)δεν κολλαει ποτε μα ποτε μα ποτε!!!

Μπορείς να βάλεις σπασμένες εφαρμογές στο κινητό όπως στα Android χωρίς να χρειαστεί να χακαρεις το κινητό;

Δεν έχει μπάρα από πάνω για συντομεύσεις αλλά λένε με την επόμενη αναβάθμιση θα τα έχει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις σπασμένες εφαρμογές στο κινητό όπως στα Android χωρίς να χρειαστεί να χακαρεις το κινητό;

Δεν έχει μπάρα από πάνω για συντομεύσεις αλλά λένε με την επόμενη αναβάθμιση θα τα έχει.

Στα windows phone 7.x και ειδικά στα νοκια δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.είναι τα μόνα που δεν υπάρχει κάποιο χακ.τώρα για τα 8 Δεν ξέρω κάτι,γιατί δεν το έψαξα.άλλα από σκόρπια πράγματα που έχω διαβάσει μπορείς να περάσεις σπασμένες εφαρμογές.όσο για την μπάρα συντομεύσεων,εννοείς όπως τα android jellybean ??Όχι δεν έχει,αλλά το ίδιο το λογισμικό καλυπτει την ανάγκη αυτή με άλλο τρόπο.γενικότερα είναι ένα παρά πολύ φιλικό OS.

Sent from my C5303 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από πάνω που κατεβαζεις με το δάχτυλο και βγαίνουν ειδοποίησης και επιλογές ενεργοποίηση/απενεργοποιηση Bluetooth, wifi,φωτεινότητα κτλ. Είναι ωραίο κινητό το 1520 και κάνει το S4 που έχω να δείχνει πολύ φτηνό.

Link to comment
Share on other sites

Από πάνω που κατεβαζεις με το δάχτυλο και βγαίνουν ειδοποίησης και επιλογές ενεργοποίηση/απενεργοποιηση Bluetooth, wifi,φωτεινότητα κτλ. Είναι ωραίο κινητό το 1520 και κάνει το S4 που έχω να δείχνει πολύ φτηνό.

Στ δικό μ είχα μια εφαρμογή με όλες αυτές τις συντομεύσεις σε ένα πλανόδιο και το είχα στην αρχική μου.γενικότερα τα νοκια windows phone είναι παρά πολύ καλά κινητά.με αποκορύφωμα την απίστευτη κάμερα που έχουν.δεν υπάρχει κινητό που να μπορεί να τα κοντράρει σε αυτόν τον τομεα

Sent from my C5303 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.