Jump to content
subwrc

Central Convenience Module - Ανέβασμα/κατέβασμα Παραθύρων

Recommended Posts

Μετά την επισκευή της κλειδαριάς του συνοδηγού δε μπορώ να ανοίξω ή να κλείσω τα παράθυρα/ηλιοροφή με τηλεχειρισμό από το κλειδί που χρησιμοποιούσα πάντα. Δοκίμασα και με το άλλο κλειδί που έχω αχρησιμοποίητο τόσα χρόνια και γίνεται κανονικά. Έχω ελέγξει τις ρυθμίσεις στο Central Convenience Module κι είναι όλα όπως πρέπει στα bytes 6,7,8. Δηλαδή τo κλειδί κλειδώνει/ξεκλειδώνει κανονικά με τηλεχειρισμό απλά δεν ανεβοκατεβάζει τα παράθυρα ενώ το άλλο κάνει και τα δύο. Έχω δει οδηγό για  adaptation νέων κλειδιών όμως φοβάμαι μην κλειδωθώ στο τέλος έξω.

Καμιά ιδέα ?

Edited by subwrc
Link to comment
Share on other sites

βασικα ηξερα οτι κωδικοποιηση νεων κλειδιων γινεται απο αντιπροωσωπεια και απο κλειδαρα και οι δυο για να σου κωδικοποιησουν το κλειδι παλι...εχουν τετοια μηχανηματα αυτοι που ξεκλειδωνουν ιμμομπιλαζερ.εγω σε τετοιο ειχα παει να φτιαξω αλλο ενα...νομιζω εχει να κανει με μαγνητισμο κλειδιου.μπαταρια εχει τσεκαρες???

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

βασικα ηξερα οτι κωδικοποιηση νεων κλειδιων γινεται απο αντιπροωσωπεια και απο κλειδαρα και οι δυο για να σου κωδικοποιησουν το κλειδι παλι...εχουν τετοια μηχανηματα αυτοι που ξεκλειδωνουν ιμμομπιλαζερ.εγω σε τετοιο ειχα παει να φτιαξω αλλο ενα...νομιζω εχει να κανει με μαγνητισμο κλειδιου.μπαταρια εχει τσεκαρες???

 

Δε μιλάω για κωδικοποίηση του immobilizer. Είναι άλλο πράγμα ο συγχρονισμός του πομπού του κλειδιού για τηλεχειρισμό που βρίσκεται στο κομμάτι με τα κουμπιά του κλειδιού. Πιο αναλυτικά εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα  εχεισ μεγαλη οθονη πολαπλον λειτουργιον εαν ναι   πρεπει να ανοιξησ τον διακοπτη με το κλειδι που δεν ανεβοκατεβαζη τα παραθηρα και να μπεισ στο μενου με τησ ρυθμησησ  του κατραν .να μπησ στο Convenience --  και στο μενου που λεει windows να το ανοιξησ και αλλαξησ την ρυθμηση για το συγγεκρημενο κλειδι απο εκει.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Θα το θυμηθεί μονο του. Δεν ειναι αστείο

 

?

 

καλησπερα  εχεισ μεγαλη οθονη πολαπλον λειτουργιον εαν ναι   πρεπει να ανοιξησ τον διακοπτη με το κλειδι που δεν ανεβοκατεβαζη τα παραθηρα και να μπεισ στο μενου με τησ ρυθμησησ  του κατραν .να μπησ στο Convenience --  και στο μενου που λεει windows να το ανοιξησ και αλλαξησ την ρυθμηση για το συγγεκρημενο κλειδι απο εκει.

 

Ναι έχω την οθόνη Plus. Τώρα που το λες μπορεί να το χάλασα κι από κει. Θα το τσεκάρω. Ευχαριστώ!

 

Edit: OK! Αυτό ήταν! Κάποια στιγμή που πειραματιζόμουν με το κλείδωμα της πόρτας που έφτιαχνα πρέπει να το είχα πειράξει. Πάντως μου κάνει εντύπωση που οι ρυθμίσεις είναι ξεχωριστές για κάθε κλειδί!

Edited by subwrc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.