Jump to content
SILVER 3

Ξεφλουδισμα Κονσολασ

Recommended Posts

Καλησπερα και απο εμενα. Εψαξα στα θεματα αλλα δε βρηκα κατι αναλογο. Εχω ενα ΜΚ4 και μου εχουν ξεφλουδισει η κεντρικη κονσολα, το πλαισιο απο τα χειριστηρια των παραθυρων και γενικα σε πολλα τετοια σημεια. Πως τα αντιμετοπιζω?

Υπαρχει καποιο αξεσουαρ να κολλαει εκει πανω? Να τα βαψω?

Αν καποιος γνωριζει σχετικα, θα χαρω να λαβω τις γνωσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω πολυ, αν καποιος ξερει καποιον τροπο η καποιο αξεσουαρ, ας με ενημερωσει σχετικα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό είναι πολύ καλό φιλμ της 3m, το έχω βάλει ακριβώς στα σημεία που έχει και το r32 και το αποτέλεσμα είναι παρα πολύ καλό. Θέλει λίγη δουλίτσα και σίγουρα πιστόλι θέρμανσης κατά την εφαρμογή, και όχι πιστολάκι μαλλιών. Όλα τα σημεία που θές να το κολλήσεις πρέπει να τα περάσεις με γυαλόχαρτο να φύγουν όλα τα ξεφλουδίσματα και να έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα στην εφαρμογή του dinoc. Το συγκεκριμένο δεν έχει καθόλου κόλλα, απλά θερμαίνεις και αυτό διαστέλεται υπερβολικά και παίρνει ότι σχήμα θέλεις, καλό είναι να το δοκιμάσεις πρώτα σε κάτι άλλο, για να μάθεις πώς θα κάνεις τις γωνίες και τις καμπύλες, ώστε να μην κάνει τσακίσεις. 

 

Είναι αρκετά φθηνή λύση και αναβαθμίζεις και το εσωτερικό. Μπορείς να βαλεις είτε carbon look σε διάφορους χρωματισμούς ή brushed aluminium που έχω βάλει εγώ.

 

Edited by archon_rc
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! ησουν κατατοπιστηκοτατος!!! ομως δε νομιζω να τα καταφερω για ολες τις επιφανειες που χρειαζομαι!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! ησουν κατατοπιστηκοτατος!!! ομως δε νομιζω να τα καταφερω για ολες τις επιφανειες που χρειαζομαι!

 

Εννοείς γύρω από τον λεβιέ ταχυτήτων και το τασάκι? Εκεί απλά ξεφλούδισέ το τελείως και άστο έτσι. Φυσικά και εκεί μπαίνει το di noc αλλά δε θα είναι τόσο όμορφο. Υπάρχουν και έτοιμα αυτοκόλλητα σε ότι χρώμα θέλεις τα οποία μπαίνουν και εκεί δες εδώ 

 

http://stores.ebay.co.uk/Autodesign?_trksid=p2047675.l2563

 

http://www.ebay.co.uk/itm/VOLKSWAGEN-GOLF-MK-4-MK4-INTERIOR-DASH-TRIM-KIT-SET-99-2000-2001-2002-2003-2004-/111318946684?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Plat_Gen%3AMK+IV%7CModel%3AGolf&hash=item19eb20537c

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτα ακριβως εννοουσα. μου εχουν ξεφλουδισει σχεδον τα παντα. χερουλια, κονσολες, τασακι, πισω τασακι, το πλαστικο κατο απο το clima... εδω μαλλον θα βρω οσα χρειαζομαι. ομως μεσω e-bay  δεν εχω παραγγηλει κατι ξανα. ειναι αξιοπιστο?

Link to comment
Share on other sites

Δες αυτό είναι πολύ καλό φιλμ της 3m, το έχω βάλει ακριβώς στα σημεία που έχει και το r32 και το αποτέλεσμα είναι παρα πολύ καλό. Θέλει λίγη δουλίτσα και σίγουρα πιστόλι θέρμανσης κατά την εφαρμογή, και όχι πιστολάκι μαλλιών. Όλα τα σημεία που θές να το κολλήσεις πρέπει να τα περάσεις με γυαλόχαρτο να φύγουν όλα τα ξεφλουδίσματα και να έχεις πολύ καλό αποτέλεσμα στην εφαρμογή του dinoc. Το συγκεκριμένο δεν έχει καθόλου κόλλα, απλά θερμαίνεις και αυτό διαστέλεται υπερβολικά και παίρνει ότι σχήμα θέλεις, καλό είναι να το δοκιμάσεις πρώτα σε κάτι άλλο, για να μάθεις πώς θα κάνεις τις γωνίες και τις καμπύλες, ώστε να μην κάνει τσακίσεις. 

 

Είναι αρκετά φθηνή λύση και αναβαθμίζεις και το εσωτερικό. Μπορείς να βαλεις είτε carbon look σε διάφορους χρωματισμούς ή brushed aluminium που έχω βάλει εγώ.

 

 

Πολυ ωραιο αυτο, με βαζεις σε σκεψεις...

 

Link to comment
Share on other sites

ναι, αυτα ακριβως εννοουσα. μου εχουν ξεφλουδισει σχεδον τα παντα. χερουλια, κονσολες, τασακι, πισω τασακι, το πλαστικο κατο απο το clima... εδω μαλλον θα βρω οσα χρειαζομαι. ομως μεσω e-bay δεν εχω παραγγηλει κατι ξανα. ειναι αξιοπιστο?

Ναι το ebay είναι αξιόπιστο αλλά υπάρχουν ορισμένα πράγματα που πρέπει να προσέξεις, όπως τον αριθμό τον πωλήσεων του κάθε πωλητή και κυρίως τις αξιολογήσεις των αγοραστών προς αυτόν. Η πληρωμή γίνεται μέσω PayPal που είναι εγγύηση. Καλύτερα να δοκιμάσεις κάποιο ευρωπαϊκό ebay, όπως το αγγλικό πχ ebay.Co.Uk

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.