Jump to content
marios20vt

Μπαροβαλβιδα!

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,θελω να με φωτισετε σε κατι.Το αμαξι μου ηταν ρυθμισμενο με boost controller αλλα δυστηχως μου το ανοιξανε και μου το πηρανε.Το αμαξι πλεον δουλευει με μηχανικη πιεση οσο σηκωνει η wastegate.και εδω θελω να ρωτησω.Ποια ειναι η χρηση της μπαροβαλβιδας?Κανει στην περιπτωση μου για να σηκωσω λιγο παραπανω πιεση?η πρεπει να παρω υποχρεωτικα παλι boost controller?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ρε... πολύ ψαγμενα (χωρις στοιχεια) πραγματα ρωτας συνεχεια εσυ...
Δεν ξερω να τρολλαρω ή οχι.......... 

Link to comment
Share on other sites

παιδια για αυτην την δουλεια δεν ειναι το forum ?με το που εγινα μελος αρχισα και ρωταω.αν δεν κανει πειτε το μου!!!


και τι εννοεις χωρις στοιχεια??

Link to comment
Share on other sites

Ουτε τι αυτοκινητο εχεις δεν γραφεις ρε φίλε ..

Μην επιτίθεσαι γιατι είναι το φορουμ κλπ.

Να σαι αναλυτικός και λεπτομερής ωστε να σε βοηθήσει όποιος γνωρίζει.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια εχετε δικιο απλα το ειχα γραψει σε αλλο θεμα.το αμαξι μου ειναι golf 4 gti κλειστο μοτερ με 2560.Το δουλευα κανονικα με boost controller και ειχα φτιαξει μια πιεση 1,4 over me 1,2 στον κοφτη και αλλη μια πιεση που εκλεινα το boost controller και σηκωνα οσο σηκωνε η wastegate καπου στο 0.8.δυστηχως μου ανοιξαν το αμαξι και μου πηραν καποια πραγματα και μεσα σε αυτα ηταν και το avcr boost controll.και ρωτησα το παραπανω μηπως και υπαρχει καποια λυση ετσι ωστε να μην ξανααγορασω παλι boost controller.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν θα το γλυτωσεις το bc γιατι εχει καταργηθει και η ν75 για να δουλεψει.

Μπορεις να παρεις μια απλη μπαροβαλβιδα ομως,οπως της  turbosmart ή της greddy που ειναι πολυ πιο οικονομικη.

Link to comment
Share on other sites

και με αυτο μπορω να ανεβασω αυτο το 0,8?ευχαριστω πολυ

Δες για μεταχειρισμενο avcr πηρα σε φιλο προσφατα ηταν αριστο. Στα 270ε

Ναι μπορεις να βαλεις μια solenoid τυπου αλλα με προσοχη να μην ξεφυγει η πιεση. (Για λιγο βεβαια, καθως ειναι μπακαλικη λυση προηγουμενων ετων)

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

και με αυτο μπορω να ανεβασω αυτο το 0,8?ευχαριστω πολυ

 

Ναι την ρυθμιζεις μεχρι να πετυχεις την επιθυμητη πιεση.

Προσοχη μονο να μην το παρακανεις και να το ανεβασεις μεχρι εκει που ειναι ρυθμισμενο το αμαξι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.