Jump to content
stavros geoldasis

Ειναι Εγγυημενο Κολπο ?

Recommended Posts

Ναι μπορεί να γίνει..

 

Αλλά πρέπει να είσαι τελείως @(!$ για να το κάνεις αυτό.. Και άν η κάμερα βγάλει το ανάγλυφο της πινακίδας? Πάλι θα σε βρούνε..

Εάν σε πιάσουν, η το καταλάβουν σε κανέναν έλεγχο οι αστυνομικοί θα είναι πολύ χειρότερη η θέση που θα βρεθείς. Πολύ τσουχτερά πρόστιμα (1500ε περίπου νομίζω)..

 

Η απόκρυψη αυτή μπορεί να θεωρηθεί και πλαστογράφηση, και μετά πας σε ακόμα χειρότερα.

 

Αξίζει το ρίσκο..? Για μένα όχι. Καλύτερα να χρησιμοποιήσετε κάποιο GPS, με ενημερωμένες κάμερες και να μην τρέχετε σε αυτά τα κομμάτια. Πάντως Βόρεια, δεν έχει κάμερες που δουλεύουν.. Έτσι νομίζω.

Edited by aris22gr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο αυτα ειναι μαλ@κιες.

Αν θες τοσο πολυ να τρεξεις,βγαλε την πινακιδα.

Το προστιμο νομιζω ειναι 300 σε 10 μερες 150....

Την ειχα βγαλει για να παω σε μια γκομενα απο περιφερειακη υμηττου που την ειχα στησει,εμπαινα με 150 πορτες και τα φλας απο πανω ειχα γινει διασημος :lol: :lol:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ισχυει 300αρα ειναι την εχω πληρωσει Χ2..γι αυτο αν το παρει κανεις θελω κ εγω ας επικοινωνησει μαζι μου με pm.εδω ειναι ενα λινκ απλα δε μπορω να επικοινωνησω γτ εν κατεω φατσοβιβλιο https://www.facebook.com/antiradarstickers/timeline?ref=page_internal

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νικο επειδη με ενδιαφερει θα το ψαξω και θα σου στειλω πμ .

Υ.Γ. δεν εχω 150 ευρω να πληρωσω για να τρεξω μια φορα θελω απλα να μπω εγνατια και να ταξιδευω μεση ταχυτητα 150-160 παντου ομως και σε τουνελ μεσα και να ειμαι καλυμμενος και αστους να ψαχνονται. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπες εγνατία και τρέξε ρε σταυρο 150-160 οπως λες.

Αν κανεις αυτη την παπαριά που δειχνει στο βιντεο κ σε μαγκωσουν θα σου ξεσκίσουν τα κ@λοβάρδουλα! Μεχρι κ επιτόπου κατασχεση μπορει να στο κανουν και τρεχα μετά να εξηγεις κλπ..

Οι πινακίδες ειναι δημόσια έγγραφα και απαγορεύεται οποιαδήποτε αλλοίωσή τους.

Το ρίσκο που παίρνεις ειναι τεράστιο κ να σαι ετοιμος και για το χειρότερο. Δεν ειναι ολα τα στρουμφάκια χαιβάνια.

Ενήλικας εισαι, κάνε οτι θελεις αλλά υπολόγησε κ τις τυχόν συνέπειες.

Αν ισχυει αυτο που ο ρωσοβούλγαρος στο βιντεο δείχνει .. Που εγω δεν το πιστεύω.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by chrispant
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν ταξιδεψω με 150 -160 θα κανω φωτογραφικο αλμπουμ οι πινακιδες μου ειναι κομματια μετα απο 15 χρονια ειδικα η μπροστα τωρα οσο για τα οργανα της ταξης δεν εχω να πω κατι εδω χθες το απογευμα εβγαλα το pitbull που εχω βολτα στη λιμνη και μου εκαναν παρατηρηση γιατι δεν του εχω φιμωτρο και με ρωτησαν αν εχω χαρτια και κατι τετοια και μου ειπαν οτι αν ξεκινησουν να γραψουν θα μου βγαλουν 1200 ευρω για το σκυλο οποτε μπορειτε να καταλαβετε γιατι δεν ασχολουμαι καθολου μαζι τους και ειναι οι τελευταιοι που με ενδιαφερουν.

Link to comment
Share on other sites

off topic μιας και ανεφερες pit.καλοκαιρι περυσι κολωνακι παρκαρω σε μερος που θελει καρτα απεναντι απο ενα καφε να παω να παρω εναν καφε, αλαρμ, ανοιχτα παραθυρα και μηχανη αναμμενη ποση ωρα να κανω?3λεπτα? συνεπιβατης το σκυλακι μου (Rottweiler εκπαιδευμενο στη φυλαξη προσωπων) που εχει μεινει μεσα στο αμαξι και περιμενει να του φερω νερακι μαζι με τον καφε μου.ο ''@ουστης'' δημοτικος αστυνομικος λες και ειχε στησει καρτερι για να κοψει κληση παει κοντα στο παραθυρο (μαλλον) και πεταγεται εξω το σκυλι και τον πηρε στο κατοπι τρεχοντας!!!οι φωνες του σηκωσαν ολο το κολωνακι!!δε τους παω μια τους δημοτικους φλωροαστυνομους μαλλον ουτε το σκυλι!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Σταυρο, απλά σου παραθετω τα δεδομένα και ανάλογα κάνε οπως νομίζεις ρε φιλε μου.

Its a free country!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν ταξιδεψω με 150 -160 θα κανω φωτογραφικο αλμπουμ οι πινακιδες μου ειναι κομματια μετα απο 15 χρονια ειδικα η μπροστα τωρα οσο για τα οργανα της ταξης δεν εχω να πω κατι εδω χθες το απογευμα εβγαλα το pitbull που εχω βολτα στη λιμνη και μου εκαναν παρατηρηση γιατι δεν του εχω φιμωτρο και με ρωτησαν αν εχω χαρτια και κατι τετοια και μου ειπαν οτι αν ξεκινησουν να γραψουν θα μου βγαλουν 1200 ευρω για το σκυλο οποτε μπορειτε να καταλαβετε γιατι δεν ασχολουμαι καθολου μαζι τους και ειναι οι τελευταιοι που με ενδιαφερουν.

Μεταξυ μας το σωστο θα ηταν να του φορας φιμωτρο αν στη γυρω περιοχη υπαρχει κοσμος και γενικα αν διασταυρωνεσαι με κοσμο...τοσα ατυχηματα εχουν γινει με τετραποδους δολοφονους

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

+1 για το φίμωτρο.

 

Κι εγώ pit-bull είχα. Από όταν χρόνισε μόνο με φίμωτρο έξω. Και όσο βλέπω και τους τύπους που τα έχουν ελεύθερα να περπατάνε ενώ αυτοί κοιτάνε από μακριά (λες και βγάζουν έξω τις γίδες να βοσκήσουν) τρελαίνομαι.

 

Για το θέμα της πινακίδας πολύ μεγάλη μαγκιά φαίνεται αν όντως ισχύει. Όμως αν αρχίσει και το κάνει ο κόσμος και γίνει γνωστό θα είναι το πρώτο πράγμα που θα κοιτάνε οι μπάτσοι σε κάθε έλεγχο. Εγώ πάντως δεν θα τα έβαζα ποτέ. Το ρίσκο για τον καθένα είναι καθαρά προσωπικό. Εδώ άλλοι κυκλοφορούσαν με ανιχνευτές ραντάρ.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη είναι όπως προαναφέραμε "πολύ μεγάλη μαγκιά" ;;;;;; Εάν και δεν το εύχομαι σε κανένα να δώ τι θα λέει κάποιος εάν βρεθεί κανένας τόσο μεγάλος μάγκας με αλλαγμενο νούμερο του κάνει το αμάξι του καινούργιο και την κοπανισει και λες μετά δεν πειράζει κράτησα το νούμερο ή υπάρχει κανένας μάρτυρας και σου λέει αυτό είναι το νούμερο ! Συν ότι θα ήθελα να δώ πόσο μεγάλος μάγκας είναι ο άλλος 5.000 - 6.000 πρόστιμα εάν σε πιάσουν έτσι ... Συν το δικαστήριο .

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει να ρισκάρεις για τέτοια παρανομία....και στο κάτω-κάτω της γραφής,τί θα κερδίσεις;Θα λές στον εαυτό σου,άντε και σε κάναν φίλο σου:τούς έκανα-τους έδειξα,εγώ είμαι "ο μάγκας" κ.λ.π...Αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν έχει να κάνει με μαγκιά, αλλά για όσους πανε πάνω από το όριο να μην έρχεται ποτέ ραβασάκι στην πόρτα τους.

Edited by turbomakis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω δεν έχει να κάνει με μαγκιά, αλλά για όσους πανε πάνω από το όριο να μην έρχεται ποτέ ραβασάκι στην πόρτα τους.

Συμφωνώ άλλωστε ο νόμος είναι για τους άλλους ... Το να παρανομήσω εγώ τρέχοντας είναι θεμιτό δεν πειράζει αλλά το να παρανομήσει ο άλλος κλέβοντας την εφορία μας πειράζει , το να παραποίησω τις πινακίδες μου εγώ είναι εντάξει επειδή θέλω να τρέχω αλλά το να τις παραποιήσει ο Λιαπης είναι καταδικαστέο γιατί ... είναι ο Λιαπης και ήθελε να γλιτώσει την εφορία . Ποτέ επιτέλους θα μάθουμε να σεβόμαστε τους νομούς και να ζούμε ως Πολίτες άξιοι και όχι ως πολίτες οι οποίοι ζούνε σε βάρος των υπολοίπων ;

Edited by oasisAthens
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ άλλωστε ο νόμος είναι για τους άλλους ... Το να παρανομήσω εγώ τρέχοντας είναι θεμιτό δεν πειράζει αλλά το να παρανομήσει ο άλλος κλέβοντας την εφορία μας πειράζει , το να παραποίησω τις πινακίδες μου εγώ είναι εντάξει επειδή θέλω να τρέχω αλλά το να τις παραποιήσει ο Λιαπης είναι καταδικαστέο γιατί ... είναι ο Λιαπης και ήθελε να γλιτώσει την εφορία . Ποτέ επιτέλους θα μάθουμε να σεβόμαστε τους νομούς και να ζούμε ως Πολίτες άξιοι και όχι ως πολίτες οι οποίοι ζούνε σε βάρος των υπολοίπων ;

οταν το κρατος ενδιαφερθει για τον πολιτη τοτε και ο πολιτης θα ενδιαφερθει για το κρατος.εσυ εχεις το αμαξακι σου και πας στη δουλιτσα σου.οι 50αρηδες που ειχαν ενα 2λιτρο επειδη το κρατος τους ειπε ''παρτε αμαξια παρτε τζιπ'' και αναγκαστηκε να δωσει τις πινακιδες γτ δε βγαινει επειδη πληρωνει τα αντερα του σε εφοριες τεβε φπα και δε του μενει τιποτα τι θα του πεις??Πολιτης δεν ειναι ο νομοταγης αλλα αυτος που σεβεται βοηθαει και ενδιφερεται για τον συμπολιτη του.μην μπερδευεις κρατος με λαο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ άλλωστε ο νόμος είναι για τους άλλους ... Το να παρανομήσω εγώ τρέχοντας είναι θεμιτό δεν πειράζει αλλά το να παρανομήσει ο άλλος κλέβοντας την εφορία μας πειράζει , το να παραποίησω τις πινακίδες μου εγώ είναι εντάξει επειδή θέλω να τρέχω αλλά το να τις παραποιήσει ο Λιαπης είναι καταδικαστέο γιατί ... είναι ο Λιαπης και ήθελε να γλιτώσει την εφορία . Ποτέ επιτέλους θα μάθουμε να σεβόμαστε τους νομούς και να ζούμε ως Πολίτες άξιοι και όχι ως πολίτες οι οποίοι ζούνε σε βάρος των υπολοίπων ;

Δεν εχουν σχεση αυτα που συγκρινεις...γιατι αν εγω,εσυ ο καθενας κλεψουμε την εφορια αυτο μακροπροθεσμα θα εχει αντικτυπο σε ολους τους συνανθρωπους μας..αν ομως εσυ πας με +20 πανω απο το γελοιο οριο των 130 δεν νομιζω να ενοχλησει κανενα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να κλέψω και εγώ,όταν κλέβει ο άλλος; :no:

Οχι αλλα οταν κλεψει ο αλλος θα εχει αντικρισμα και σε εσενα..ενω αν εγω παω με 140 αντι για 130 ποιος χεστηκε

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα πηγε αλλου δεν ειπα να αλλαξω τα νουμερα απο τις πινακιδες οπως ο λιαπης απλα ειπα να την κανω αορατη στις καμερες δεν ειμαι μαγκας με αυτο που θα κανω απλα οπως και να το κανουμε οι περισσοτεροι εδω μεσα φοβαστε την αστυνομια εγω παλι ειμαι με τους αλλους που την εχουν γραμμενη κανονικα οποτε το θεμα εχει ληξει μολις βρω ακρη θα ανεβασω φωτο με την αορατη πινακιδα να δειτε πως φαινεται.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.