Jump to content
Guest Alex_P

Αγορα Polo 1,2 Tsi Μετα Απο 207 1,4 Sport

Recommended Posts

Γεια σας ειμαι νεο μελος και θα ηθελα αν μπορειται να με βοηθησετε σε καποιες απορειες που εχω για το Polo 1,2 tsi 105 ps

μεχρι τωρα ειχα ενα 207 1,4 vti 16v 2010 facelift μεχρι προχθες που ενας παππους εφυγε απο στοπ και του του αλλαξε τα φωτα και το αμαξι παει για ολικη

αφου παω για καινουριο αυτοκινητο εχω φαει σκαλωματακι με το 1200αρακι και θελω να μου πειτε στο περιππου τι προβληματα μπορει να βγαλει γενικα το αμαξι και ειδικα το turbo του 

και κατι αλλο στο 207αρακι επειδη ηταν 16βαλβιδο ειχα συνηθισει την εκρηξη και το νευρο που εβγαζε οση ηταν αυτη παρολο που ηταν 1,4 με 95 αλογα θα μου φανει καπως η διαφορα των 16 βαλβιδων με τις 8 που βγαζει το polo ??

γενικα ποια θα ηταν η αποψη σας για την συγκριση των 2 αυτοκινητων

ευχαριστω εκ των προτερων 

Link to comment
Share on other sites

Αν ενιωθες εκρηξη με τα 13 κιλα ροπης του 207,με του πολο θα σβηνεις το ηφαιστειο????????????

Καμια σχεση σε δυναμη τα 2 αυτοκινητα φιλε????

Link to comment
Share on other sites

Τελεια γιατι είχα ενα άγχος την διαφορα 16v με 8v . Αμα μου λες οτι είναι ακόμα πιο δυνατό ακόμα καλυτερα. Το εψηνα πολύ για το bluegt αλλά όλα θα εξαρτηθουν απο το ποσά θα μου δώσει η ασφαλιστική για την ολική και ποσά θα μπορέσω να πάρω μετα απο την πωληση του για ανταλλακτικά αλλά οντως το bluegt λέει

Ξέρετε που φτανει η κατανάλωση μετα το άνοιγμα του turbo ??

Στις πόσες στροφές ανοίγει και αν υπάρχει δυνατότητα με κουμπί να το ανοιγω και να το κλείνω όπως γίνεται σε αλλά

Τελεια γιατι είχα ενα άγχος την διαφορα 16v με 8v . Αμα μου λες οτι είναι ακόμα πιο δυνατό ακόμα καλυτερα. Το εψηνα πολύ για το bluegt αλλά όλα θα εξαρτηθουν απο το ποσά θα μου δώσει η ασφαλιστική για την ολική και ποσά θα μπορέσω να πάρω μετα απο την πωληση του για ανταλλακτικά αλλά οντως το bluegt λέει

Ξέρετε που φτανει η κατανάλωση μετα το άνοιγμα του turbo ??

Στις πόσες στροφές ανοίγει και αν υπάρχει δυνατότητα με κουμπί να το ανοιγω και να το κλείνω όπως γίνεται σε αλλά

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια αυτοκινητα ανοιγει και κλεινει το turbo?

Το τουρμπο φουσκωνει οσο πατας το γκαζι,αν πατας απαλα και δεν σηκωνεις στροφες πας ατουρμπιστος

Δεν καιει σαν αμαξι,αξιοπιστο,και επαναλαμβανω,καμια σχεση σε γκαζι.

Ασε που με ενα προγραμματακι εισαι στα 130 αλογακια.

Link to comment
Share on other sites

Ήξερα οτι αν βάλεις turbo σε αμάξι χωρίς να το εχει μπορείς να εχεις και κουμπί που να το απενεργοποιεις και να ρυθμίσεις απο ποιες στροφές και πανω θα ανοίγει η τουρμπίνα και την πίεση... Νόμιζα οτι κάτι παρόμοιο θα γινόταν και με τις μαμά τουρμπίνες

Άντε να τελειώσουν τα διαδικαστικά με τις ασφαλιστικές να πάρω τα λεφτά και να πάω να το πάρω γιατί με αυτά που με ειπες αυξήθηκε η προσμονή ....... Αν και λυπαμαι και για το λιονταράκι μου λίγο :p

Edited by Alex_P
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.